Sekielski zbiera na film o polskich księżach pedofilach. "By ustrzec przed zboczeńcami w sutannach"

Tomasz Sekielski szuka sponsorów dla swojego filmu dokumentalnego o pedofilii w polskim Kościele. - Trzeba to zrobić dla ofiar i po to, by ustrzec inne dzieci przed zboczeńcami w sutannach - mówi dziennikarz.

- Rozpoczynam zbiórkę funduszy na zrealizowanie filmu dokumentalnego o pedofilii w polskim Kościele. To temat drażliwy, temat tabu i niestety nie ma chętnych, którzy sfinansowaliby produkcję pełnometrażowego filmu dokumentalnego - stwierdza Sekielski w filmie opublikowanym na jego Facebooku.

Zbiórka w internecie

Zbiórka na film jest prowadzona w serwisie patronite.pl. Zebrane 100 tys. zł zostanie przeznaczone na "na rozbudowanie redakcji, która przez cały czas trwania produkcji (12 miesięcy) będzie zajmowała się weryfikacją zebranych materiałów oraz zeznań świadków. " Druga zbiórka w serwisie ma pokryć utrzymanie ekip zdjęciowych, co będzie kosztowało 200 tys. zł. Resztę zamierza pozyskać w inny sposób. Cała produkcja ma kosztować ok. 450 tys. 

Dziennikarz informuje, że zdjęcia do filmu już ruszyły. Za produkcję odpowiada należąca do Sekielskiego firma Kombinat Medialny. - Wiemy, że sami nie jesteśmy w stanie sfinansować tego filmu - wyjaśnia. - Moim zdaniem musi on powstać, należy pokazać prawdę o tym, jak tuszowane są afery z księżmi pedofilami. Trzeba to zrobić dla ofiar i po to, by ustrzec inne dzieci przed zboczeńcami w sutannach. Żeby było jasne, to nie będzie film antykościelny ani tym bardziej antyreligijny, chcemy pokazać, ile zła może wyrządzić człowiek, który zszedł na złą drogę.

Premiera filmu zaplanowana jest na luty lub marzec przyszłego roku.

Tomasz Sekielski między 1997 a 2006 r. był reporterem faktów TVN. W swojej pracy relacjonował chociażby wojnę w Kosowie, zatonięcie okrętu Kursk czy prace komisji śledczej w sprawie afery Rywina. Do lipca 2010 r. prowadził popularny program "Teraz my!", następnie był prowadzącym w programie "Czarno na białym". Sekielski jest laureatem licznych nagród dziennikarskich.

"Poznaliśmy fantastycznego księdza z Polski, któremu ludzie się kłaniali. A on był pedofilem"

Więcej o:
Komentarze (166)
Tomasz Sekielski zbiera na film o księżach pedofilach
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 43 razy 41

  Dobrze Sekielski robi. Przypominam że w części jawnej rejestru pedofilów nie ma żadnego księdza. Nawet tych najbardziej drastycznych przypadków. Trzeba by zapytać Ziobry czemu tak jest. Dobra zmiana w ramach kleczenia przed biskupami poszła na taki gest?
  Dziwkarstwo a nie dobra zmiana.....

 • m_j_1977_byd

  Oceniono 41 razy 39

  Sekielski już pokazał przykład księdza - mordercy z Poznania, który na plebanii zamordował noworodka, swoje własne dziecko. Bogobojni prokuratorzy i biegli sądowi orzekli jednak, że nic się nie stało.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 28 razy 28

  gdzie numer konta, przeleję stówkę.Każdy przyzwoity człowiek powinien to wesprzeć.

 • mad_butcher

  Oceniono 27 razy 25

  To jest jawny atak na Święty Kościół Katolicko-Pedofilski. Co na to polscy katole, wyznawcy pedofilów? Trzeba Sekielskiego ukamieniować, a przynajmniej znaleźć przodków komunistow/ubeków/stolarzy. Howgh!

 • pinio67

  Oceniono 26 razy 24

  Mam nadzieję, że wystarczy odwagi do zrobienia dogłębnego (lub pokazania, dlaczego nie jest to możliwe) wątku watykańskiego polaka arcysq....yna - wesołowskiego. Włącznie z przyczynami "nagłej" śmierci oraz udziałem watykanu w wysyłaniu go w tzw. cały świat. Być może przydałby się osobny dokument w tym temacie.

  Nie lękajcie się !!! - jak powiedział "święty" obrońca pedofilów w sutannach.

 • westgreg

  Oceniono 25 razy 23

  Rzetelność dziennikarska Sekielskiego gwarantuje uczciwe podejście do tematu. Warto się dołożyć.

 • arturo.k61

  Oceniono 17 razy 17

  I ja chętnie coś tam przeleję na taki film...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX