Weszli do mieszkania 83-latka pod pretekstem zbiórki na chore dziecko. Wyszli z jego portfelem

Gdy dwaj mężczyźni zapukali do drzwi 83-latka z Kraśnika, ten uwierzył, że mają dobre intencje. Po kilku godzinach zorientował się, o co naprawdę chodziło.

Nieznajomi mężczyźni weszli do mieszkania w Kraśniku  (woj. lubelskim) w sobotę. Jak opisuje lokalna policja, powiedzieli oni 83-latkowi, że zbierają datki na chore dziecko. Ten wpuścił mężczyzn do środka.

Sprawcy wykorzystali podeszły wiek oraz nieuwagę właściciela. Zabrali z szafki portfel, w którym było 8 500 zł. 83-latek zdał sobie z tego sprawę tego, co się stało, dopiero po kilku godzinach.

Wezwani na miejsce policjanci sporządzili rysopis sprawców i zaczęli śledztwo. Udało się wytypować i ustalić miejsce pobytu mężczyzn. Policjanci zatrzymali ich w hotelu w pobliżu Radomia. 25- i 42-letni obywatele Rumunii nie spodziewali się zatrzymania.

Zatrzymanych osadzono w areszcie. Funkcjonariuszom udało się odnaleźć część skradzionej kwoty. Policja podejrzewa, że mężczyźni mogą być odpowiedzialni za podobne przestępstwa w innych województwach. Sprawa jest rozwojowa.

Kierowco, zwolnij! W ostatnich latach wzrosła liczba wypadków z udziałem pieszych

Więcej o:
Komentarze (5)
Kraśnik. Mieli zbierać na dziecko, obrabowali 83-latka
Zaloguj się
 • waldiwaldi

  Oceniono 6 razy 4

  Czyli wg oficjalnej terminologii "oromowali" dziadka.

 • zz1026

  Oceniono 3 razy 1

  obywatele rumuni powiadacie?

  a ja zaloze sie ze to byli cyganie

 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy 1

  "Sprawcy wykorzystali podeszły wiek oraz nieuwagę właściciela. Zabrali z szafki portfel, w którym było 8 500 zł. 83-latek zdał sobie z tego sprawę tego, co się stało, dopiero po kilku godzinach.

  Wezwani na miejsce policjanci sporządzili rysopis sprawców i zaczęli śledztwo. Udało się wytypować i ustalić miejsce pobytu mężczyzn. Policjanci zatrzymali ich w hotelu w pobliżu Radomia. 25- i 42-letni obywatele Rumunii nie spodziewali się zatrzymania."
  =======================================================================
  Już samo wpuszczenie było złym pomysłem. Reszta to tylko koneskwencja tego błędu.

 • jan.janowicz65

  Oceniono 3 razy -1

  Takich powinno się wieszać jak koniokradów.

 • Kris P

  Oceniono 1 raz -1

  Jak widać że zdjęcia to weszli do młodszego, a nie 83 latka , po drugie wyszli z nim, a nie portfelem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX