Kinga Kęsik nie żyje. Policjantka i znana zawodniczka fitness zmarła po długiej walce z chorobą

1,5 roku temu zdiagnozowano u niej raka żołądka. Wczoraj Polska Policja poinformowała na Twitterze o śmierci Kingi Kęsik. Policjantka i wicemistrzyni świata w konkurencji fitness miała 32 lata.

Polscy lekarze nie dawali jej szans, ale Kinga Kęsik (wcześniej Szweda) nie zrezygnowała z walki z chorobą i szukała pomocy w Niemczech. 

– Muszę to potraktować jak kolejne zawody, które trzeba wygrać. Dopóki walczę, jestem zwycięzcą. Nie mogę sobie tego odpuścić. Mam ambitny plan. Chce wyzdrowieć i dalej cieszyć się życiem. Wiem, że czeka mnie ogromna walka i trudny czas, ale warto to przetrwać, bo mam jeszcze całą listę niespełnionych marzeń, które czekają na realizację – mówiła po postawieniu diagnozy bydgoskiej  „Wyborczej”.

Policjantka od 2006 r. pracowała w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi. O śmierci swojej koleżanki poinformowała wczoraj policja na Twitterze. "Bardzo smutna dla nas wiadomość. Łączymy się z rodziną w bólu. Kinga walczyła z nowotworem do końca. Za szybko, za młodo..... " - napisano. 

Kindze pomagały tysiące osób. W ramach zorganizowanej zbiórki na leczenie w ciągu 28 godzin zebrano 60 tys. zł potrzebnych na pierwszy etap.

Jej przygoda z fitnessem rozpoczęła się w 2012 r. Namówił ją do tego jej mąż Mikołaj. Po kilku miesiącach intensywnych treningów Kinga wzięła udział w pierwszych zawodach. Osiągnęła na tym polu bardzo wiele: Puchar Ziemi Puckiej w Kulturystyce i Fitness w Żelistrzewie - I miejsce, Mistrzostwa Pomorza w kulturystyce I Fitness- I miejsce, Mistrzostwa Polski w Kulturystyce I Fitness- I miejsce w kat. OPEN, Ogólnopolskie Zawody Kulturystyczne w Słupsku - I miejsce, Mistrzostwa Europy w Santa Susanna w Hiszpanii - I miejsce i wreszcie Mistrzostwa Świata w Fitness w Kanadzie- II miejsce.

Kinga zmarła w wieku 32 lat.

Więcej o:
Komentarze (117)
Kinga Kęsik nie żyje. Zmarła na raka
Zaloguj się
 • kat_ja1

  Oceniono 10 razy 10

  Szkoda dziewczyny, ale mam swoją opinię dot. trybu życia, a przede wszystkim odżywiania jeśli chodzi o zawodniczki fitness. Sama trenuję prawie wyczynowo sport więcej niż połowę życia i na siłowni czy basenie spędziłam kilka lat, ale wiem jak wygląda zwłaszcza przygotowywanie do zawodów, To czym się żywią wówczas takie zawodniczki, jest chore i nie chodzi tylko o suple. To jest właśnie plan treningów i diety pani Kingi...Sorry, każdy, kto ma odrobinę wiedzy o fizjologii człowieka, wie czym grozi taka ilość białka. Jednemu nie zaszkodzi, innemu tak. Jeśli doliczy się jeszcze do tego trochę chemii, to odpowiedż sama sie nasuwa, A to czy jak ktoś stwierdził, zawodnicy nie padaja jak muchy, to też różnie bywa. Mój bliski kolega zmarł w wieku 27 lat. Po kliku latach treningów i marzeń o sylwetce Boga, miał 3 krotny przerost wątroby.

 • mcguirre

  Oceniono 14 razy 10

  Wielka szkoda... Prawda jest taka, że tego typu nowotwory są za późno diagnozowane. Lekarze POZ miesiącami pasą pacjentów lekami na wrzody i zgagę nie zlecając badań specjalistycznych. Zlecają gastroskopię kiedy jest już pozamiatane a potem rozkładają ręce.

 • jjaarreakk

  Oceniono 8 razy 8

  Spoczywaj w pokoju piękna i pełna życia Kobieto

 • kaviar100

  Oceniono 10 razy 8

  Żyjmy chwilą nie wiadomo kiedy na nas czas przyjdzie! Może to być za 30, za 50, a może i za 5! Zdrowia wszystkim życzę!

 • antygronkowiec

  Oceniono 10 razy 8

  Rak żołądka lub przełyku, przeżywalność praktycznie zerowa...że też nie ma sposobu na to g..... :/

 • z1946b

  Oceniono 9 razy 7

  Żal kobiety - zbyt szybko odeszła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX