Myśliwy strzelił, kula wleciała do mieszkania i wbiła się w ścianę. Niewiele brakowało

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w miejscowości Marciszów. Kula wystrzelona podczas polowania odbiła się rykoszetem i trafiła do mieszkania. Niewiele brakowało, a byłyby ofiary.

15-osobowa grupa myśliwych z koła łowieckiego Rogacz 6 stycznia polowała na polach Marciszowie (woj. dolnośląskie). W pewnym momencie jeden z nich oddał strzał, który trafił nie tam, gdzie powinien. Kula poleciała rykoszetem w stronę domu, przebiła okno i utkwiła wewnątrz ściany.

- Podczas wystrzału byłem w pokoju. Nagle usłyszeliśmy coś jakby wybuch. Zaczęliśmy patrzeć, czy w kuchni nie wybuchła jakaś żarówka. Takie rzeczy się zdarzają. Akurat mama spojrzała na okno balkonowe i zobaczyła, że jest tam dziura jak po wystrzale. Zacząłem się rozglądać i zauważyłem dziurę po pocisku w ścianie - mówił na antenie TVN 24 Michał Tokarski, jeden z lokatorów.

W kuchni, przez którą przeleciał pocisk, znajdowały się dwie osoby: matka Michała Tokarskiego i jej znajomy. Kula miała przelecieć tuż obok głowy tego drugiego.

Prokuratura bada sprawę

Po tym incydencie koło łowieckie przerwało polowanie i przyznało się do winy. Sprawę cały czas bada prokuratura w Kamiennej Górze, mimo że trafił do niej wniosek o umorzenie.

"Przypominał dzika". Myśliwi, którzy postrzelili człowieka zazwyczaj tłumaczą się tak samo

Więcej o:
Komentarze (195)
Rykoszet kuli wleciał do mieszkania
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 52 razy 50

  Czekamy teraz na nowe prawo, że gdy panowie myśliwi polują, okoliczna ludność ma się ewakuować, a jeśli tego nie zrobi, to sama ponosi winę za nieopuszczenia miejsca polowania, no i oczyście jest karana grzywną.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 46 razy 44

  Zgodnie z nowym prawem domownicy przeszkodzili w polowaniu.
  Prokurator już się tym zajmie.

 • cezar85

  Oceniono 39 razy 35

  a kto powiedział, że nie miał prawa?

  poza tym tam każda ściana wygląda jak dzik

 • def11

  Oceniono 35 razy 33

  Trzeba dalej nowelizować ustawę i pozwolić myśliwym na polowanie w domach.

 • baluwolanda

  Oceniono 28 razy 26

  Czyżby nachlana hołota waliła po oknach, czy może właśnie dzik usiadł na parapecie, czy może przy domu stoi czołg przebrany za niedźwiedzia i od niego ta kula się odbiła. Słyszałem już opowieści o chlaniu na polowaniach, jak i zagubieniu po pijaku broni. Teraz zwyrole mogą jeszcze wejść ci na posesję i strzelać między ludźmi bo polują - każdego przecież mogą pomylić z dzikiem. Nie bez powodu PiS i Szyszko rozprzestrzenili ogniska afrykańskiego pomoru świń (było 3, jest 150). Teraz mają pretekst do jadki w lasach.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 27 razy 23

  To nie pierwsza i nie ostatnia ustawa PiS, która naraża życie Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX