"Powiesili" europosłów na szubienicach. Reporterzy sprawdzili ich związki z neonazistami

"Polscy neonaziści" to efekt śledztwa dziennikarzy "Superwizjera". Materiał opowiada o stowarzyszeniu "Duma i Nowoczesność". Członkowie tej organizacji powiesili na szubienicach zdjęcia europosłów PO.

„Superwizjer” wyemituje reportaż Bertolda Kittla, Piotra Wacowskiego i Anny Sobolewskiej o stowarzyszeniu „Duma i Nowoczesność”, które wchodzi w skład Ruchu Narodowego.

Powiesili zdjęcia posłów PO na szubienicach

Dwa miesiące temu w Katowicach członkowie stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność" powiesili na szubienicach wizerunki polskich europosłów. Za to, że ci zagłosowali za rezolucją uznającą przygotowywane przez PiS reformy sądownictwa za zagrożenie dla praworządności w Polsce. Na szubienicach narodowców zawisły zdjęcia Michała Boniego, Danuty Huebner, Danuty Jazłowieckiej, Barbary Kudryckiej, Julii Pitery i Róży Thun.

- Narodowcy wieszają zdrajców w Katowicach. Dziś wieszają zdjęcia a jutro...?? – pytał wtedy poseł PO Grzegorz Frugo.

Policja zareagowała dopiero następnego dnia. Głos w sprawie zabrał nawet szef Parlamentu Europejskiego, Antonio Tajani. Zaniepokojony bezpieczeństwem polskich europarlamentarzystów napisał do premier Beaty Szydło.

ZOBACZ TEŻ: Ziobro o wieszaniu zdjęć polityków PO. "Akcja wywołuje reakcję. Pamiętam zdjęcia kaczki..."

Superwizjer przeprowadził dziennikarskie śledztwo

„Wiceprezes Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność wieszał na szubienicach portrety polityków. Prezes Stowarzyszenia w mundurze SS wychwalał Adolfa Hitlera. Co łączy Ruch Narodowy z neonazistami?” - słyszymy w zapowiedzi materiału, która ukazała się na Twitterze programu. Dziennikarze „Superwizjera” przeniknęli do szeregów organizacji by dowiedzieć się, kim są jej członkowie i czym się zajmują. Efekty ich śledztwa będzie można zobaczyć w sobotę o godzinie 20:00 na TVN24.

Czym zajmuje się Stowarzyszenie Duma i Nowoczesność?

Stowarzyszenie "Duma i Nowoczesność" jest organizacją pożytku publicznego. Jak czytamy na stronie internetowej organizacji, stowarzyszenie działa na rzecz m.in  "podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości; mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego; działalności charytatywnej; przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym czy obronności państwa i działalności Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej".

Więcej o:
Komentarze (54)
Dziennikarze Superwizjera przeniknęli do świata narodowców
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 34 razy 18

  Hitler bożyszczem narodowców ? I co na to kary nie ma ? Jakoś się ostatnio gubię. Może matołkom ktoś przypomni ile milionów Polaków Hitler wymordował.

 • freejazzy

  Oceniono 25 razy 17

  I bez tego materiału video jest to całkiem jasne, że w całym tym "prawdziwym patriotyzmie" chodzi głównie o kopanie słabszych, eliminację innych oraz trzymanie karnie za twarz całej reszty-dlatego Hitler jest takim bożyszczem wsród tej tłuszczy. I to ziarno niestety pada na podatny grunt, bo w Polsce jest wielu, którzy tęskną za tymi podniecającymi czasami, gdy można było sobie bezkarnie postrzelać do żydów, wsadzić geja do obozu koncentracyjnego albo ogolić na łyso jakąś lewacką posłankę. Witamy w Polsce!

 • justas32

  Oceniono 28 razy 16

  Polski neo-nazista to (po polskich doświadczeniach z II wojny światowej) - największe prymitywne bydlę jakie można sobie wyobrazić ...

 • rutkens

  Oceniono 23 razy 11

  Spokojnie, zaraz się okaże, że zamawiali "pięć piw", to nie swastyka a krzyżyk niespodziewany albo hinduski symbol szczęścia, 18 i 88 to tylko ich szczęśliwe liczby a na portrecie mężczyzna z wąsem to Charlie Chaplin... Szmaciarze i tchórze nawet nie są w stanie uczciwie przyznać się do swoich poglądów.

 • elenem

  Oceniono 20 razy 10

  Będe oglądać, choć spodziewam sie efektów tego śledztwa. Nie trudno przewidzieć. W normalnym państwie ci bandyci z opaskami na ramionach powinni dostać wyrok i siedzieć.

 • nicpon007

  Oceniono 19 razy 9

  "działa na rzecz m.in "podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości; mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego; działalności charytatywnej; przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym czy obronności państwa i działalności Sił Zbrojnych""

  W III Rzeszy też mnóstwo było podobnych organizacji pożytku publicznego. Ci co nie chcieli być pielęgnowani, mieli gorzej.

 • 99venus

  Oceniono 15 razy 7

  To jest szkalowanie patriotycznej młodzieży,prawdziwych Polaków,wzorowych ministrantów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX