Bloger odmawia leczenia sprzętem zakupionym przez WOŚP. I grozi lekarzom, którzy tak zrobią

14.01.2018 08:47
Kontrowersyjny bloger Matka Kurka zamieścił na swoim Twitterze oświadczenie, w którym nie zgadza się na leczenie sprzętem kupionym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Bloger od lat jest zagorzałym przeciwnikiem WOŚP i Jerzego Owsiaka.
"Ja niżej podpisany, w pełni świadomy swoich słów i czynów uroczyście oświadczam, że kategorycznie nie wyrażam zgody, aby moje ewentualne leczenie było realizowane za pomocą sprzętu WOŚP! Wobec lekarzy, którzy się nie zastosują do mojej woli, wyciągnę konsekwencje prawne"

- takie oświadczenie pojawiło się na koncie twitterowym "Kontrowersje.net", należącym do blogera Piotra Wielguckiego, znanego pod pseudonimem Matka Kurka.

Do tego, by składać takie oświadczenia, namawiają przeciwników Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w internetowych dyskusjach zwolennicy fundacji. Lider WOŚP Jerzy Owsiak tego typu działania jednak ostro krytykuje. "Gramy dla wszystkich" - stwierdził w ostatnim wywiadzie dla Gazeta.pl.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kontra Matka Kurka

Matka Kurka od lat krytykuje działania WOŚP i Jerzego Owsiaka. W 2015 r. sąd skazał blogera na 5 tys. zł grzywny za określenie lidera fundacja "hieną cmentarną" i "królem żebraków".

W 2016 roku bloger przegrał także proces z Owsiakiem o naruszenie dóbr osobistych. W jednym ze swoich wpisów sugerował, że lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poleciał do Nowego Jorku, korzystając z biletów przekazanych na WOŚP. Sąd stwierdził, że nie było to prawdą i nakazał Kurce wypłatę zadośćuczynienia.

Owsiak w jednej z wypowiedzi nazwał Matkę Kurkę "nierobem" i sugerował, że ukrywa swoje dochody. Początkowo sąd skazał Owsiaka na karę 5 tys. zł grzywny, jednak, jak informował na swoim portalu bloger, grzywna ta została warunkowo umorzona.

Gazeta.pl, jak co roku, gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zbierzmy razem rekordową sumę! Żeby wesprzeć WOŚP, kliknijcie TUTAJ.

Ekstremalny quiz z geografii. Sprawdź, czy rozpoznasz państwo po konturze
1/20Grafika przedstawia czwarte największe państwo świata, czyli?
Zobacz także
Komentarze (755)
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Matka Kurka odmawia leczenia sprzętem WOŚP
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 279 razy 265

  Panie Wielgucki nie przypominam sobie by WOŚP kupowała aparaty do elektrowstrzasów dla oddziałów psychiatrycznych, więc możesz pan się czuć bezpiecznie...

 • j.an

  Oceniono 172 razy 168

  Śledzę zakupy robione przez orkiestrę WOŚP Jerzego Owsiaka i chyba nie kupował on jeszcze sprzętu dla oddziałów psychiatrycznych.

 • bling.bling

  Oceniono 150 razy 144

  Nic nie znaczące pierdzenie. Sprzęt jest własnością szpitali czyli ministerstwa zdrowia. Ta deklaracja to deklaracja idioty

 • kazek100

  Oceniono 129 razy 125

  Droga k. Naprawdę, ale to naprawdę nie rozumiem, po co wy piszecie o tym kretynie. Po co robicie reklamę gościowi, który nigdy w życiu nie zrobił nic dla innych i zdobywa rozgłos dzięki prymitywnym oskarżeniom i niskim instynktom? Na świecie jest wielu głupców, jaki jest sens robić im promocję?

 • mumel4

  Oceniono 126 razy 116

  To kolejny przykład na to , że psychiatria w Polsce jest niedofinansowana . Nie karmić tego trolla !

 • czechy11

  Oceniono 95 razy 87

  Przestańcie cytować życiowo skrzywdzonego typa którego jedynym osiągnięciem życiowym jest pomawianie przez internet Jurka Owsiaka. Człowiek
  którego jedynym zajęciem jest plucie bawienie się w kapusia (vide ostatnie doniesienie domprokurarury o nielegalnej zbiórce pod sądem). Dajcie się temu typowi po prostu spalić w swoim szaleńczym tańcu niż promowania jego bredni kłamstw i pomówień.

 • sss9

  Oceniono 86 razy 80

  "...w pełni świadomy swoich słów i czynów..." i tu już parsknąłem śmiechem szczerym i rubasznym.

 • dyzma55

  Oceniono 67 razy 61

  Matka Kurka, co chcesz osiągnąć swoimi kretyńskimi deklaracjami? Jeśli masz problem, zachowaj to dla siebie i daj żyć innym. Pomyśl sobie, że przecież to może nikogo nie interesować...

 • wujojano

  Oceniono 67 razy 61

  Teraz odmawia, bo nie jest w potrzebie. To nic więcej, tylko zacietrzewienie połączone z brakiem wyobraźni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje