Proboszcz na mszy poinformował, kto przyjął księdza po kolędzie. Podał też kwoty z kopert

Proboszcz z Miedźna odczytywał w czasie mszy nazwiska osób, które przyjęły kolędę, wraz z informacją, jaką sumę przekazały w kopercie. "Postępowanie księdza upokarza zwykłych ludzi" - pisze dziennikarz lokalnych mediów.

Skandaliczna praktyka ma miejsce w kościele p.w Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Miedźnie. Ksiądz Andrzej Marian Banaszek na niedzielnych mszach odczytuje nazwiska osób, które przyjęły księży po kolędzie i informuje, jakie datki przekazali.

Pojawiła się swego rodzaju groźba, tudzież zwrócenie uwagi tym, którzy wizyty duszpasterskiej nie przyjęli. Tacy nie mogą liczyć na otrzymanie zaświadczeń wystawianych przez parafię, a które to są niezbędne by np. zostać ojcem, czy matką chrzestną

- pisze dziennikarz serwisu miejska.info.pl. Jak zauważa, odczytywanie kwot przekazanych podczas wizyty duszpasterskiej może być bardzo przykre dla ubogiego parafianina, który wręczył księdzu ostatnie 50 zł, w zestawieniu z kimś, kto ofiarował 200 zł.

Podczas jednej z mszy duchowny poinformował, jakie datki przekazali wierni z kilku ulic Miedźna i pobliskich wsi. Tylko z tej części datków zebrano około 24 tysięcy złotych. Pozostałe datki, oznajmił ksiądz, miały być odczytane na kolejnej mszy.

Co z ochroną danych osobowych?

Dziennikarz dotarł do osoby, która prosiła, by nie odczytywać jej nazwiska podczas mszy. Ksiądz Banaszek podał więc kwotę, określił ją jako "ofiarę bezimienną", ale podał dokładny adres.

"Ponoć ks. Banaszek odczytuje te ofiary od lat. Pomijając to, że taka praktyka jest najprawdopodobniej niezgodna z prawem, w końcu dane osobowe są chronione, to Jego postępowanie jest po prostu żenujące i upokarzające zwykłych ludzi" - czytamy w serwisie. Dziennikarz zauważa, że to, co robi ks. Banaszek może odpychać od kościoła wielu młodych ludzi, "a tych, którzy uważają, że dla księży najważniejsze są pieniądze – utwierdza w swoich przekonaniach".

Ta zakonnica stoi murem za gejami, bo "Bóg kocha wszystkich". Pytamy ją o Polskę - te rady zaskakują

Więcej o:
Komentarze (323)
Proboszcz z Miedźna poinformował, kto przyjął księdza po kolędzie
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 60 razy 52

  Za 6 lat wiernych w Polsce będzie 35 % - to efekt sojuszu PIS z Rydzykiem. Warto było ? Patrząc pod kątem kasy - warto ...

 • g.lesio

  Oceniono 48 razy 40

  Jaka religia takie i sługi jego.

  Taki aforyzm mi przyszedł do głowy - sam nie wiem dlaczego.

 • zdziwiony6

  Oceniono 44 razy 36

  Księdzu się wydaje, że jest sprytny, bo motywuje parafian do szczodrości. A skutki mogą być odwrotne, bo to zniechęca ludzi do Kościoła.

 • ar.co

  Oceniono 38 razy 32

  "Pojawiła się swego rodzaju groźba, tudzież zwrócenie uwagi tym, którzy wizyty duszpasterskiej nie przyjęli. Tacy nie mogą liczyć na otrzymanie zaświadczeń wystawianych przez parafię, a które to są niezbędne by np. zostać ojcem, czy matką chrzestną"
  No i dobrze, drogie owieczki (a raczej - barany)! Hodujcie sobie dalej swojego "pasterza", dawajcie się mu strzyc, latajcie do niego po "zaświadczenia", płaćcie za chrzty, śluby i pogrzeby! Przecież sami tego chcecie! Sami się pchacie do kościoła! Sami pozwalacie sobą pomiatać! Teraz nagle wam wstyd, że daliście "tylko" 50 zł? A że wierzycie od lat w opowiadane przez niego bajki, to wam nie wstyd? No to płaćcie za te bajki dalej.

 • Karol Hase

  Oceniono 24 razy 24

  Mieszkancy Miedzina módlcie sie juz tylko o zdrowie bo o madrosc za pózno. Caly rozum juz dawni zostawiliscie na spowiedzi.

 • wyksztalciuch2015

  Oceniono 23 razy 23

  Tak długo jak będziecie zgadzać się na lekcje religii w szkołach, przyjmować czarnych w domach itp będą uważali, że mają prawo mówić wam co macie myśleć

 • sirseb

  Oceniono 33 razy 21

  hehehe
  witajcie w wolsce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX