Prawie tysiąc ciężarówek w kolejce do przejścia w Dorohusku. Korek długi na ponad 20 km

Nawet kilkaset ciężarówek utknęło w kolejce do przejścia granicznego z Ukrainą w Dorohusku (woj. lubelskie). Sznur tirów w sobotę wieczorem kończył się w okolicach Chełma.

Według lokalnych mediów na odprawę graniczną czeka w sumie od 700 do nawet 800 pojazdów. Ciężarówki ustawiają się na drodze krajowej nr 12, ale zajmują jej pobocze, dzięki czemu nie blokują ruchu dla pozostałych samochodów.

W sobotę wieczorem sznur ciężarówek sięgał okolic Chełma, oddalonego do przejścia w Dorohusku o ponad 20 kilometrów. Skąd taki korek? GDDKiA tłumaczy, że przyczyną są trwające prace budowlane po ukraińskiej stronie, która rozbudowuje przejście.

Tempo, w jakim przepuszczane są tiry w Dorohusku, wynosi średnio 17 pojazdów ciężarowych na godzinę. Stąd policja apeluje wszystkich pozostałych kierowców, by w miarę możliwości wybierali inne przejścia graniczne z Ukrainą.

Pomyśl, zanim wyprzedzisz lub wyminiesz inne auto. Życie człowieka jest cenniejsze niż twój pośpiech

Więcej o:
Komentarze (39)
Dorohusk. Kolejka tirów do przejścia
Zaloguj się
 • bartek8241

  Oceniono 20 razy 10

  Wczoraj prezio miał miesiączkę, celnicy ukraińscy z nabożną czcią na kolanach słuchali relacji z Krakowskiego i musieli olać robotę. My wstajemy z kolan, z takim impetem że walnięcie glacą w parapet będzie bardzo bolesne :D

 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 10

  Ci nasi rządzący premiowani setkami tysięcy nie "powzięli " informacji, że będzie remont ? Ach..zapomniałam, skupiają się nad godnością.

 • rg142

  Oceniono 31 razy 9

  @proteusz33
  pissowski trollu, jak będzie artykuł o tym, że do Polski przyleciało więcej bocianów niż rok wcześniej, to napiszesz, że to też dzięki pissowi?

 • gojka23

  Oceniono 8 razy 6

  Te 1000 TIRow musiało przejechać przez Chelm, dzis w mieście jest premier Morawiecki, czy ktoś mu powie ze miasto nie ma obwodnicy i do granicy trzeba przejechać przez środek miasta? Ratujcie nasze lokalne drogi, nam do życia potrzebna obwodnica!!!!!

 • bartek8241

  Oceniono 15 razy 5

  Zapewne wszyscy kierowcy TIRów zatrzymali się by posłuchać relacji z miesiączki PREZESA tysiąclecia i korek powstał. Łubu dubu łubu dubu niech żyje nam prezes naszego klubu, niech żyje nam. Jarząbek Wacław trener klasy II.

 • a.k.traper

  Oceniono 6 razy 4

  Co jakiś czas taka sytuacja ma mejsce na tej granicy, bywały też wielokilometrowe kolejki na przejściu z Białorusią. Z tego co wiemy polskie przejścia częściowo były zmodernizowane a nawet jedno zbudowano od nowa (Sławatycze) a Dorohusk chyba też modernizowano.
  Inwestycje w przejścia są konieczne, bo kiedyś się to znormalizuje ale czy druga strona tego chce i ma fundusze, może trzeba wspólnie podejść do tematu?

 • 31.februarius

  Oceniono 6 razy 2

  "Ciężarówki ustawiają się na drodze krajowej nr 12, ale zajmują jej pobocze, dzięki czemu nie blokują ruchu dla pozostałych samochodów."

  Tysiąc tirów stoi na 20. kilometrach ("pobocza"), ale jest spoczko!

 • aluksz

  Oceniono 5 razy 1

  ustawa o ipn działa!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX