Ziemkiewicz nie poleci do Wlk. Brytanii. W odwecie nazwał kraj "coraz bardziej faszystowskim"

Rafał Ziemkiewicz nie poleci w weekend do Wielkiej Brytanii. Wizycie dziennikarza przeciwna była brytyjska parlamentarzystka, Rupa Huq z Partii Pracy, której nie podobały się słowa publicysty o uchodźcach.

Rafał Ziemkiewicz miał odbyć serię spotkań, m.in. w Bristolu, Cambridge i Acton. Parlamentarzystka Rupa Huq sprzeciwiła się wizycie dziennikarza w Wielkiej Brytanii w oficjalnym piśmie do Home Office, departamentu brytyjskiego rządu odpowiedzialnego m.in. za bezpieczeństwo i porządek publiczny.

- Obecność Ziemkiewicza nie sprzyja dobrym kontaktom rasowym w Wielkiej Brytanii. Tak, jak nawoływałam w Izbie Gmin do zakazu wjazdu dla Donalda Trumpa, tak teraz uważam, że Ziemkiewicz nie jest tu mile widziany - tłumaczyła swój sprzeciw Rupa Huq w rozmowie z "Guardianem".

Rafał Ziemkiewicz odwołał wizytę w Wielkiej Brytanii

Dziennikarz za pośrednictwem Twittera poinformował, że odwołał wizytę w Wielkiej Brytanii. Zdaniem Ziemkiewicza, właściciele klubów, w których miały odbyć się spotkania, "zostali zastraszeni przez policję".

Policja brytyjska grożąc utratą licencji, pracy, prawa pobytu etc. skutecznie zastraszyła wczoraj właścicieli klubów, hoteli a nawet restauracji, zmuszając ich do zerwania wcześniejszych umów. Uznaliśmy z organizatorami mojego przyjazdu do UK, że w tej sytuacji stracił on sens

- poinformował Rafał Ziemkiewicz. Dziennikarz dodał, że jest mu przykro i że jest "zszokowany sytuacją w Anglii".

Bardzo mi przykro, choć nie wątpię, że prędzej czy później spotkania się odbędą. Muszę przyznać, że - choć miałem sygnały i wcześniej - jestem zszokowany sytuacją w Anglii, stopniem jej zastraszenia, jak i nienawiści lewicy do Polaków, ujawnionej po zapowiedzi mego przyjazdu

 Dziennikarz Wielką Brytanię nazwał "coraz bardziej faszystowskim i rasistowskim krajem".

Serdeczne pozdrowienia i wyrazy solidarności dla wszystkich rodaków, których los zmusza od życia w tym coraz bardziej faszystowskim i rasistowskim kraju, tak na dodatek niestabilnym, że przyjazd jednego polskiego pisarza może wstrząsnąć jego ustrojowymi podstawami

Problemy z przyjazdem Ziemkiewicza opisał "The Guardian"

Sprawę opisał m.in. "The Guardian", który przypomniał, że publicysta porównywał uchodźców do najeźdźców i barbarzyńców oraz że pisząc w kontekście Francji stwierdził, że "muzułmanie będą przede wszystkim grać na wzajemne wyniszczanie się białych, stopniowo poszerzając enklawy szariatu".

Gdy pojawiła się informacja o odwołaniu niedzielnego spotkania Ziemkiewicza w Acton, Huq stwierdziła, że decyzja jest "dowodem na to, że mieszkańcy nie będą tolerować nienawiści i ekstremizmu od neonazistowskich mówców z Polski".

Rafał Ziemkiewicz zapowiedział, że zamierza pozwać Rupę Huq. Publicysta wysłał też list do "Guardiana", w którym napisał, że czuje się urażony. Do tej pory nie otrzymał odpowiedzi.

Przypomnijmy, że nie jest to jedyna taka decyzja brytyjskich władz. W lutym 2016 roku i czerwcu 2017 roku na teren Wielkiej Brytanii nie wpuszczono Jacka Międlara.

Ziemkiewicz martwi się molestowaniem kobiet. Wielowieyska bezbłędnie go punktuje

Więcej o:
Komentarze (381)
Rafał Ziemkiewicz nie poleci do Wielkiej Brytanii, więc postanowił ją obrazić
Zaloguj się
 • vontomke

  Oceniono 122 razy 98

  UK jest coraz bardziej faszystowska, ale widocznie jeszcze nie wystarczająco faszystowska aby powitać Ziemkiewicza.

 • kaktus1a

  Oceniono 104 razy 96

  Przecież to sam Ziemkiewicz skandował, że kraj powinien sam decydować kogo chce wpuścić a kogo nie. Skąd teraz u niego to oburzenie?

 • krzych.ayanami

  Oceniono 65 razy 59

  Ksenofob i rasista narzeka na to, że w kraju od setek lat ściągającym emigrantów, nie chcą widzieć takiego indywiduum jak on. Paradne.

 • jady51

  Oceniono 60 razy 54

  Ziemkiewicz chciałby korzystać z pewnych przywilejów, których sam odmawia innym nacjom. Bardzo dobra decyzja parlamentarzystki.

 • andy121

  Oceniono 56 razy 48

  Gdyby zatem GB wprowadziła u siebie taką sama ustawę jak u nas (bo niby czemu by nie?) to Pan Ziemkiewicz po postawieniu stopy na brytyjskiej ziemi mógłby cieszyć się trzema latami odsiadki za swe slowa.

 • quinquedactylus

  Oceniono 61 razy 47

  Faszyzujący ultras dostał kopa w brunatną dudę, to pluje jadem.
  uuuuuuuuuuuuhahahhahahahahahahahah

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX