4-letni chłopczyk trafił z gorączką do szpitala w Wadowicach. Nie dożył rana. Wkracza prokuratura

4-letni chłopiec z wysoką gorączką w środę trafił do wadowickiego szpitala. Dziecko nie dożyło następnego dnia. Nieoficjalną przyczyną ma być wirus grypy, ale sprawa jest badana pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

31 stycznia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ZZOZ w Wadowicach trafił 4-letni chłopiec z miejscowości Tomice. 4-latek miał bardzo wysoką, jego stan był poważny. Chłopiec został przeniesiony na oddział dziecięcy. Jak podaje portal Wadowice24, w nocy dziecko zmarło. Lokalni dziennikarze podają nieoficjalnie, że przyczyną śmierci mógł być wirus grypy.

W związku z tragedią w piątek prokuratura rejonowa w Wadowicach wszczęła śledztwo. Własne czynności wyjaśniające prowadzi także placówka, do której trafił 4-latek.

- Komenda Powiatowa Policji jest w posiadaniu informacji na temat zgonu chłopca. Pod ścisłym nadzorem prokuratury rejonowej prowadzimy czynności wyjaśniające. Zostali przesłuchani pierwsi świadkowie - mówi w rozmowie z Gazeta.pl sierż. sztab. Agnieszka Petek , rzecznik prasowy KPP w Wadowicach. 

Czynności prowadzone są pod kątem artykułu 155. kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Grozi za to do 5 lat więzienia. Postępowanie na razie toczy się w sprawie.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (75)
Śmierć 4-latka w Wadowicach. Postępowanie prokuratury
Zaloguj się
 • rozchujana

  Oceniono 9 razy 7

  Na etapie postępowania w prokuraturze W ogóle nie ma "oskarżonych" i nigdy nie będzie. Oskarżeni mogą być w sądzie .

 • vlllv

  Oceniono 12 razy 6

  Szpital w Wadowicach ma renomę rzeźni, szczególnie oddział zakaźny.
  Chamscy, niekompeteni lekarze, fatalne warunki. Nie dziwi mnie to.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 13 razy 5

  św. jan ll paweł nie pomógł,przecież to jego miasto,a pingwinowi z Francji pomógł .

 • Oceniono 12 razy 4

  Może sekcja zwłok czy coś ? a tu od razu prokurator? idiotyczne raczej,bo ludzie umierali i będą umierać,wszystkich trzeba zaraz pod prokuratora? chyba,że nie wszystko mówicie.

 • porfiry3

  Oceniono 14 razy 4

  Czy naprawdę prokuratura nie ma nic innego do roboty prócz nękania lekarzy?? Od zawsze śmiertelność wśród dzieci była spora. Dzieci chorują i zdarza się, że umierają. I tak poziom śmiertelności jest bardzo niski. Czy od razu trzeba prokuratora? Może przy każdym lekarzu postawić jednego?

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 19 razy 3

  Proponowałabym założenie w każdym szpitalu oddziału prokuratury, bo jeżeli przy każdym przypadku czyjejś śmierci ma wkraczać prokurator, to roboty będą mieli w bród.

 • wpm1

  Oceniono 11 razy 3

  Może był leczony go sokiem z buraka?

 • dr_bloger

  Oceniono 2 razy 2

  Człowiek umiera w szpitalu, bo był chory. Dla prokuratury i mediów zawsze to pachnie zbrodnią.
  ... i potem się nie dziwcie, że lekarze piszą bez potrzeby wszystkim antybiotyki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX