Wybuch w Sosnowcu. Zawaliła się kamienica. Pod gruzami zginęła 78-letnia kobieta

Nie żyje 78-latka uwięziona pod gruzami kamienicy w Sosnowcu, która zawaliła się w sobotę wieczorem - podaje RMF FM. Wcześniej strażakom udało się wydobyć jej 80-letniego męża.

Dwukondygnacyjna kamienica przy ul. Tylnej w Sosnowcu zawaliła się w sobotę ok. godziny 20. Według niepotwierdzonych informacji doszło wówczas do wybuchu butli z gazem - podaje TVN24.

W kamienicy mieszkało kilkanaście osób, z których większość ewakuowano. Podobnie stało się z mieszkańcami przyległego budynku. Według opisu jednego z policjantów zawalił się dach i strop parteru kamienicy. - Gruz sięga trzech metrów - mówił w TVN24 Mariusz Łabędzki z policji w Sosnowcu.

Wybuch w kamienicy w Sosnowcu

Na miejscu zdarzenia działało przez całą noc kilka zespołów straży pożarnej, policja oraz pogotowie ratunkowe.

Początkowo służby miały informacje o dwóch poszukiwanych osobach. Z jedną z nich bardzo szybko udało się nawiązać kontakt - był to 80-latek, którego wydobyto spod gruzów żywego. Mężczyzna trafił do szpitala.

Do jego 78-letniej żony ratownicy dotarli dopiero przed godziną pierwszą w nocy. Niestety, było już za późno - kobieta nie przeżyła wybuchu.

Więcej o:
Komentarze (22)
Sosnowiec. Wybuch w kamienicy. Nie żyje 78-latka
Zaloguj się
 • dobrylos

  Oceniono 11 razy 7

  Od 15 minut dziennikarz tvn 24 zadaje strażakowi durne pytania odnosnie wybuchu butli z gazem .Transmisja wystrzelenia rakiety Falkon w kierunku Marsa trwała krócej.

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 4

  "Według niepotwierdzonych informacji doszło wówczas do wybuchu butli z gazem - podaje TVN24."
  ==========================================================================
  Rozumiem, że to jest skrót myślowy. Nie "doszlo nie do wybuchu butli z gazem", a do wybuchu gazu, który wydostał się z butli z gazem. Butle z gazem raczej nie wubuchają, a wybucha mieszanka powietrzno-gazowa.

 • fryderykus

  Oceniono 3 razy 3

  XXI wiek a ludzie muszą gotować lub co bardziej prawdopodobne OGRZEWAĆ mieszkania butlami z gazem itp...na stacji gazu sam nie mogłeś zatankować ale każdy może taką bombę trzymać w mieszkaniu bez żadnej kontroli gazownika itd....

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 3 razy 1

  A "dobra zmiana" jest zadowolona bo nie będzie musiała już wysyłać tej pani emerytury.

 • proteusz33

  Oceniono 11 razy -5

  Wybuchowe Zagłębie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX