20-latkowi zamarzyła się pamiątka z tramwaju. Jeździł trzy razy, aż to upolował

Takiej kradzieży policjanci z Elbląga nie pamiętają od dawna. 20-latek z Gdańska, miłośnik pamiątek związanych z komunikacją miejską, zamarzył o prawdziwym kasowniku. I swoje marzenie postanowił zrealizować.

Z jednego z tramwajów w Elblągu zniknął wart ok. 2 tys. złotych kasownik. Policjanci przejrzeli monitoring i zorientowali się, że za kradzieżą stoi 20-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna trzykrotnie jechał wagonem i za każdym razem częściowo rozmontowywał kasownik. W końcu mu się udało.

Funkcjonariusze ustalili, że 20-latek jest miłośnikiem komunikacji miejskiej i ze swoich podróży po Polsce zbiera związane z tym pamiątki, jak np. rozkłady jazdy, ulotki czy bilety. W Elblągu szczególnie spodobało mu się jednak coś o wiele większego i droższego.

"Gdy młody mężczyzna dowiedział się, że funkcjonariusze są na jego tropie i nie uniknie kary - odesłał kasownik do właściciela, czyli Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu, kierując jednocześnie list z przeprosinami" - czytamy w policyjnym komunikacie.

To jednak nie uchroni 20-latka przed konsekwencjami. Za kradzież odpowie przed sądem.

Tramwaj "uciekł" motorniczemu i sam jechał przez miasto

Więcej o:
Komentarze (32)
Elbląg. 20-latek ukradł kasownik tramwajowy
Zaloguj się
 • horatio_valor

  Oceniono 33 razy 33

  W zamierzchłej młodości też chcieliśmy z kumplem mieć kasownik. Ale podeszliśmy do sprawy mądrzej niż ten kolo - poszliśmy do zajezdni i grzecznie poprosiliśmy. Panowie podeszli do młodzieńczych marzeń ze zrozumieniem, posłali nas do warsztatów, a tam dali nam w prezencie wycofany kasownik, który i tak szedł na złom.

 • dziadekjam

  Oceniono 21 razy 17

  "Policjanci przejrzeli monitoring i zorientowali się, że za kradzieżą stoi 20-letni mieszkaniec Gdańska."
  ========================================================================
  No proszę! Po przejrzeniu monitoringu chłopa rozpoznali, zidentyfikowali, zlokalizowali i zatrzymali. Można? Można! Zaraz, zaraz. A czemuż to nie idzie tak sprawnie ze sprawcami poważnych przestępstw?

 • spam_box

  Oceniono 9 razy 9

  Linia obrony jest jedna w tym kraju: to elementy kultu matki boskiej kasowniczej. I będzie nie do ruszenia.

 • kresedebarg

  Oceniono 8 razy 8

  no to teraz go skasują

 • superpolpol

  Oceniono 18 razy 8

  Czy może na drodze pokuty skasować PIS?

 • goodwater1

  Oceniono 6 razy 6

  Nie popieram, ale rozumiem.

 • mr.creosote

  Oceniono 5 razy 5

  Dobrze, że nie był pasjonatem bankowości.

 • ka2

  Oceniono 4 razy 4

  Ja tak robię z filiżankami do espresso w kawiarniach na całym świecie. Pytam, ile by mnie kosztowało, gdybym stłukła. Zawsze docenią, że nie ukradłam i sprzedadzą za parę groszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX