Aktor Krzysztof Pieczyński wdał się w bójkę w centrum Warszawy. Miał usłyszeć "ty pedale"

Krzysztof Pieczyński miał pobić się z drugim mężczyzną w centrum Warszawy - poinformowała nas Komenda Stołeczna Policja. W rozmowie z Polsatem aktor przekonywał, że zaczęło się od okrzyku "ty pedale".

Aktor relacjonował zajście na antenie Polsat News. Miał sine oko i przeciętą skórę. - Mija mnie facet i mówi "ty pedale". Poszedłem za nim, dotknąłem go w ramię i spytałem "dlaczego pan nazwał mnie pedałem?". Zaczęły się bluzgi, których nie będę opowiadał, bo są to rzeczy okropne. Ziejący nienawiścią człowiek, który mówi "ty pedale", "ty ubeku" - mówił.

Pieczyński miał próbować doprowadzić do rozmowy, ale wówczas drugi mężczyzna zaczął go kopać. - Odepchnąłem go. Udało mi się zrobić zdjęcie i wtedy uderzył mnie pięścią w twarz - stwierdził aktor. Miał dalej usłyszeć, że "w innym krajach takich jak on się likwiduje", a na pytanie, za co go nienawidzi, mężczyzna odpowiedział: "Bo masz czerwoną kurtkę. Masz 70 lat, a ubierasz się jak 14-latek". Aktor dodał, że atakujący miał podać wersję, że to Pieczyński na niego napadł. 

Policja: Oskarżają się nawzajem

O sprawę spytaliśmy Komendę Stołeczną Policji. Wersja funkcjonariuszy była nieco inna - zostaliśmy poinformowani, że o godzinie 10:00 doszło do bójki na rogu ulic Marszałkowskiej i Żurawiej. Pieczyński miał awanturować się z drugim mężczyzną. Doszło do szarpaniny, w trakcie której obaj mężczyźni mieli zadawać ciosy.

Funkcjonariusze otrzymali dwa zawiadomienia o pobiciu - od Pieczyńskiego i drugiego mężczyzny, którzy nawzajem oskarżają się o pobicie.

Problemem czerwona kurtka?

Dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski poinformował, że według nieoficjalnych informacji "mężczyzna, który pobił aktora, miał powiedzieć policji, że 'jest szpiegowany przez ubeków w czerwonych kurtkach'".

Krzysztof Pieczyński - najważniejsze role

Krzysztof Pieczyński jest znany z takich filmów jak "Jasminum", "Sala samobójców". "Daleko od okna" i "Jutro będzie niebo". Szerokiej publiczności jest znany przede wszystkim z roli chirurga Brunona Walickiego w serialu "Na dobre i na złe".

Aktor jest przeciwnikiem Kościoła Katolickiego, prowadzi serwis Polska Laicka.

Więcej o:
Komentarze (257)
Krzysztof Pieczyński wdał się w bójkę w Warszawie
Zaloguj się
 • y.woodoo

  Oceniono 83 razy 77

  Ten drugi to nie ma nazwiska ani zawodu? O Pieczynskim wiemy, aktor, mozna sobie poszukac w czym gral, gdzie pracuje, etc. Ten drugi to chyba tajny agent CBS, ABW czy jakiegos wywiadu.

 • TheMrd2b

  Oceniono 82 razy 54

  A gnom z Żoliborza może jedynie zacierać rączki że tak pięknie podzielił naród. Pewnie p. Krzysztof którego bardzo cenię stał się obiektem agresji ze strony któregoś z "prawdziwych polaków" no bo raczej nie było odwrotnie...

 • polakadam

  Oceniono 56 razy 44

  Jak to tak? Polska laicka? To nie może być, dlatego miłujący bliźniego Polak katolik postanowił wytłumaczyć to przy pomocy pięści. Bardzo patriotyczna postawa.....

 • bartoszjanusz

  Oceniono 80 razy 40

  Katolicy są zawsze bardzo agresywni , wiec zakładam że to katolik zaatakował pierwszy to bardzo nie tolerancyjna religia. Jak wszystkie religie.

 • Janusz Szmelc

  Oceniono 38 razy 34

  Panie Krzysztofie w takim "talibanie" jak nasz kraj , mówienie prawdy zbyt bezpieczne nie jest . Ja nie do końca z Panem się zgadzam ale bardzo Pana szanuję , za odwagę i pasję z jaką broni Pan swoich poglądów . Życzę wytrwałości .

 • stemp10

  Oceniono 47 razy 27

  Coś w tym jest, że od katolików zawsze bije taka agresja. Przede wszystkim kojarzę to z moherowymi babamii z pianą na ustach

 • yosemitesam

  Oceniono 34 razy 26

  Elektorat plus powstał z kolan. Tera bedo bić aktorów. Tego za antyklerykalizm, innych za to, że nie chcieli grać w Koroniekruluf.

 • walkirrr

  Oceniono 30 razy 24

  czy ten menel od wyzwisk miał wydzierganą kotwicę i hasełko kretyn wyklęty ?

 • burek_polny

  Oceniono 30 razy 24

  Polska - kraj pelen tolerancji, w ktorym ludzi bije sie na ulicy, a sasiadow pali w stodole.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX