Bezdomny zapalił się w radiowozie w Głogowie. Jest postępowanie dyscyplinarne

45-letni mężczyzna przewożony przez funkcjonariuszy na izbę wytrzeźwień w Głogowie nagle zaczął płonąć - podaje "Gazeta Wrocławska". Sprawę wyjaśnia policja i prokuratura.

Do interwencji doszło dziś po południu w Głogowie. Policja została wezwana do 45-letniego bezdomnego mężczyzny leżącego na ulicy - informuje "Gazeta Wrocławska". - Policjanci wyczuli u mężczyzny alkohol, zaprowadzili do radiowozu, by przewieźć go do izby wytrzeźwień - mówi portalowi Gazeta.pl podinsp. Bogdan Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Mężczyzna został umieszczony w osobnym przedziale radiowozu. - Dojeżdżając do izby funkcjonariusze zauważyli, że odzież na tym mężczyźnie płonie. Natychmiast zatrzymali pojazd, udzielili mu pomocy, zgasili ogień i wezwali pogotowie - relacjonuje podinsp. Kaleta.

45-latek z oparzeniami trafił do szpitala w Głogowie, a później przewieziono go do Nowej Soli. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia.

- Zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec dwóch policjantów. To absolutnie nie przesądza o ich winie. Chodzi o to, żeby wszechstronnie wyjaśnić sprawę - mówi podinsp. Kaleta. Jak dodaje, funkcjonariusze wcześniej skontrolowali mężczyznę pod kątem posiadanych potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów.

Zapytany przez nas rzecznik policji nie wykluczył, że 45-letni mężczyzna miał przy sobie papierosa, którego mógł podpalić w trakcie jazdy.

Bądź widoczny, noś odblaski. Mogą uratować ci życie

Więcej o:
Komentarze (49)
Głogów: bezdomny zapalił się w radiowozie
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 12 razy 6

  Cud, prawdziwy cud. A ukazał się na szybie jakiś święty? Byłby cud do kwadratu i radiowóz ustawić przed świątynią opatrzności jako miejsce autentycznego cudu religijnego. Wreszcie mazowiecka policja wzorem policji z Podlasia miałaby miejsce do świętowania Nowenny Niepodległości.

 • dziadekjam

  Oceniono 16 razy 4

  "- Policjanci wyczuli u mężczyzny alkohol, zaprowadzili do radiowozu...Dojeżdżając do izby funkcjonariusze zauważyli, że odzież na tym mężczyźnie płonie."
  =======================================================
  Pewnie między nim a policjantami zaiskrzyło, a reszty dokonał alkohol :-)

 • 41janina

  Oceniono 5 razy 3

  Czy to byl ten co oddal swoje samochody Rydzykowi?

 • uthark

  Oceniono 5 razy 3

  Widocznie iskrzyło między nim a policjantami, co przy oparach alkoholu dało łatwopalną atmosferę w radiowozie.

 • jxl82

  Oceniono 21 razy 3

  I co ich podobnie jak morderców Igora wyślecie na emeryturę z potężną odprawą? Postępowanie dyscyplinarne jak zwykle prowadzić będą koledzy?

 • nikodem777

  Oceniono 4 razy 2

  Aż się palił, żeby tam jechać. ;-)

 • peowca888

  Oceniono 6 razy 2

  paralizatory zabrali na szczescie zapalniczki zostawili

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX