Kilkanaście stopni na minusie, zamiecie śnieżne. Takie mogą być najbliższe godziny [POGODA]

Pogoda w ciągu najbliższych godzin nie będzie nas rozpieszczać. Synoptycy nie wykluczają, że w niektórych regionach Polski może pojawić się silny mróz, porywisty wiatr i zamiecie śnieżne.

Pogoda dziś w nocy będzie wyjątkowo mroźna - informuje portal Pogodynka.pl. W nocy w północnych częściach kraju mogą pojawić się opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na wschodzie będzie ok. -9 stopni Celsjusza, w centrum ok. -6, najcieplej na zachodzie - ok. 0 stopni. Najmroźniej na Pogórzu Karpackim, gdzie temperatura może wynieść nawet -14 stopni. Będzie też silnie wiało, w porywach do 65 kilometrów na godzinę, na wybrzeżu i w górach nawet do 90 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wyklucza, że w ciągu najbliższych godzin zostaną wydane ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia w woj. zachodniopomorskim (w związki z silnym wiatrem, zawiejami, zamieciami śnieżnymi), w woj. lubuskim, dolnośląskim i opolskim (silny wiatr) i woj. małopolskim oraz podkarpackim (silny wiatr i silny mróz).

Pogoda we wtorek

We wtorek na zachodzie kraju może pojawić się śnieg, a także deszcz ze śniegiem. Opady śniegu również wystąpią na południu. Jak podaje IMGW, temperatura maksymalna wynosić będzie od -5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 0 stopni w centrum i 4 stopnie na zachodzie.

Może silnie powiać - wiatr w porywach do 65 kilometrów na godzinę, na wybrzeżu do 85 km/h, a w górach - do 110 km/h.

Możliwie, że synoptycy IMGW opublikują ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego (zawieje, zamiecie śnieżne), warmińsko-mazurskiego i podlaskiego (marznące opady), opolskiego (silny wiatr), a także małopolskiego i podkarpackiego (silny wiatr, marznące opady).

Więcej o:
Komentarze (52)
Pogoda: Kilkanaście stopni na minusie, zamiecie śnieżne
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 8 razy 8

  Kilka dni temu gdzieś na dysku mignęło mi zdjęcie, które zrobiłem równo rok temu - termometr w samochodzie pokazał -21 st. Czymże jest przy tym ten śmieszny przymrozek...

 • sztucznypolak

  Oceniono 12 razy 8

  "Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wyklucza, że w ciągu najbliższych godzin zostaną wydane ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia"
  czyli ostrzezenia ze zima bedzie ... zima.

 • duchswiety124

  Oceniono 9 razy 7

  proponuję dzień modlitwy w parlamencie i przegłosowanie. Ein, zwei, drei. Dojna zmiana to potrafi. W ostateczności - jakieś egzorcyzmy. W tym jesteśmy najlepsi, światowa czołówka!

 • mr_gm

  Oceniono 9 razy 7

  Nie siać paniki, bo już jutro lub pojutrze wraca plusowa temperatura.

 • panihalinka

  Oceniono 11 razy 7

  Pani kierowniczko, takie jest odwieczne prawo natury. Jak jest zima to musi być zimno!

 • spyderman2

  Oceniono 4 razy 4

  pisiorów którzy szczują na wośp leczyć poprzez wkładanie na kilka zdrowasiek do pieca

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX