Borusewicz o Frasyniuku: A co z tymi od rasistowskich haseł z 11 listopada? Są równi i równiejsi

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz odniósł się w rozmowie z Moniką Olejnik do sprawy Frasyniuka. - To jest sytuacja, która pokazuje, że są równi i równiejsi i Frasyniuk decydując się na taką demonstrację pokazał to dostatecznie - stwierdził.

Bogdan Borusewicz był dzisiaj gościem w programie "Kropka nad i". Wicemarszałek Senatu ostro wypowiedział się na temat zatrzymania Władysława Frasyniuka.

"Obywatelskie nieposłuszeństwo"

- On protestował przeciwko niekonstytucyjnej ustawie. Każdy obywatel ma prawo do nieposłuszeństwa obywatelskiego i on to prawo zastosował - powiedział senator.

Następnie Monika Olejnik przywołała słowa marszałka Stanisława Karczewskiego, który stwierdził, że Frasyniuk to normalny obywatel i nikt nie może się stawiać ponad prawem.

Ja bym się zgodził z tym, co mówi marszałek Karczewski pod warunkiem, że policja zatrzymałaby także tych, którzy 11 listopada ubiegłego roku nieśli transparenty rasistowskie, antysemickie, wznosili rasistowskie okrzyki. Takie, które do dzisiaj rozbrzmiewają echem na całym świecie, które nas skompromitowały i oczywiście były sprzeczne z prawem

- odpowiedział Borusewicz. - Jeśli oni byliby zatrzymani, to bym rozumiał, że wszyscy obywatele są równi - dodał.

"Równi i równiejsi"

Według Borusewicza doprowadzenie Frasyniuka do prokuratury pokazało, że nie wszyscy w Polsce są traktowani tak samo. - To jest sytuacja, która pokazuje, że są równi i równiejsi i Frasyniuk decydując się na taką demonstrację pokazał to dostatecznie.

"Próba zastraszenia"

Według Borusewicza wejście policji do mieszkania Frasyniuka i doprowadzenie go do prokuratury do próba zastraszenia. - Chodzi o przestraszenie innych, ale to mogło być skuteczne tylko jeśli Frasyniuk by się przestraszył, ale on się nie przestraszy i tego typu działania powodują odwrotny skutek - stwierdził.

Policja u Władysława Frasyniuka

Władysław Frasyniuk został wyprowadzony w kajdankach z własnego domu dzisiaj chwilę po szóstej rano. Były opozycjonista nie stawiał się w prokuraturze, w której toczy się śledztwo w jego sprawie. Po godz. 8 - ponad dwie godziny od zatrzymania - jego żona poinformowała, że został już zwolniony. Przesłuchano go w prokuraturze w Oleśnicy. 

Władysław Frasyniuk zatrzymany przez policję. Wielowieyska: To symbol dobrej zmiany

Więcej o:
Komentarze (185)
Bogdan Borusewicz w "Kropce nad i" o sprawie Frasyniuka. Są równi i równiejsi
Zaloguj się
 • ziaburek

  Oceniono 59 razy 49

  Pan Borusewicz, pan Frasyniuk mieli to nieszczęście, że nie chcieli docenić roli rodu Kaczyńskich w obaleniu poprzedniego ustroju. A np taki pan prokurator Piotrowicz zauważył, z której strony wiatr wieje i bez problemu stał się twarzą (?) dobrej zmiany. Doprawdy - wystarczyło się zeszmacić i spijać konfitury... Sarkazm oczywiście; )

 • je2bny

  Oceniono 32 razy 22

  >>>Następnie Monika Olejnik przywołała słowa marszałka Stanisława Karczewskiego, który stwierdził, że Frasyniuk to normalny obywatel i nikt nie może się stawiać ponad prawem.<<<

  Karczewski, to kretyn - pomimo tego, że "szkolony", a jednak idiota.

 • litecode

  Oceniono 30 razy 22

  Jak "nie ma z kim przegrać" to się robi coś tak durnego...
  Frasyniuk to NIE Stonoga... i z Wrocławiem się NIE ZADZIERA - własnie poważnie wkurzyli co najmniej 3/4 miasta. Tylko patrzeć aż wykluje się coś na kształt Pomarańczowej Alternatywy... a potem, potem samo poleci.
  Jeszcze zatęsknią za Swetru czy innym Kijowskim, bo opozycja właśnie zyskała dobry symbol, a niewykluczone, że i faktycznego lidera.
  No to się kaczyści teraz doigrali...
  Co do rzekomej "napaści" to na filmie wyraźnie widać, jak ktoś (podstawiony?) Frasyniuka na tych palantów w mundurach popycha. Dodajmy do tego sprawę z paralizatorem i... ani ZOMO, ani Milicja w tym mieście szacunkiem się nie cieszyła, rządzący dbają, by i policja stała się tam pośmiewiskiem i wrogiem.
  Naprawdę, wielce niefortunny wybór miasta, osoby i "strategii".
  Oj, będzie się gotowało...
  (a co do równych i równiejszych, to jak tam było z tym immunitetem skorumpowanego senatora? a racja, nie uchylono - może i przed prawem wszyscy są równi, ale niektórych się przed oblicze prawa nie stawia)
  Studiowałem we Wrocławiu, gdy komuna padała. Pamiętam te klimaty. To nie jest miasto do "zastraszenia". Czego ten PiS chce? Konfrontacji? Toż tam nawet kibole zwrócą się przeciwko nim...

 • stefan-50

  Oceniono 25 razy 21

  Wypowiedział się też niejaki Pięta z Bielska i stwierdził że ci co kiedyś walczyli o wolność.........
  Ja stwierdzam że ci co kiedyś kradli teraz usiłują stanowić wzory praworządności patriotyzmu.
  Na to przyszło

 • zraszacz

  Oceniono 18 razy 18

  Bohatery w/g pis kaczynski kryze piotrowicz jasinski bohatery w/g opozycji walesa frasyniuk borusewicz no ale czego oczekiwac jak czlowiekim wolnosci wybiera sie zone ubeka miernote intelektualna pania wolfgangowa

 • shamickgaworski

  Oceniono 24 razy 16

  PiS to komunisci ... wielu z nich a ci co nie to sa komunistami 'w idei' ... to sa formy komunistyczne ... zastraszyc ... wszystkich ktorzy sa przeciw wladzy ... faszysci (znaczy narodowcy) i inni sa w zgodzie z wladza wiec dla nich nie ma policji chodzacej rano do ich mieszkan ... ktokolwiek jest przeciwko bedzie zastraszany a dlaczego to juz nie wazne, znajdzie sie powod ...
  To tak aby wszyscy sie przesraszyli ... komunisci robili tak samo ..
  Nikt nigdy np nie zostal zaaresztowany bo sztandarem rozbil szybe gdzies w sklepie podczas gdy maszerowal na czesc pierwszego maja ..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX