Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę. Po mszy podpalenie i pobicie. "Po ch*j tu przyszedłeś?"

Coroczna pielgrzymka kibiców na Jasną Górę skończyła się niemałym zamieszaniem. Protestujący w milczeniu działacze zostali zaatakowani, a ich banery podpalono.

Kilkanaście osób ze stowarzyszeń Obywatele RP i Demokratyczna RP stało na błoniach klasztoru z transparentami "Chrześcijaństwo to nie nienawiść", "Moją Ojczyzną jest człowieczeństwo" i "Tu są granice przyzwoitości". Był to protest przeciwko ceremonii kończącej pielgrzymkę, podczas której na murach klasztoru rozwieszane są kibicowskie banery i wystrzeliwane są race. W tym roku rozwieszono m.in. transparent z krzyżem celtyckim i wykrzykiwano rasistowskie hasła.

Grupa kibiców podeszła do protestujących i zaczęła ich zaczepiać, jednak ci milczeli. To musiało sprowokować ultrasów, którzy racami podpalili jeden z trzymanych transparentów i zaczęli szarpać demonstrantów. Z pozostałości banerów kibice rozpalili ognisko. 

Na nagraniu słychać okrzyki kiboli. To część z nich: "Tylko Polska narodowa", "S***rdalać, komuchy", "Po ch*j tu przyszedłeś?", "Precz z komuną", "A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści", "Wy***rdalać stąd", "Precz z pachołkami TVNu", "Sprzedawczyki", "Bardzo dobrze, k***a! Wy***rdalać, k***a".

Czytaj więcej na stronie częstochowskiej "Gazety Wyborczej" >>>

Kibole zaatakowali na Jasnej Górze Obywateli RP

Więcej o:
Komentarze (30)
Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę
Zaloguj się
 • transformator2014

  Oceniono 14 razy 12

  I tym przerażającym sposobem Chrześcijaństwo umarło w naszym kraju, pozostał tylko okultystyczny rzymski-katolicyzm...

 • polakadam

  Oceniono 17 razy 11

  Kult obrazka stoi w jaskrawej sprzecznosci ze zrodlowym dokumentem religii chrzescijanskiej.
  Wmawianie kibolom, ze sa prawdziwymi patriotami stoi w jaskrawej sprzecznosci z prawdziwym patriotyzmem.
  Kosciol, jako calosc, nigdy nie byl specjalnie patriotyczny, bo za najwazniejsze zawsze uznawal dopasowywanie sie do okolicznosci.
  Fakt, ze wsrod klerykow bywali patrioci, niczego nie zmienia.
  Pamietam, ze za mlodu tez dalem sie nabrac na zaangazowanie kosciola w ruch opozycyjny. Wtedy myslalem, ze kosciol chce, by ludziom zylo sie lepiej.
  Dzisiaj widze, ze kosciol chcial, by to duchownym zylo sie lepiej, a kosciol jako instyucja finansowo-gospodarczo-polityczna zwiekszyla stan posiadania i uzyskala mozliwosc sprawowania wladzy.
  Tak tez sie stalo; wiernych ubywa, kosciolow przybywa. Koszty indoktrynacji religijnej przejelo panstwo, a nawet najbardziej lewicowy rzad po 1989 roku byl ulegly biskupom polskim i watykanskim.
  Mamy teraz taka sytuacje, ze to kosciol decyduje, jaka partia, czyli ta najbardziej ulegla biskupom, wygrywa wybory.

 • Oceniono 8 razy 8

  Jakie to Polskie i Katolickie . wszystko tylko na pokaz - ta miłośc blixniego.

 • szpulazwanyszpula

  Oceniono 8 razy 6

  To co się dzieje w Polsce to rzeczywista rewolucja penerów i meneli. Pytanie, kto politycznie za to jest odpowiedzialny?! Za kilka lat trzeba będzie stąd emigrować.

 • xynat

  Oceniono 5 razy 5

  A katabasy i tak poblogoslawią tą brunatna holote

 • antropoid

  Oceniono 4 razy 4

  BYDŁO nie kibice.
  Prawdziwi kibice sportu tak się nie zachowują.

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  Kto by nie "prowokowal" (tak jakby nie mozna bylo innym przyjsc o tej samej porze) to fakt jest taki i znany - kibole to chamstwo i faszyzujaca grupka holoty co szuka zaczepki z kazdym a potem glupio sie tlumaczy, od zawsze mieli zatargi z policja oraz kartoteki i nie bez powodu....

 • Jasiek AleKra

  Oceniono 2 razy 2

  A czemu nikt nie podpalił w lekkim odwecie baneru z krzyżem celtyckim?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX