Nadciąga duża zmiana pogody. "Zostaniemy odcięci od ciepłego powietrza"

Wszystko wskazuje na to, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Pogoda zacznie się zmieniać.

W województwie warmińsko-mazurskim i na Podlasiu temperatura spadnie w niedzielę poniżej 0 st. C. Jezdnie są mokre, więc może wystąpić gołoledź. Temperatura minimalna według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej będzie się wahać od -5 st. C do -2 st. C.

W dzień w pozostałej części kraju bez niebezpiecznych zjawisk. Miejscami może popadać śnieg lub deszcz ze śniegiem. Najcieplej będzie dziś na zachodzie kraju i nad morzem. Tam temperatura "na plusie", około 3 st. C - prognozuje IMGW.

A jaka jest jakość powietrza? Według danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska smog, który ostatnio nękał mieszkańców stolicy, nieco odpuścił w Warszawie. Najgorzej oddycha się w niedzielę rano w Krakowie, Bielsku-Białej czy Nowym Targu.

Według aktualnych prognoz IMGW w nocy z niedzieli na poniedziałek mróz nawiedzi południowy wschód kraju, gdzie temperatura spadnie do -8 stopni Celsjusza, a w Karpatach lokalnie nawet do -15 stopni Celsjusza. 

Pogoda iście zimowa

Ale to nie koniec. Tęskniliście za prawdziwą zimą? Wcześniej jej powrót nie był taki pewny. Teraz wygląda na to, że właśnie nadchodzi. Synoptycy przewidują: idzie siarczysty mróz. Na to wskazują najnowsze dane.

"Nasza część Europy zostanie odcięta od ciepłego powietrza znad oceanu. Efektem tego może być bardzo mroźna pogoda w Polsce" - ostrzega Tomasz Wasilewski z TVN Meteo. 

Nawet do - 20 st. C

Wszyscy, którzy liczyli na rychłe nadejście wiosny będą zawiedzeni. Jeśli przewidywania meteorologów się potwierdzą, pod koniec miesiąca na termometrach możemy zobaczyć nawet -20 stopni Celsjusza.

Cieszycie się?

Więcej o:
Komentarze (68)
Pogoda. Nadciąga mróz. Ma być nawet -20 st. C
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 32 razy 12

  "Najgorzej oddycha się w niedzielę rano w Krakowie, Bielsku-Białej czy Nowym Targu."
  ===================================================================
  Duże stężenie kadzidła?

 • wawiak80

  Oceniono 13 razy 9

  Najlepszą i najdokladniejsza pogodę zawsze daje ICM . Sprawdza się zawsze tyle że obejmuje max 3 doby do przodu. Zatem prognoza na więcej niż 3 dni ma wiarygodnośc zerową a hasła o -20 mają tylko wygenerować kliknięcia.

 • lech2011

  Oceniono 20 razy 8

  Jarek - skonfliktuj nas między nami Polakami i nas ze światem jeszcze bardziej - będzie gorąco !

 • mcguirre

  Oceniono 13 razy 7

  Tak, jasne. Tak jak od trzech miesięcy co tydzień miała przyjść sroga zima bo Indianie chrust zbierają :) Kończyło się na dwóch dniach śniegu z deszczem i trzech stopniach ciepła.

 • Małgorzata Sokołowska

  Oceniono 6 razy 4

  Nikomu nie przeszkadzają mrozy, zawsze debilne komentarze śmiech JAK LUDZIE TRZYMAJĄ DUPY W CIEPŁYCH DOMACH, W AUTACH TYLKO JEDNO PYTANIE :
  CZY KTOŚ POMYŚLI O ZWIERZĘTACH? ZAMARZAJĄCYCH NA ŁAŃCUCHACH, LEŻĄCYCH NA ZIEMI BO NIE MAJĄ OCIEPLANYCH BUD? O TYCH BEZDOMNYCH PSACH KOTACH CZY NAWET SARNACH? NIKT!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX