Lidl wprowadza opłaty za parkingi przed sklepami. "Musiałem zapłacić 95 zł za brak biletu"

Lidl

Lidl (Fot. Grażyna Marks / Agencja Gazeta)

Pan Radosław pojechał na zakupy do Lidla. Nie zauważył, że parking od jakiegoś czasu jest płatny. Gdy wrócił, za wycieraczką znalazł mandat. Musi zapłacić 95 złotych.

W grudniu opisywaliśmy historię pani Moniki z Lublina, która za chwilę nieuwagi na parkingu Biedronki musiała zapłacić 95 złotych kary. dostała mandat, bo zanim poszła na zakupy nie pobrała biletu z parkometru.

Nie pobrał biletu, musi zapłacić mandat

Podobna sytuacja spotkała mieszkańca Łodzi. O sprawie poinformowała łódzka „Gazeta Wyborcza”. W sobotę Pan Radosław wybrał się na zakupy do Lidla przy ul. Pomorskiej. Zaparkował samochód na parkingu i poszedł do sklepu. Gdy wrócił, za wycieraczką znalazł mandat. Dowiedział się, że parking jest płatny i że za to, że nie pobrał biletu, musi zapłacić 95 zł kary.

- To absurd, żeby wymagać biletów w weekendy, kiedy nie działa nawet strefa płatnego parkowania - denerwował się pan Radosław w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Mężczyzna zamierza odwołać się od kary. Zachował paragon i ma nadzieję, że wystarczy on do anulowania mandatu.

 Lidl: dbamy o dobro klientów

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” poprosili o komentarz sieć Lidl. Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego powiedziała, że firmie chodzi o dobro klientów, którzy alarmowali sieć o przypadkach, gdy z parkingów korzystały osoby postronne.

Dodała, że płatne systemy parkingowe firma wprowadza tylko w wyjątkowych sytuacjach. W Łodzi wdrożono je w kilku sklepach. Pierwsza godzina parkowania jest bezpłatna, za każdą kolejną trzeba zapłacić od 3 do 10 zł.

Nie odśnieżyłeś samochodu? Dostaniesz wysoki mandat

Twoja babcia miałaby w tym quizie komplet punktów, a jak pójdzie tobie?
1/13Zacznijmy od czegoś łatwego. Oparzenia słoneczne złagodzi:
Zobacz także
 • Prokuratura w Łomży prowadzi czynności ws. księdza z parafii Grądy Woniecko / zdjęcie ilustracyjne Proboszcz z Grądów-Woniecka popełnił przestępstwo wobec nieletniej? Śledczy sprawdzają
 • Piotr Pawłowski, Warszawa, 6 grudnia 2011 Śmierć Piotra Pawłowskiego. Są wyniki sekcji zwłok. Prokuratura wszczęła śledztwo
 • Konar uderzył 13-latka podczas lekcji w-fu (zdjęcie ilustracyjne) Legnica. Konar przygniótł nastolatka na WF-ie. Są zarzuty wobec nauczyciela
Komentarze (218)
Łódź: Lidl wprowadził opłaty na parkingu przed sklepem
Zaloguj się
 • erte2

  Oceniono 59 razy 51

  Uważam że jest to całkiem słuszne i uzasadnione podejście pod warunkiem że pierwsza godzina czy dwie są bezpłatne.
  W Szczecinie, przy ul.Witkiewicza, Lidl wybudował całkiem spory parking (za który zapewne zapłacił całkiem spore pieniądze). I parking spełniał swoje zadanie do czasu kiedy obok stanął duży blok mieszkalny którego mieszkańcy potraktowali parking Lidla jak swój. I od tego czasu znalezienie na nim miejsca graniczy z cudem, co odstręcza potencjalnych klientów bo nie ma gdzie auta postawić.

 • freeasinfreedom

  Oceniono 43 razy 39

  Janusze i Grażyny nieutuleni w żalu. Znowu poniżani i gnębieni przez Niemców.

 • dorbi

  Oceniono 41 razy 37

  Parkingi pod sklepami są regularnie wykorzystywane jako publiczne. Widać to zimą po zamrożonych od rana szybach i to jest połowa zajętych miejsc! Nie dziwi mnie wprowadzenie biletów. Mnie to rybka bo ja tam tylko zakupy robię ale cwaniaki cebulaki niech płacą.

 • hlynurbjorn

  Oceniono 40 razy 34

  Klasyka. Polski kierowca nie patrzy na znaki drogowe - tam jest jasne info. Co więcej, namalowane na powierzchni napisy i obwieszone wszystkie parkingowe latarnie, obklejone drzwi, info przy kasach to również za mało.

 • komentator9876

  Oceniono 39 razy 31

  Jeżeli Pan Radosław jeżdżąc samochodem nie patrzy na znaki to lepiej niech w trosce o życie i zdrowie swoje i innych dobrowolnie odda prawo jazdy do organu który je wydał lub na najbliższy posterunek Policji bo następnym razem może nie zauważyć czerwonego światła lub znaku STOP i wtedy będzie tragedia.

 • acototak

  Oceniono 32 razy 30

  Zanim zainstalowano parkomaty na parkingu Lidla na Sokratesa niedaleko końcowej stacji metra, to większość samochodów należała do dojeżdżających metrem, a nie do klientów Lidla.

 • m.c.hrabia

  Oceniono 25 razy 23

  ich parking ich sprawa, zawsze można robić zakupy w społem, ewentualnie w samopomocy chłopskiej.

 • kka69

  Oceniono 24 razy 22

  NA Bemowie, przy Batalionów Chłopskich jest Kaufland, którego parking jest zawsze pełny , nawet w nocy, jak sklep nie pracuje.
  A to dlatego ,że na nowych osiedlach nie robia parkingów.
  Tam tez powinni wprowadzić opłaty za parkowanie, bo normalni klienci nie maja gdzie zaparkować.

 • Jan Kalinowski

  Oceniono 24 razy 22

  U nas w Bydgoszczy dawno parking platny po godzinie parkowania a to ze względu na sąsiedztwo największego marketu Zielone Arkady,z ciasnymi wjazdami do ich parkingu i klienci woleli parkować przy Lidlu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje