Antysemicki wpis dziennikarza RMF. Pisze o "wojnie z Żydami". Głos zabiera dyrektor stacji

Bogdan Zalewski, dziennikarz stacji RMF FM, zamieścił na swoim Facebooku długi wpis wypełniony antysemickimi sformułowaniami. "Jesteśmy na wojnie z Żydami!" - stwierdza. Do sprawy odniosły się władze RMF.

Obszerny wpis Zalewskiego zawiera tezy dotyczące Żydów oraz ich relacji z Polakami. "Jesteśmy na wojnie z Żydami! Nie pierwszy raz w naszej historii. Ryzykując przesadną wzniosłością, dodam: jesteśmy na wojnie z Żydami być może już po raz ostatni. Stawką tej śmiertelnie groźnej batalii być może nie będzie totalna fizyczna Zagłada naszego narodu." - pisze.

"Żydowska moc i przemoc"

Zalewski ma więcej podobnych teorii. Pisze chociażby o "żydowskiej mocy i przemocy" które "wciąż są przepotężne" lub informuje nas, że "Śmiertelnie raniona potęga-bestia może działać bardzo gwałtownie i skutecznie na koniec atakować swych wrogów. ".

O wpisie szybko zrobiło się głośno w mediach społecznościowych.

Bardzo emocjonalnie odniósł się do wpisu Zalewskiego Bogdan Frymorgen, również dziennikarz RMF.

"Mogę tylko potępić te słowa. Mogę tylko okazać pogardę człowiekowi, który w XXI wieku, z pełną świadomością horroru wieku poprzedniego, idzie na "wojnę z Żydami", nie bacząc, że jest osobą publiczną. Wirtualnie mogę jedynie splunąć mu w twarz." - napisał.

W końcu do sprawy ustosunkował się dyrektor informacji RMF FM Marek Balawajder. W oświadczeniu Balawajder informuje, że Zalewski zostaje zawieszony "do wyjaśnienia sprawy".

"Stoimy na stanowisku ze wszelkie treści publikowane na prywatnych stronach dziennikarzy są wyłącznie ich opiniami. Oznacza to że nie zawsze są zbieżne ze stanowiskiem Redakcji radia RMF FM, od zawsze podkreślającej swoją bezstronność I obiektywizm. Jednocześnie zapewniamy, ze podobne opinie nigdy nie pojawiły się i nie pojawią na antenie".

Napięcia na linii Polska-Izrael

Zalewski nie pisze o tym wprost, można jednak się domyślać, że wpis jest reakcją na dyplomatyczny kryzys, który trwa od kilku dni. Napięcia między Polską a Izraelem spowodowane są nowelizacją ustawy o IPN. Rozwiązania w niej zawarte ostro skrytykował Izrael oraz Stany Zjednoczone.

Więcej o:
Komentarze (285)
Dziennikarz RMF FM pisze o wojnie z Żydami. Jest zawieszony
Zaloguj się
 • otopolskiepieklo

  Oceniono 63 razy 19

  zawieszony? powinien byc zwolniony i to dyscyplinarnie - a prokuratura powinna zająć się taka wypowiedzią, bo ewidentnie wypełnia znamiona czynu zakazanego, opisanego w odpowiednim paragrafie

 • redynaknurow

  Oceniono 38 razy 18

  Otto von Bismarck „„Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.” przepowiednia zaczyna sie sprawdzac

 • slarwar

  Oceniono 53 razy 15

  Po prostu - kolejny raz wybiło polskie "szambo".
  Maturzysta z roku 1968

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 14

  Pan prezes dla utrzymania władzy wyzwolił bardzo ciemną stronę mocy. Wojna.. zasypiemy cukrem Morze Martwe. Śmierdzi faszyzmem jak ta lala.

 • jxl82

  Oceniono 33 razy 11

  Radio Maryja Fakty?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX