Wolontariusze WOŚP skarżą się na księdza w Tychach. "Wysłał ministrantów, żeby ich odstraszyć"

JAKUB WŁODEK

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bywa też źródłem spięć i nieporozumień. Wolontariusze z Tychów twierdzą, że zostali przegonieni sprzed jednego z kościołów. Kwestowanie miało nie spodobać się księdzu.

Do nieprzyjemnego incydentu miało dojść podczas kwestowania przed jednym z kościołów w Tychach. Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieli spotkać się z nieprzychylnością duchownego i ministrantów. O sprawie poinformował "Dziennik Zachodni"

- Księdzu bardzo nie podobało się to, że wolontariusze znajdowali się w pobliżu kościoła. Nie byli na jego terenie, stali za ogrodzeniem. Ksiądz wysłał starszych ministrantów, żeby odstraszyć wolontariuszy - relacjonuje w rozmowie z Gazeta.pl Mariusz Gabrek, szef sztabu WOŚP w Tychach.

- Ministranci nic nie mogli zrobić, bo wolontariusze mieli wszelkie zgody. Powiedzieli wolontariuszom, że ksiądz wezwał policję. Wolontariusze czekali przez jakiś czas, ale po mszy ludzie się rozeszli, więc zmienili miejsce kwestowania - dodaje Gabrek. Do parafii, przy której miało dojść do incydentu, nie udało nam się dodzwonić.

Rzeczniczka tyskiej policji nie znała szczegółów sprawy, potwierdziła jednak, że było zgłoszenie. Jak stwierdziła, doszło do nieporozumienia, które udało się szybko rozwiązać na miejscu.

Szef sztabu WOŚP podkreślił jednak w rozmowie z naszą redakcją, że w innym z tyskich kościołów z kolei ksiądz namawiał do wspierania fundacji i mówił, by wolontariuszy nie omijać.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 26. finał WOŚP

W niedzielę rozpoczął się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy informują o 120 tysiącach wolontariuszy zaangażowanych w akcję i kwestujących w miejscach publicznych. Tegoroczny finał odbywa się pod hasłem „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W ubiegłym roku zebrano ponad 105 milionów złotych.

26. finał WOŚP już trwa! Gramy razem z Wielką Orkiestrą [NA ŻYWO]>>>

Gazeta.pl, jak co roku, gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zbierzmy razem rekordową sumę! Żeby wesprzeć WOŚP, kliknijcie TUTAJ.

Jerzy Owsiak zaprasza na aukcje WOŚP

Ekstremalny quiz z geografii. Sprawdź, czy rozpoznasz państwo po konturze
1/20Grafika przedstawia czwarte największe państwo świata, czyli?
Zobacz także
Komentarze (226)
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. "Ksiądz wysłał ministrantów, żeby odstraszyć wolontariuszy"
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 75 razy 67

  Katolicka milosc blizniego.
  Pomijam juz fakt, ze ksiedzu sie wszystko popie...lo (teren publiczny i koscielny).

 • stas_3151

  Oceniono 60 razy 54

  I tu jest sedno sprawy! kościół nienawidzi WOŚP bo im odbiera 'kasę' która idzie na leczenie a nie na 'zbożne cele' zamiast ich Jurek Owsiak ma bezpośredni kontakt z Bogiem!

 • t.kubidowski

  Oceniono 22 razy 20

  pojawiła się konkurencja dla tacy to wysłał łysych w sukienkach

 • klan_fan

  Oceniono 19 razy 19

  Czyli jak ksiądz przyjdzie"kwestować" można wzywać policję. Kutafon.

 • wujtommy102

  Oceniono 25 razy 19

  Przy każdym sprzęcie zakupionym dla szpitali przez Caritas z publicznej (ale przymusowej zbiorki) powinna być tabliczka. Dopiero wtedy byłoby widoczne jak wielka część zgromadzonych pieniędzy ze zbiorek Caritasu idzie na poprawę nie np. zdrowia czy bytu obywateli ale na poprawę warunków bytowania biskupów. Stąd bierze się taka nienawiść biskupów i zależnej od nich władzy do WOŚP , bo ktoś kiedyś wreszcie ich rozliczy i luksusowy raj może się skończyć..

 • anders76

  Oceniono 22 razy 16

  Ministranci poszli aby w praktyce demonstrowac zasade milosci blizniego. A ksiezulo naturalnie nie lubi jak kasa nie wpada na tacke, kto lubi konkurencje ?

 • stemp10

  Oceniono 24 razy 16

  To jest ten najgorszy sort klech, niewierzących w Boga i miłość bliźniego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje