Zakup rakiet Patriot dogadany. Błaszczak chwali się, że wytargował niższą cenę

4,5 mld dolarów będzie kosztował Polskę system Patriot. Umowa z Amerykanami ma zostać podpisana już w marcu. Minister Błaszczak zapowiada, że zapłacimy znacznie mniej niż zakładano.

Informację o cenie systemu Patriot nieoficjalnie podaje RMF FM. W środę minister MON Mariusz Błaszczak informował na swoim Twitterze, że polskiej stronie udało się wynegocjować lepsze warunki cenowe.

"Dobre wieści w sprawie programu Wisła. Uzyskaliśmy niższą cenę oraz przyspieszony termin dostawy. Redukcja kosztów nie ogranicza zakładanych zdolności bojowych systemu. Jesteśmy na dobrej drodze, aby podpisać umowę z końcem pierwszego kwartału 2018 roku." - poinformował na swoim Twitterze min. Błaszczak. 

Umowa ma zostać podpisana do końca marca. Pierwotnie za sprzęt Polska miała zapłacić 10,5 mld dolarów.

System Patriot, który za 4,5 mld dolarów kupuje MON to kluczowy element programu obrony powietrznej i przeciwrakietowej średniego zasięgu "Wisła". Na początku w ramach inwestycji Polska znajdzie się w posiadaniu dwóch baterii Patriot z pociskami PAC-3 MSE wraz z elementami systemu dowodzenia i łączności. Dostawy sprzętu mają ruszyć w 2021 r.

"Budujemy armię nowoczesną i narodową". Macierewicz podsumował dwa lata w ministerstwie obrony

Więcej o:
Komentarze (137)
MON: Za system Patriot zapłacimy 4,5 mld dolarów. Umowa w marcu
Zaloguj się
 • 8zorro

  Oceniono 15 razy 7

  Zanim te Patrioty dotrą do Polski, po PiS-ie zostanie tylko smród na rogatkach miast.

 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 6

  Takiego sukcesu to chyba jeszcze w historii handlu bronią nie było. Widać Mariusz ma fest kiepełe. Bo wytargować w dwa tygodnie cenę w wysokości 40% pierwotnej, to nie dał by rady nawet i sam Rothschild :-))

 • magbyt1

  Oceniono 8 razy 6

  16 zł taniej :D Będzie miał na Duże Stado w Biedronce :D

 • siwywaldi

  Oceniono 16 razy 6

  Obawiam się że po podpisaniu przez prezydenta nowelizacji ustawy o IPN, ta "wynegocjowana" cena, wzrośnie do 15 mld.... :-))

 • bigfisher

  Oceniono 8 razy 6

  Macierewicza zwolnili Amerykanie a nie Duda. To ich naciski, odmowa współpracy i ceny zaporowe na sprzęt sprawiły, że Jaro wywalił kapłana kultu smoleńskiego na ryj. Antek wam za to zgotuje takie Pearl Harbor, że po Teksasie będziecie jeździć na pingwinach.

 • o.taki.sobie

  Oceniono 10 razy 6

  Jeszcze się okaże, czy w ogóle nam sprzedadzą te zestawy. Ostatnio coś USA stwierdziły, że jak Adrian podpisze, to tak łatwo nie będzie.

 • jurek4491

  Oceniono 7 razy 5

  Zgadnijcie kto miał zgarnąć różnicę między 10,5 a obecną ceną 4,5 mld. a no ten kto budował prywatną armię .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX