Proboszcz stracił cierpliwość. Sakramentu udzieli wiernym tylko pod jednym warunkiem

Proboszcz z jednej z podrzeszowskich parafii zaskoczył wiernych swoim kazaniem. Zapowiedział w nim, że "będzie odkładać w czasie sakramenty" - pisze rzeszowska "Wyborcza". Powód?

Podczas mszy świętej w ostatnią niedzielę ksiądz z Kraczkowej (woj. podkarpackie) miał podsumować przebieg tegorocznej kolędy. Sporo było przy okazji o problemach finansowych parafii.

W pewnym momencie temat kazania zszedł na... sprzątanie kościoła. Ksiądz Mieczysław Bizior zapowiedział wówczas dość niestandardowe działania wobec wiernych:

Będziemy odkładać w czasie, nie odmawiać, to jest różnica, posługi wobec rodzin, które nie przyjdą sprzątać naszego kościoła, aż wywiążą się z tego zobowiązania

- przestrzegał proboszcz. - Możemy ślub odłożyć, gorzej z pogrzebem, ale jakoś znajdziemy rozwiązanie - przekonywał duchowny.

Z pytaniem o sprzątanie kościoła zgodnie z ustalonym harmonogramem muszą liczyć się także ci, którzy pojawią się w kancelarii parafialnej. - Od tego zaczynamy rozmowę. Jeśli nie, to się żegnamy - mówił ksiądz. Tu można posłuchać całości:

 

Parafianie nie kryją swojego oburzenia takim postawieniem sprawy. - Mamy poważne wątpliwości, czy takie postępowanie przystoi osobie duchownej, która jest szafarzem sakramentów świętych - mówią portalowi lancut.gada.pl.

Czytaj więcej na Rzeszów.wyborcza.pl

Więcej o:
Komentarze (210)
Proboszcz: sakrament za sprzątanie kościoła
Zaloguj się
 • swietyszczur

  Oceniono 45 razy 39

  Dla kogos kto nie chodzi do kosciola to jest zabawne ale dla tych ludzi na polskim zadupiu to tragedia .

 • antropoid

  Oceniono 32 razy 30

  I czego pyskują? Chcieliście durni takiej Polski - to macie.

 • yulek_cezar

  Oceniono 32 razy 30

  Najpierw stawiają kościoły przy każdym skrzyżowaniu, a później zdziwieni, że nie ma ich jak utrzymać. Jeśli ze składki nie starcza na sprzątanie i ogrzewanie to znaczy, że kościół dla tej parafii jest po prostu za duży.

 • wolak007

  Oceniono 27 razy 27

  Pańszczyzna reaktywacja.

 • cezar85

  Oceniono 34 razy 26

  nierentowne biznesy się zamyka

 • 2jimmy13

  Oceniono 26 razy 24

  Tacę też można odłożyć w czasie. Kto dłużej wytrzyma?

 • stefa555

  Oceniono 23 razy 23

  Jeżeli jedna osoba ma jakieś urojenia nazywamy to szaleństwem. Jeżeli wiele osób cierpi na to samo urojenie nazywamy to religią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX