Potrącony przez autobus 19-latek konał w Lubinie na oczach gapiów. Nikt mu nie pomógł

Wypadek w Lubinie

Wypadek w Lubinie (Fot. Lubin.policja.gov.pl)

Gdy 19-letni mieszkaniec powiatu średzkiego (woj. dolnośląskie) umierał na ulicy w Lubinie po potrąceniu przez autobus, stał nad nim tłum gapiów. Nikt mu nie pomógł.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek przed godziną 6 rano w Lubinie na drodze krajowej nr 36. Na oznakowanym przejściu dla pieszych autobus potrącił 19-letniego mieszkańca powiatu średzkiego. Gdy policja przyjechała na miejsce, funkcjonariusze zobaczyli grupę kilkunastu osób, które stały nad mężczyzną. Nikt nie udzielał mu pierwszej pomocy.

Nikt z tłumu gapiów nie udzielił pomocy

Dopiero funkcjonariusze podjęli próbę reanimacji. Mimo że przyjechali zaledwie kilka minut po wypadku, 19-latka nie udało się uratować.

Nie bójmy się pomagać pierwsze sekundy są najcenniejsze. Od wypadku do przyjazdu policjantów minęło kilka minut, kilka straconych minut. Minut, które mogą zaważyć o ludzkim życiu.

- apeluje lubińska policja w komunikacie.

Na miejsce przyjechali prokurator i biegły z zakresu ruchu drogowego, by ustalić przebieg wydarzeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autobusu z nieustalonych przyczyn na prostej drodze potrącił 19-letniego pieszego, który przechodził przez pasy.

Policjanci apelują, by kierowcy zwracali szczególną uwagę na pieszych, zaś tych drugich - by zawsze upewniali się, nawet na oznakowanych przejściach - czy są bezpieczne.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

To jedyny quiz, który musisz robić do skutku. Prosimy! 11/11 może pomóc uratować komuś życie. Quiz powstał we współpracy z PCK
1/11 W trakcie obiadu twój gość wstaje nagle od stołu. Zakrztusił się - robi się czerwony, próbuje kaszleć, nie może zaczerpnąć powietrza ani wydać żadnego dźwięku. Co robisz?
Zobacz także
  • Przegląd tygodników "Sieci" nazywają protest w Sejmie "działaniem liberalnej opozycji". "Miał obalić rząd"
  • Cyklon Mekunu na Półwyspie Arabskim Cyklon sieje spustoszenie na Półwyspie Arabskim. W jeden dzień napadało tyle, co w dwa lata
  • Zaginieni Zrozpaczone rodziny nie tracą nadziei. Dziś Dzień Dziecka Zaginionego
Komentarze (333)
Lubin: 19-latek umierał na ulicy. Nikt mu nie pomógł, mężczyzna zmarł
Zaloguj się
  • klamtusek

    Oceniono 86 razy 62

    W szkołach mamy bardzo dużo religii a nie ma czasy aby dzieciaki nauczyć podstaw reanimacji?

  • student_zebrak

    Oceniono 60 razy 50

    poswiecic dwie lekcje religii rocznie na instrukcje CPR oraz ogolnych wskazowek
    czasem wystarczy tylko polozyc osobe w odpowiedniej pozycji

  • doktorfreeman

    Oceniono 62 razy 48

    Zamiast lekcji udzielania pierwszej pomocy są lekcje religii, pewnie stali i modlili się, żeby przeżył. Co za buractwo i cebulactwo. Okropne.

  • 4ted

    Oceniono 44 razy 28

    Suweren dłubał w nosie, pomstował na imigrantów i podziwiał śmierć. Takie to zwykłe pospulstwo bez mózgu.

  • coalesce

    Oceniono 25 razy 19

    Ja nawet nie potępiam gapiów- pewnie nie umieli udzielać pomocy i bali się pogorszyć sytuację.
    Co prawda PO zostało usunięte ze szkół dopiero w 2012 ale poważnie traktowane przestało być już dawno. Może warto wprowadzić jakieś podstawy medyczne do szkół, zamiast interpretacji kolejnego wiersza (wiem, najwięcej poklasku zdobyłoby "zamiast religii" ale nie chodzi mi o politykę).

  • mistermadmat

    Oceniono 31 razy 17

    90% polaćków to debile więc co tu się dziwić .....W Bolskich szkołach zlikwidowano przysposobienie obronne gdzie obowiązkowo uczono udzielania pierwszej pomocy resuscytacji . W większych zakładach istniała obrona cywilna i były kursy ... A teraz co ? oglądanie gów na w internecie i ploty ....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje