To miała być zuchwała kradzież w sklepie. Ale trafił na pracownice "Społem" w Płocku

Odważne pracownice płockiego sklepu "Społem" działały bez chwili zawahania. Gdy tylko dostrzegły próbę kradzieży, własnymi siłami uziemiły złodzieja i zamknęły drzwi. Mężczyźnie nie zdołał pomóc nawet jego kompan.

Nagranie z próby kradzieży, udaremnionej przez ekspedientki sklepu PSS "Zgoda" w Płocku pojawiło się w poniedziałek na Facebooku.

Na nagraniu widać, jak do sklepu wchodzi dwóch mężczyzn. Zaraz po wejściu między regały z produktami zaczynają pakować pod kurtkę różne produkty. Przede wszystkim słoiki z kawą. Złodzieje nie należą do subtelnych, ekspedientki w sklepie szybko zauważają, że coś jest nie tak.

"Dawno nie wstawialiśmy nagrań z serii 'W ukrytej kamerze', więc dziś mamy dla was odcinek dłuższy niż zwykle! Przedstawiamy w nim dwa czarne charaktery, które nie lubią płacić za zakupy. (Nie)stety nie zawsze dobrze się to dla nich kończy, o czym przekonacie się pod koniec tej historii" - czytamy we wpisie na Facebooku. 

Jednemu z mężczyzn udaje się wyjść ze sklepu, przed drugim zamykają się drzwi. Złodziej próbuje je rozsunąć, ale są zablokowane. Mężczyznę łapią pracownice sklepu i powalają na podłogę. Drzwi otwiera od zewnątrz kompan złapanego mężczyzny, ale nie udaje mu się go oswobodzić. 

Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

"Nic nie działa tak odstraszająco jak poczucie wstydu"

Jak mówi Krzysztof Chojnacki, prezes PSS "Zgoda" w Płocku do próby kradzieży doszło dosyć dawno, ale dopiero w poniedziałek opublikowano nagranie na Facebooku.
- Publikujemy takie nagrania w celach prewencyjnych. Pokazujemy, że widzimy kto kradnie, i że często się to nie udaje. Złodzieje albo są zatrzymywani i przekazywani policji albo udostępniamy policji nagrania w celu ich identyfikacji. Uważam, że od czasu do czasu nawet sąd powinien zgodzić się na publikacje wizerunków takich osób. Nic, nawet kara pieniężna, nie działa na ludzi tak odstraszająco jak poczucie wstydu - tłumaczy.

Na dworze -20. Czarne BMW mknie drogą pod Łodzią. Nagle kierowca zauważył przed sobą zamarzającego liska

Więcej o:
Komentarze (50)
Złodziej obezwładniony przez ekspedientki w Płocku
Zaloguj się
 • gj61

  Oceniono 18 razy 12

  Brawo!!! BRAWO DZIELNE DZIEWCZYNY!!!! W NORMALNYM kraju, mam na myśli UK, jego ryj raem z imieniem, nazwiskiem i adresem byłby we wszystkich lokalnych gazetach... ale to w NORMALNYM kraju, nie w Polsce. Przykro mi. Nawet nie możecie wywiesić fotki jego ryja w sklepie... ochrona prywatności. Jeżeli macie jego nazwisko i adres, podeślijcie, opublikuję. Mnie z racji MIEJSCA publikacji te chore przepisy nie obowiązują. gj61@gazeta.pl
  Pozdrawiam i szczęścia życzę Wam wszystkim.

 • real-meh

  Oceniono 17 razy 11

  "Nic, nawet kara pieniężna, nie działa na ludzi tak odstraszająco jak poczucie wstydu - tłumaczy."
  I dlatego właśnie w Polsce nie publikuje się twarzy takich sukinsynów.

 • 99venus

  Oceniono 14 razy 10

  Piękne!Szacunek i uznanie dla Wszystkich Pań,które złapały tego łobuza.

 • eselk

  Oceniono 17 razy 9

  Ale cwaniaki pełną gębą, weszli do sklepu jak na wesołe miasteczko, zwinęli ciastka i w długą. To jest właśnie przykład polaka, który 11 listopada będzie głosił hasła wielka Polska itp.

 • vargur09

  Oceniono 8 razy 8

  brakowało tam prewencyjnego kopa w jaja, od razu puścił by drzwi....

 • lodomeria

  Oceniono 10 razy 8

  Drogie panie posłanki z opozycji, patrzcie i uczcie się, co to jest siła kobiet.

 • bukaj22

  Oceniono 9 razy 7

  Brawo dla tych kobiet. :}

 • jhbsk

  Oceniono 9 razy 7

  Brawo te panie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX