Pokazali ich w reportażu Superwizjera. Teraz domagają się od TVN... milionowego odszkodowania

Po reportażu Superwizjera o polskich neonazistach sprawą zajęła się prokuratora i politycy. Tymczasem organizatorzy pokazanego w materiale festiwalu Orle Gniazdo o oświadczeniu zaatakowali TVN i domagają się odszkodowania.

Jeszcze dziś szef MSWiA przedstawi posłom informacje nt. organizacji promujących totalitaryzm i szerzących nienawiść. Prokuratura postawiła zarzuty pięciu członkom organizacji Duma i Nowoczesność. To efekty reportażu Superwizjera TVN o neonazistach w Polsce. 

Poza m.in. obchodami urodzin Adolfa Hitlera, w reportażu pokazano nagrania z popularnego wśród skrajnej prawicy festiwali Orle Gniazdo. W jego organizacji uczestniczył jeden z członków Dumy i Nowoczesności.

Nagrani uczestnicy  uczestnicy otwarcie manifestowali faszystowski gest, wykrzykując przy tym nazistowskie pozdrowienie "Sieg heil". Jedna z osób przywitała się z inną słowami "Heil Hitler".

W trakcie festiwalu nawoływano też do przemocy wobec Donalda Tuska, nazwanego ze sceny "czerwonym, rudym sk****synem, jeb**** zdrajcą, pomietłem kur** Merkelowej". Jak ujawnił już po emisji reportażu jeden z autorów, nie zamieszczono w nim jednej ze scen, która była zbyt szokująca. Na festiwalu jedna z osób na scenie miała wprost nawoływać do zabójstwa Tuska.

"Gazeta Wyborcza" już wcześniej opisywała festiwal, na którym pojawiały się zespoły, grają na neonazistowskich imprezach w Europie.

Orle Gniazdu chce odszkodowania od TVN

TVN podaje, że prokuratura w Radomsku wszczęła postępowanie w sprawie propagowania faszyzmu na festiwalu. Śledczy sprawdzą, czy na imprezie doszło do złamania prawa.

Tymczasem jego organizatorzy w oświadczeniu na swojej stronie sami wysuwają zarzuty wobec TVN i domagają się od stacji miliona złotych odszkodowania. "Materiał dotyczący FOG został opublikowany nielegalnie oraz opatrzony kłamliwym, niezgodnym z prawdą komentarzem" - czytamy w komunikacie organizator imprezy. Podkreślają, że "inne wydarzenia" pokazane w materiale "nie mają nic wspólnego z imprezą". 

"Jesteśmy polskimi nacjonalistami (...) będziemy bronić naszych przekonań" - zapowiadają organizatorzy festiwalu. Piszą, że materiały z festiwalu były pokazane "nielegalnie i bez akredytacji", a przeciwko emitującym je mediom "rozpoczęto kroki prawne". 

Zamierzamy domagać się miliona złotych odszkodowania, w związku z naruszeniem dóbr osobistych naszej Fundacji przez tzw. 'dziennikarzy śledczych' TVN. Osobną sprawą jest perfidna manipulacja skierowana w stronę naszego kol. Jacka, którą zdecydowanie potępiamy. Odpowiednie wnioski zostaną również skierowane do Rady Etyki Mediów oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

- czytamy w komunikacie. 

'Trzeba mieć nie po kolei we łbie'. Pokazaliśmy kombatantom reportaż 'Superwizjera' o polskich neonazistach

Więcej o:
Komentarze (331)
Festiwal Orle Gniazdo chce miliona złotych odszkodowania od TVN
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 110 razy 96

  Nie jestem wcale zdziwiona rozbestwieniem sie tego naziolstwa, bowiem od dawna dzialaja pod parasolem sekty smolenskiej i warcholstwa kukizowego.

  PRAWNIE OCHRANIA ICH GANSTER- PG- SPRAWIEDLIWY!

 • albrecht_kalba

  Oceniono 86 razy 82

  Kiedyś ze wstydu z domu by nie wychodzili, teraz mają czelność czegokolwiek się domagać. Znak czasów. Witajcie w stającej z kolan III Rzeszypospolitej.

 • g.lesio

  Oceniono 66 razy 66

  Sąd odpowiednio zmotywowany przez pana Zbyszka zasądzi od redaktorów jeszcze wyższe odszkodowanie niż żądane bo po to była dobra zmiana w sądach by nareszcie prawdziwi Polacy nie byli szykanowani jak było dawniej.a sprawiedliwość zawsze stała po jedynie właściwej stronie.

 • ginztonickiem

  Oceniono 44 razy 42

  Czując poparcie rządu, prezydenta i większości parlamentarnej naziole pokazują różki!

 • awk52

  Oceniono 35 razy 35

  Przecież to się w pale nie mieści! No cóż, naziolków oświeciło, że najlepszą obroną jest atak - nieważne czy bez sensu...Ale można być pewny, że tzw. prokuratura pana Zero będzie TVN oskarżać - przecież ośmielili się przedstawić w niekorzystnym świetle jego duchowych pobratymców!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX