Tir uderzył w dwa auta stojące na pasie S8. Ich kierowcy zginęli. Wcześniej mieli się szarpać

Z nieoficjalnych informacji wynika, że między mężczyznami, którzy w zeszłym tygodniu zginęli w wypadku na trasie S8 chwilę przed uderzeniem tira doszło do szarpaniny. Prokuratura mówi, że kierowcy "w znacznym stopniu przyczynili się do wypadku".

Do wypadku doszło 9 lutego tuż po godz. 13. Kierowca z Białorusi jechał ciągnikiem siodłowym z naczepą od strony Białegostoku w stronę Warszawy. W pewnym momencie wjechał w stojące na drodze pojazdy: busa oraz samochód osobowy.

Zginęli na miejscu

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Łomży, 29-latek z Krakowa oraz 40-latek z Zambrowa zginęli na miejscu. Według ustaleń portalu poranny.pl, przed samym uderzeniem tira między kierowcami doszło do szarpaniny. Dziennikarze powołują się na świadków, którzy relacjonują, że wcześniej jeden z kierowców zajechał drogę drugiemu. Obaj mężczyźni zatrzymali swoje auta, wysiedli i zaczęli się szarpać. 

Prokuratura: przyczynili się do wypadku

Spróbowaliśmy potwierdzić tę wersję w prokuraturze. - Pokrzywdzeni, którzy zginęli w tym wypadku znacznie przyczynili się do niego przyczynili - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Maria Kurdyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomzy. - Mężczyźni opuścili samochody, pozostawiając je na prawym pasie ruchu. Kierowca z Białorusi, który jechał dużym pojazdem z naczepą miał niewielkie szanse, by uniknąć tego wypadku i uderzył w te samochody oraz stojących obok mężczyzn. Obrażenia były tak poważne, że zmarli na miejscu.

Nie było podstaw do aresztowania

Jak informuje prokuratura, to m.in. ta okoliczność sprawiła, że wobec Białorusina nie zastosowano tymczasowego aresztu. - Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego czynu, jest najprawdopodobniej niekarany, zobowiązał się do stawiania się na każde wezwanie prokuratora. To wszystko sprawia, że nie było podstaw do zastosowania aresztu tymczasowego.

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie cały czas bada, w jakim celu mężczyźni opuścili auto. Wiemy nieoficjalnie, że śledczy biorą pod uwagę watek wcześniejszej szarpaniny między kierowcami.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (157)
Wypadek na S8. Kierowcy wcześniej się szarpali
Zaloguj się
 • ismalia

  Oceniono 40 razy 36

  Selekcja naturalna. Szkoda tylko kierowcy TIRa, będzie miał do końca życia wyrzuty sumienia.

 • pawelekok

  Oceniono 24 razy 24

  Dziś kolega pokazał mi filmik jak jakaś pani w nocy ustawiła się w poprzek drogi bo chciała na barierkach sprawdzić, czy jej się światła palą.Debili na drodze nie brakuje.

 • dziadekjam

  Oceniono 28 razy 20

  Skandal! Dwóch Polaków spokojnie omawiało niuanse przepisów ruchu drogowego i do tego czynili to w miejscu powstania rozbieżności interpretacyjnych, a tu jakiś białoruski pirat drogowy się poijawił...
  Co prawda sami stworzyli śmiertelne zagrożenie dla innych potencjalnie, a dla siebie skutecznie, to nie ma znaczenia, bo POLSKA DLA POLAKÓW. No i po co nam terroryści? :-(

 • popijajac_piwo

  Oceniono 24 razy 18

  "Z nieoficjalnych informacji wynika, że między mężczyznami, którzy w zeszłym tygodniu zginęli w wypadku na trasie S8 chwilę przed uderzeniem tira doszło do szarpaniny. Prokuratura mówi, że kierowcy "w znacznym stopniu przyczynili się do wypadku".

  Darwin się grobie przewraca. Ze śmiechu...

 • michalcosieskichal

  Oceniono 15 razy 15

  szkoda białorusina. trauma zostanie..

 • michsz1

  Oceniono 17 razy 15

  Pamiętam komentarze z przed 10 lat, że za wypadki te śmiertelne odpowiedzialny jest stan dróg. No i pobudowali autostrady i Polacy zabijają sie na autostradach. Fatalny stan autostrady był przyczyną tego wypadku!

 • zigzaur

  Oceniono 15 razy 13

  Na pasie ruchu ekspresówki i autostrady nie wolno zatrzymywać się ani cofać. Umorzyć postępowanie z powodu śmierci podejrzanych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX