Gdzie się podziały zima i mróz? Spokojnie, już nadchodzą nad Polskę [POGODA]

Idzie zmiana pogody. W najbliższych dniach Polskę znów nawiedzi zima. Ale najpierw jeszcze trochę pluchy.

Pogoda szykuje nam sporą dawkę zimowych atrakcji. Jak ostrzegają synoptycy, w najbliższych dniach mocno powieje. W poniedziałek wiatr w większości regionów może osiągnąć 60-80 kilometrów na godzinę, a na Pomorzu - uwaga - nawet do 100 km/h.

Pogoda na poniedziałek

Nadchodzący tydzień rozpocznie się deszczowo. Przelotne opady deszczu w ciągu dnia wystąpią niemal w całej Polsce, poza Dolnym i Górnym Śląskiem - prognozuje IMGW. Najzimniej będzie w okolicach Suwałk, gdzie w ciągu dnia będzie można liczyć na maksymalnie 3 stopnie Celsjusza. O wiele cieplej w okolicach Olsztyna i Białegostoku, gdzie termometry wskażą 7 stopni Celsjusza.

W Warszawie oraz Łodzi, podobnie jak w pozostałych miejscowościach pochmurno i deszczowo, termometry zatrzymają się tam na 9 kreskach powyżej zera. 7 stopni w Lubinie, do 8 w Rzeszowie, w Krakowie i pozostałych miejscowościach w Małopolsce do 9 stopni. Na północy kraju podobnie, do 8 stopni wraz z deszczem w Trójmieście, 9 stopni w Szczecinie.

Zgodnie z prognozami, w Kujawsko-Pomorskim w tym m.in. w Bydgoszczy nie więcej niż 9 stopni w ciągu dnia, 10 stopni Celsjusza na termometrach w Gorzowie Wielkopolskim oraz Poznaniu, 11 stopni w Zielonej Górze. Najcieplejszym miastem będzie dziś Wrocław, gdzie termometry wskażą 12 stopni Celsjusza. W Katowicach i na Górnym Śląsku można liczyć na chwilowe rozpogodzenie i temperaturę do 10 stopni.

Pogoda na najbliższe dni

Stosunkowo ciepły początek tygodnia nie będzie zwiastował odejścia zimy. Z dnia na dzień będzie się powoli ochładzać. We wtorek termometry wskażą maksymalnie 6 stopni na Dolnym Śląsku. Zapowiadane są również przelotne opady deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu, zwłaszcza w północno-wschodniej części kraju.

W kolejnych dniach należy spodziewać się silnych podmuchów wiatru dochodzących nawet do 70 km/h. Jak informują meteorolodzy, środa będzie kolejnym dniem z opadami śniegu (do 2 cm w ciągu doby) i deszczu (do 5 l na metr kwadratowy). 

Ochłodzenie nadejdzie z początkiem lutego. W piątek w okolicach Suwałk już 0 st. C. Cieplej będzie na zachodzie Polski. Od weekendu na wchodzie chwyci już mróz, tylko 1-2 st. C ma być na zachodzie - przewiduje synoptyk TVN Meteo. Następne dni mogą być jeszcze chłodniejsze.

Więcej o:
Komentarze (26)
Pogoda: zima przypomni o sobie. Idzie mróz
Zaloguj się
 • mona_3

  Oceniono 14 razy 4

  Wkurzają mnie lamenty, że nie ma zimy. Przypominają mi czasy PRLu, gdy totalnie bezdeszczowe lato spowodowało klęskę, wielką suszę i problemy w rolnictwie. Ale panienki z prognozy tvp bardzo się cieszyły, bo mogły się opalać...
  Bardzo dobrze że nie ma mrozu i śniegu. Mróz jest wrogiem ludzi, trzeba intensywnie ogrzewać domy i mieszkania a właściciele samochodów i pieców dostają wtedy białej gorączki. O bezdomnych nie wspomnę. Zwierzęta mają problemy z odżywianiem się, ale cóż, my kochamy mróz i śnieg!
  Dodam jeszcze że bzdurą jest, aby mrozy likwidowały ilość nękających nas owadów. Kilka lat temu, po bardzo mroźnym lutym w maju nastąpił taki wysyp meszek, jakiego nigdy nie widziałam. Jeżeli ktoś kocha mróz i śnieg, niech jedzie w góry.

 • parazyd

  Oceniono 4 razy 4

  "Gdzie się podziały zima i mróz?"
  Już zgłosiłem doniesienie do prokuratury w sprawie podejrzenia kradzieży.

 • dimin

  Oceniono 3 razy 3

  ja mam prognozę: jak się nie ociepli to będzie zimno.

 • johnylenony

  Oceniono 7 razy 3

  Człowiekowi, który użył słowa "spokojnie" w nagłówku, chciałbym życzyć, żeby sobie upadł i rozwalił ten gupi ryj.

 • maciacho30

  Oceniono 3 razy 3

  ja cie -2 stopnie! SZOK! ludzie wykupujcie wszystko co możliwe ze sklepów!

 • cojamamwymyslic2

  Oceniono 1 raz 1

  Dzięki za uspokojenie, bo już zaczynałem panikować. Jak to tak iść do pracy i nie marznąć? W końcu urodziłem sie w Polsce, więc zostałem skazany, żeby 1/3 życia marznąć. Jeszcze raz wam dziękuje, za zapewnienie mnie, że jeszcze pomarzne tej zimy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX