Katowice: domownicy spali, a złodzieje wpuścili gaz do ich domu. Teraz szuka ich policja

W jednym z domów w Katowicach doszło do włamania. Policja sprawdza, jak to możliwe, że domowników nie obudzili myszkujący po budynku złodzieje. Ukradli kosztowności i sprzęt na łączną kwotę ponad 130 tys. zł.

Policja poszukuje sprawców włamania do domu, do którego doszło w nocy 16 grudnia w Katowicach. Złodzieje ukradli m.in. sprzęt elektroniczny, ubrania i biżuterię o wartości ponad 20 tys. zł. Z garażu i podwórka zginęły także auta fiat i jaguar wyceniane na 113 tys. zł. Domownicy w tym czasie spali i niczego nie usłyszeli.

- Pokrzywdzony twierdzi, że włamywacze najprawdopodobniej wpuścili do domu gaz usypiający. Nie wykluczamy takiej możliwości, jest to teraz sprawdzane - mówi w rozmowie z Gazeta.pl komisarz Aneta Orman z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

W laboratorium kryminalistycznym sporządzono portret pamięciowy mężczyzny, który jeździł później skradzionym jaguarem. Kierowca tej samej nocy zatankował auto na jednej z katowickich stacji paliw. Moment został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Samochody zostały odzyskane, policja nadal jednak poszukuje mężczyzny z nagrania.

Poszukiwany sprawca kradzieżyPoszukiwany sprawca kradzieży Fot. KMP Katowice

Funkcjonariusze próbują także ustalić tożsamość sprawców kradzieży. Wszystkie osoby, które mają na ten temat jakiekolwiek informacje, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 2555, 32 200 2310 lub 112.

Katowicka policja poszukuje złodziei dwóch samochodów

Więcej o:
Komentarze (61)
Katowice: włamanie do domu. Złodzieje mogli użyć gazu usypiającego
Zaloguj się
 • popijajac_piwo

  Oceniono 9 razy 7

  "Pokrzywdzony twierdzi, że włamywacze najprawdopodobniej wpuścili do domu gaz usypiający."

  Litości, na taką bajkę żaden ubezpieczyciel się nie nabierze...

 • Pablo Elkante

  Oceniono 6 razy 6

  Koleś wygląda jak te łyse pustaki co 30 letnimi trupami BMW,VW przyjechali zatankować gazu za 50zł .To obserwowanie licznika. A za dwa dni idiota znow zrobi to samo. Rozumie kto takich imbecyli?

 • tumaxer

  Oceniono 20 razy 6

  Kolejny biały Polak katolik. Może by się tak pozbyć tych uchodźców?

 • mrarm

  Oceniono 8 razy 4

  Alebrzydka, smutna, nieszczęśliwa, złodziejska morda.

  Zapamiętajcie sobie to: będą złodziejem, nie będziecie nigdy naprawdę szczęśliwi. A to szczęście jest najważniejsze w życiu, nie ma wątpliwości co do tego. Spytajcie kogokolwiek starszego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX