Skandal na pogrzebie 15-latka. Nie chodził na religię, proboszcz odmówił mszy. Kuria reaguje

15-letni Michał został śmiertelnie potrącony przez pijanego kierowcę. Proboszcz parafii w Załubicach koło Radzymina odmówił mszy pogrzebowej i skrytykował chłopca za to, że nie chodził na religię. Sprawa wywołała powszechne oburzenie, teraz głos zabrała kuria.

Podczas pogrzebu 15-latka, który 21 stycznia został śmiertelnie potrącony przez pijanego kierowcę, proboszcz postanowił przypomnieć, że chłopiec nie chodził na religię. Jego słowa oburzyły uczestników uroczystości.

To nie jest msza żałobna. Jak wiecie, stała się wielka tragedia. On nie chodził na religię, czym doprowadził do publicznego zgorszenia. Co gorsza, namawiał innych, by tak postępowali. Skoro wypisał się z wiary, to nie jest naszym parafianinem

- przytaczają słowa księdza "Wieści Podwarszawskie".

Według relacji portalu po tych słowach część zebranych wyszła z kościoła, inni wdali się w ostrą dyskusję z proboszczem. Finał był taki, że mszę dokończył wikary. 

Skandal na pogrzebie, proboszcz tłumaczy

Proboszcz tłumaczył w rozmowie z "Wieściami Podwarszawskimi", że dla niego, jako kapłana, informacja o tym, że chłopiec wypisał się z religii była "trudna do przyjęcia". 

Wirtualna Polska podała, że z rodziną 15-latka spotkał się biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński. Przeprosił za skandaliczne słowa proboszcza parafii w Załubicach koło Radzymina.

Według informacji portalu proboszcz ma dostać upomnienie, a kuria ma opublikować oficjalne przeprosiny.  

Papież zakazał sprzedaży papierosów w Watykanie. Nie będzie wspierał szkodliwego biznesu

Więcej o:
Komentarze (537)
Skandal na pogrzebie 15-latka w Załubicach koło Radzymina. Kuria reaguje
Zaloguj się
 • pregierz

  Oceniono 78 razy 68

  O co ten szum, najpierw we wsi hodują pasożyta a potem drą się ze skandal. Zdecydować się albo brać w dupę i całować w rękę albo nie robić larma i pogonić pasożyta.

 • lilek6

  Oceniono 67 razy 49

  Księżom się wydaje, że to oni będą sądzić na Sądzie Ostatecznym, chyba im się we łbach pomieszało.

 • P. Babel

  Oceniono 53 razy 45

  Najgorsze jest to że chłopak pewnie wcale nie życzył by sobie księży na swoim pogrzebie ale rodzina dzieciaka i tak klechę sprowadzi.

 • Oceniono 55 razy 33

  A mnie ciekawi co innego - rodzice chłopaka pewnie wiedzieli, jakie ma poglądy. A teraz wielki problem z mszą kościelną... Której chłopak by pewnie nawet nie chciał.

 • fotosmak

  Oceniono 43 razy 29

  nie łasić się, nie kłaniać, nie żałować - w religii najważniejszy jest człowiek - niestety nie dla katolickiej !

 • Oceniono 32 razy 26

  Chłopak miał 15 lat,zginął śmiertelnie potrącony przez pijanego kierowcę.A dla proboszcza najważniejsze jest,że on nie chodził na religię.Pijany kierowca ok,a 15-latek nie chodzący na religię be.A może to ten proboszcz uczył ich religii.Czy kościół nie ma świadomości,że traci wiernych chodzących do kościoła.

 • vito60

  Oceniono 34 razy 24

  Klechy jak zwykle niekonsekwentni. Mówią, że akt chrztu jest nieodwracalny, apostata musi składać wniosek na piśmie, przyprowadzić świadków, a ten dobrodziej wykluczył chłopaka że wspólnoty kościoła, bo nie chodził na religię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX