Policjanci z Siedlec przygniatali genitalia zatrzymanym. Jeden z nich popełnił samobójstwo

Sąd skazał pięciu policjantów z Siedlec. Mężczyźni zakneblowali, a później bili, razili paralizatorem i przygniatali genitalia trzem zatrzymanym. W następstwie 19-letni chłopak odebrał sobie życie.

Sprawa ma swój początek w 2012 r., kiedy trzech młodych mieszkańców Ostrowia Wielkopolskiego zostało zatrzymanych pod zarzutem kradzieży biżuterii. Chodziło o dobra warte 60 tys. zł. Jak informuje portal faktykaliskie.pl, sąd w Ostrowie Wielkopolskim nie miał wątpliwości, że podczas kilkugodzinnego przesłuchania, policjanci wymuszali od zatrzymanych zeznania torturami. Policjantom udowodniono, że kneblowali, bili i polewali młodych mężczyzn wodą. Ponadto zatrzymani byli rażeni paralizatorem i przygniatano im jądra.

"To jedyny ratunek dla duszy mojej"

Niedługo po tym 19-letni Jędrzej Krynkiewicz, który był wśród zatrzymanych, popełnił samobójstwo. "Wybaczcie mi, to jedyny ratunek dla duszy mojej. Tylko w ten sposób mogłem się uratować. Módlcie się za mnie" - miał napisać w liście pożegnalnym, przytaczanym przez "Gazetę Wyborczą" w artykule z 2013 r.

Na początku rodzice nastolatka domagali się dla policjantów 20 lat więzienia i dożywotniego zakazu wykonywania zawodu. – Wiemy, że nasz syn popełnił przestępstwo i powinien za nie odpowiadać, ale zgodnie z prawem. Bez tortur – cytuje matkę chłopaka portal faktykaliskie.pl.

2 lata za tortury

Ostatecznie sąd skazał pięciu policjantów na kary od roku do ponad dwóch lat pozbawienia wolności. Jeden z nich dostał karę w zawieszeniu na trzy lata. Policjanci dostali sądowy zakaz wykonywania zawodu przez okres od 3 do 5 lat, rodzicom Jędrzeja muszą wypłacić nawiązkę w wysokości 60 tys. zł. 19-letni Jędrzej był absolwentem szkoły mistrzostwa sportowego oraz byłym mistrzem Polski w sportach walki.

TVN ujawnił wstrząsające nagranie z policyjnego paralizatora. O torturach w policji ostrzegał RPO

Więcej o:
Komentarze (217)
Policjanci z Siedlec torturowali zatrzymanych. 19-letni Jędrzej popełnił samobójstwo
Zaloguj się
 • jerzytop

  Oceniono 31 razy 21

  A ja się pytam .Jak to jest w państwie PRAWA /chyba ,że to tylko pusty slogan / za ruszenie policjanta nie mówiąc jakby ktoś jemu zgotował taki los delikwent dostał by 10-15 lat nawet gdyby tym policjantem był szuja ,sadysta itd
  jeden sadysta kopał parę lat temu lezącego m.in po genitaliach i głowie . Wyroku nie było bo zwyrodnialec był OK teraz to nie dawno w Lublinie . Czy Polska to kraj gdzie tortury to codzienność ?

 • zd46

  Oceniono 26 razy 18

  Brawo, brawo panie J.Zielinski, same sukcesy i nie tylko przy odzywianiu ale obowiazki leza odlogiem. Radzilbym rzucic robote i udac sie na swoje peryferyjne tereny. Tak trudno czasami pozbyc sie wlasnego koltunstwa, pychy i arogancji. Czy to prawda, ze w trakcie obydwu wypadkow prywatnego samochodu, za kierownica siedzial pan na "bani" a nie zona? Kto to ukryl?

 • adamwie0385

  Oceniono 15 razy 13

  Bandyci po 3 latach wrócą na funkcje stróżów prawa. To tylko w Polsce możliwe. Torturuj nie tylko fizycznie - mojego napadniętego syna, który był konwojentm aspirant sztabowy Maciej z Torunia straszył poszlakowym procesem i 10 latami więzienia, chłopak wpadł w depresję i popełnił samobójstwo. Cóz moją skargę uznano za bezzasadną ponieważ materiał dowodowy, czyli zeznani policjantów zaprzeczały znęcaniu się psychicznemu. Dłogoletnia sekretarka toruńskiej prokuratury powiedziała mi, ze takich jak mój syn mają takie Macieje wielu na sumieniu. Oni jednak mają sumienie czyste, bo nie używane.

 • paastafarai

  Oceniono 11 razy 11

  Większe wyroki ludzie za skręty maryśki dostają .

 • norbertrabarbar

  Oceniono 27 razy 11

  Wolałbym być porwany dla okupu niż zatrzymany na 24h na dołku bo wśród "bandytów" czułbym się bezpieczniej niż wśród "policjantów".

  Nie dziwię się, że policjanci tłumnie głosowali na PiS - to była dla nich jedyna szansa, żeby przykryć ich przestępstwa popełnione wobec obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

 • abxcd

  Oceniono 21 razy 9

  Kazdemu z "policjantów" bym przycinal yaya szyfladom 3x dziennie przrz okres odsiadki. Co za gnoye to szok. Scierwa.

 • paastafarai

  Oceniono 14 razy 8

  rok nie wyrok i dwa lata jak dla brata
  za znęcanie sie na służbie ze skutkiem śmiertelnym
  by "służyć i chronić"

  Ratunku policja!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX