Skazany za gwałt w pociągu nie jest już szefem klubu "Gazety Polskiej". "Zawiesiliśmy działalność"

Jan Bestry

Jan Bestry (fot. Wojciech Olkuśnik/AG)

Skazany za gwałt, były poseł Samooobrony Jan Bestry nie jest już szefem klubu "Gazety Polskiej". Jak poinformowały władze klubów postanowiono się z nim rozstać po ujawnieniu przez media informacji na temat jego przeszłości.

Jan Bestry w latach 2005-2006 był posłem Samoobrony, następnie po wykluczeniu z szeregów partii był jednym z założycieli klubu parlamentarnego Ruch Ludowo-Narodowy. Gdy stracił mandat posła, zajął się działalnością biznesową. Dwa dni temu portal natemat.pl ujawnił, że został przewodniczącym Klubu „Gazety Polskiej” w ukraińskim Złoczowie.  

W 1983 roku Bestry został skazany za gwałt, którego dokonał rok wcześniej w wagonie sypialnianym pociągu relacji Szczecin-Poznań, w którym był konduktorem. Jego ofiarą była jedna z pasażerek. Dwa lata później został zwolniony ze szkoły podstawowej, po oskarżeniach, że seksualnie molestował uczniów. Był nauczycielem techniki

"Dokładnie badamy sprawę" 

W czwartek nazwisko Bestrego zniknęło ze strony internetowej klubów "GP". Dzień później potwierdzono informacje, że stało się tak po ujawnieniu przez portal natemat.pl informacji o jego przeszłości. O zawieszeniu działalności klubu poinformował portal portal niezalezna.pl.  - Dokładnie badamy całą sprawę. Podkreślę jednak, że na kilkanaście lat działania Klubów, takich kontrowersyjnych przypadków mieliśmy zaledwie kilka - mówi portalowi niezalezna.pl Ryszard Kapuściński prezes Klubów „Gazety Polskiej”.

Jak to możliwie, że nikt nie zweryfikował przeszłości byłego posła Samoobrony?  Szef klubów tłumaczy, że informacje na temat działaczy są sprawdzane, ale "czasem jednak, choć są to przypadki jednostkowe, otrzymuje nowe informacje o przewodniczącym z lokalnych mediów lub od osób z regionu, w którym Klub ma prowadzić działalność" .  - Weryfikujemy takie informacje dokładnie i jeśli jest wśród nich coś niepokojącego, Klub jest zawieszany, a my czekamy na wybór nowego przewodniczącego. Jeśli chodzi o Jana Bestrego, to nic podejrzanego się wcześniej nie pojawiało, a gdy tylko otrzymaliśmy informacje, o których pisze m.in. portal natemat.pl, Klub został formalnie zawieszony - tłumaczy Kapuściński.  

"Piłsudski by ich zamknął. W Turcji też by siedzieli już". Poszliśmy na wiec Gazety Polskiej

Kultowe ikony lat 90. Ciekawe, czy jeszcze je pamiętasz?
1/12Ta supermodelka występowała w teledyskach George'a Michaela i Prince'a. Wyróżnia ją charakterystyczny pieprzyk. To:
Zobacz także
  • 15.10.2018 r. Kolejka osób chcących dopisać się do rejestru wyborców Tysiące nowych wyborców dopisanych w stolicy. Mnożą się teorie spiskowe. Jest wyjaśnienie
  • Witryna spalonego sklepu oklejona plakatami Plakaty kandydatów PiS zawisły na zgliszczach podpalonego sklepu. "Brak empatii"
  • Samolot z Melanią Trump przerywa lot i zawraca do bazy. Na pokładzie 'dym i zapach spalenizny' Samolot z Melanią Trump przerywa lot i zawraca do bazy. Na pokładzie "dym i zapach spalenizny"
Komentarze (122)
Jan Bestry, skazany za gwałt w pociągu, nie jest już szefem klubu "Gazety Polskiej"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje