Komentarze (591)
Jest rekonstrukcja wypadku limuzyny Szydło. Biegli ustalili jego przyczynę
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zgred151

  Oceniono 19 razy 19

  Teraz zobaczymy czy znajdzie sie sedzia , ktory odwazy sie nie uznac tak bzdurnej ekspertyzy ?

 • aagaj

  Oceniono 19 razy 19

  Ale jaaja, dlaczego mnie to nie dziwi !
  Ciekawym tylko ile kasy poszło na tę ekspertyzę!
  Wspaniała !

 • stefa555

  Oceniono 18 razy 18

  Przecież 5 minut po wypadku skazali faceta.

 • Emil Zel

  Oceniono 21 razy 17

  "Eksperci"chyba od Macierewicza,Szydlo jechała Audi A8 to nie jest trabant z tektury z przed 30 lat ,nie jestem ekspertem ale przy uderzeniu z predkoscią 30 km/h w drzewo-NIE MA mozliwosci spowodowania takich uszkodzeń w tym aucie(patrz Google)to jawny żart poparty kretynską zbawą zwaną ekspertyzą na nasz koszt.Nie twierdzę że młody z Fiata nie jest winny ale na litość takich "ekspertów"powinno się wywalać na pysk i zastepować prawdziwymi fachowcami.

 • radek_sziwa

  Oceniono 22 razy 16

  30km/h w drzewo i kierowca połamany a pasażerka z tyłu w szpitalu na tydzień. Ehe.....ta....na pewno.....
  Sam tez kiedyś walnąłem w drzewo jadąc około 50km/h, nic mi się nie stało, nawet zadrapania a jechałem kilkunastoletnim gratem (rocznik 84) a nie opancerzoną limuzyną z 3243214 systemami ochrony.

 • ruter77

  Oceniono 20 razy 16

  Ekspertyza nie mogła byc inna.

 • puchowy

  Oceniono 15 razy 15

  Oni mają nas za idiotów! Opancerzona limuzyna uderza w drzewo z prędkością 30 km/h i... pojazd Premier B.Szydło miał tak duże zniszczenia ?! Sama pani Beata wymagała kilkudniowej hospitalizacji (sic!)

 • sob_mar

  Oceniono 17 razy 15

  No to już śmieszne nie jest. To jest dla mnie większa afera niż wszystkie reprywatyzacje, Amber Gold itp. razem wzięte, bo pokazuje dobitnie, kto stoi ponad prawem. Nikt tak jeszcze bezczelnie nie naginał prawa w III RP i to jest potencjalnie niebezpieczne dla całego społeczeństwa, bo pokazuje wprost - jak się policji coś nie spodoba, to ustawią wszystko tak, by było po ich myśli. I niech nikt nie twierdzi, że jest inaczej, bo faktów przemawiających za niewinnością tego gościa było aż nadto, a wynik jaki jest, każdy widzi. Niech się teraz wyborcy PiS zastanowią, na kogo głosowali ... bo to co PiS wyprawia przez te dwa lata, to wszystkie poprzednie rządy po 1989 roku do kupy nie zrobiły ...

 • jerzytop

  Oceniono 16 razy 14

  Ale wszystko się zgadza . Zal d..... ściska od takich wniosków . Mały lekki samochód z premier RP spycha ciężką pancerną limuzynę na drzewo i to jadąca 55 km/h / trzeba w głowę się walnąć bo nie raz widziałem jak poruszają się takie auta / ta wyhamowuje tylko o 25 km/h
  Długo to trwało ze seincento zepchnął 3 tonową limuzynę na drzewo . Gratuluję czasu i spostrzegawczości

 • Oceniono 16 razy 14

  Jeśli kierowca BOR nie potrafi opanować samochodu jadącego z prędkością 55 km/h , to pogratulować profesjonalizmu, odpowiedzialności. O systemie doboru kadr do służb nie wspomnę.

 • druit

  Oceniono 13 razy 13

  pancerna limuzyna przystosowana do zniesienia wiekszych obrazen przy wyzszych predkosciach zostaje skasowana jadac... 55km/h lol ciekawych ekspertow maja. ale z tego piss jest znany... mieli juz parowkowych, puszkowych... moga miec i takich. cale szczescie, ze jeszcze mu zamachu bombowego nie dolozyli. wybuchy byly?

 • KRECIK424

  Oceniono 17 razy 13

  Szary Obywatel przegrał z władzą która mówi że służy ludziom

 • stefan-50

  Oceniono 12 razy 12

  55/h ? Do kogo ta gadka ! Akurat w limicie błędu dla terenu zabudowanego ! No precyzyjniej już jechać nie było można. I wpadł w studzienkę kanalizacyjną z tą prędkością co spowodowało uderzenie w drzewo. No brawo biegli !!!!!!!!!!!!

 • jarro60

  Oceniono 11 razy 11

  Myślę, że obowiązkiem władzy jest podanie do powszechnej wiadomości nazwisk tych biegłych. Jeśli w notatce nie ma jakiegoś przekłamania, to nietrudno odnieść wrażenie, że opinia biegłych jest co najmniej kontrowersyjna.

  Chyba nikt nie ma wątpliwości, że pojazd wiozący PBS był pojazdem wyprzedzającym. O tym jak ma wyglądać wyprzedzanie mowa jest w Prawie o ruchu drogowym (tzw. kodeksie drogowym) w art. 24, m.in. w ust. 7 gdzie zapisano, że na skrzyżowaniu zabronione jest wyprzedzanie pojazdu silnikowego jadącego po jezdni.

  A zatem:
  1) Kierowca Seicento miał prawo kontynuować jazdę po przepuszczeniu pojazdu uprzywilejowanego (jak się potem okazało otwierającego kolumnę, o czym nie musiał wiedzieć z uwagi na wątpliwe oznakowanie kolumny i odstępy między pojazdami, a także warunki lokalne - oświetlenie ulicy). Ani on, ani ŻADEN INNY KIEROWCA NIE MÓGŁBY SIĘ SPODZIEWAĆ, ŻE KTOKOLWIEK BĘDZIE GO CHCIAŁ W TYM MIEJSCU WYPRZEDZAĆ.
  Wynika to z przepisu ogólnego, tzn. przywołanego powyżej zapisu art. 24 ust. 7, znanego chyba każdemu kierowcy z wyjątkiem szofera BOR. Ponadto w tym miejscu była – podobno – nie jestem w stanie tego teraz potwierdzić – podwójna linia ciągła.
  Wobec każdego kierowcy drogówka za taki manewr wyciągnęłaby surowe konsekwencje.

  2) Biegli zdają się zapominać, że nawet kierujący pojazdem uprzywilejowanym jest zobowiązany do ZACHOWANIA SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI (art. 53 ust. 2 prawa o ruchu drogowym). Czy trzeba przypominać wyroki skazujące wobec kierowców pojazdów uprzywilejowanych, nawet tych w 100% prawidłowo oznakowanych, którzy byli uczestnikami wypadków na skrzyżowaniach, o ile wjechali na nie bez zachowania wystarczającej ostrożności?
  Trudno wykazać, że szofer BOR wykazał się jakąkolwiek ostrożnością i umiejętnością kierowania pojazdem uprzywilejowanym, skoro nie przewidział, że postępuje na tyle nietypowo (wyprzedzanie na linii ciągłej i na skrzyżowaniu, jazda z prędkością wyższą niż pojazdy na prawym pasie jezdni, itp. itd.) iż ktoś będzie tym zaskoczony.

 • blackie1609

  Oceniono 11 razy 11

  Innej możliwości nie było. Teraz tylko oskarżenie o zamach i dożywocie dla kierowcy. Nikt z odrobiną rozumu nie da się nabrać na te bolszewickie brednie.

 • emes-nju

  Oceniono 10 razy 10

  Zgodnie opinią biegłych auto jechało ok. 55 km/h, potem na odcinku co najmniej kilkunastu metrów awaryjnie hamowało, po drodze ocierając się o inny samochód. A potem przygrzało w drzewo z prędkością ok. 30 km/h.

  Mam wrażenie, że samochód z tak słabymi hamulcami nie powinien być dopuszczony do ruchu :P

 • Oceniono 10 razy 10

  Ta farsa musiała mieć takie zakończenie , tu chodzi o wypłate ubezpieczenia , straty w audi wyliczyli na 330 tysiecy złotych. Najbardziej zabawna jest historia ze to auto nie miało AC wiec nie pokryja naprawy z powietrza a kozła ofiarnego musieli znalešć dla polisy . Druga sprawa to kłamstwo ktorego dopuszcza sie biegły , jak pancerny samochod mogł ulec takim uszkodzeniom po uderzeniu 30 km/h w drzewo? Mam nadzieje ze adwokat chłopaka wystapi o ekspertyze do audi w celu wyjasnienia jakosci materiałow uźytych do budowy auta i czy to mozliwe ze sa takie rozległe uszkodzenia pancernika . Jeszcze jedno ciekawe co zrobi audi jak teraz nasz rzad kupił dwa takie auta za 5 mln czy warte sa swojej ceny ?

 • matuniak2

  Oceniono 10 razy 10

  Przygotowanie ekspertyzy z wypadku samochodowego zajęło im rok... Moim zdaniem PIS czekał na przejęcie sądów, teraz chłopak ma pozamiatane.

 • hiperon59b

  Oceniono 10 razy 10

  Na skrzyżowaniu nie wyprzedza się innych samochodów nawet jak się jest pojazdem uprzywilejowanym a limuzyna pani premier Beaty z broszką takim pojazdem nie była bo nie miała włączonych sygnałów dźwiękowych.

 • dyskootantka

  Oceniono 12 razy 10

  Jeśli sygnalizował światłe, że będzie skręcał, to samochód Szydło wyprzedzał nieprawidłowo. To wynika z samych przepisów, biegli chyba nawet sądowi są do tego niepotrzebni. Biegli to mieli zdaje się ustalić, czy samochód Szydło był w tym momencie pojazdem uprzywilejowanym, bo tylko to było kwestią sporną. No ale widać Ziobro przekonał biegłych, czym jeszcze mają się zająć.

 • Zbigniew Romik

  Oceniono 9 razy 9

  Co za bełkot!?. "Miał zjechać do krawężnika i włączyć się do ruchu".Przecież On był w ruchu! Biegły nie zna pojęcia włączania się do ruchu oraz nie odróżnia manewru omijania od mijania.Ciekawy jestem z jakiej dziedziny byli ci "biegli" bo na pewno nie z Ruchu Drogowego.

 • skandy5

  Oceniono 9 razy 9

  Szydło wracała z podkomisji smoleńskiej. Krzyknęła do kierowcy: Przejedź przez drzewo! Śmiało zmieścisz się!

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 9 razy 9

  normalnie przy takim wypdaku sprawa kończy sie na policjancie ktory jest wołany do wypadku to potrzba było 3 rozpraw tuszowania dowodów dwóch lat i dopiero mozna było można wrobić młodego chłopaka - to jest państwo totalitarne

 • odburaczaniepolakow

  Oceniono 9 razy 9

  Nie było kolumny bo nie było sygnałów dźwiękowych - tak zeznają naoczni świadkowie !!!!
  A skoro nie było kolumny to kierowca seicento mógł skręcać w lewo a pojazd za nim powinien stosować zasady ruchu drogowego a nie zastosował i doprowadził do wypadku

 • true_lysander

  Oceniono 9 razy 9

  30km/h i szkoda całkowita... takie bajki to tylko w Polskim BORze są możliwe.

 • jackie53

  Oceniono 9 razy 9

  Może ten KURIOZALNY werdykt biegłych obudzi tych wszystkich, którzy nie widzą zagrożenia w obecnym sposobie rządzenia PiS. Teraz już nie obywatel zostanie okradziony, tylko on sam będzie skazany za kradzież. Chyba że... obywatel będzie członkiem PiS.

 • spanish_fly

  Oceniono 9 razy 9

  A co z sygnałem dźwiękowym? Był włączony czy nie?

  Ciężko uwierzyć w ustalenia prokuratury zależnej do rządu. Teraz ciekawe do jakiego sędziego trafi ta sprawa...

 • entymolog

  Oceniono 9 razy 9

  Wina Tuska. Wezwać na przesłuchanie do prokuratury.

 • siwywaldi

  Oceniono 11 razy 9

  He, he...
  Kolumna jedzie 55 km/h i WYPRZEDZA Seiczento, które pewnie jedzie 30 km/h :-)

  Parę razy widziałem kolumny VIP na sygnałach i parę razy w życiu mnie wyprzedzali, więc wiem jak oni zap.... Parę lat temu gdy jechałem ekspresówka do Gdańska i miałem na "szafie" 120 km/h,, wyprzedziła mnie kolumna wioząca jakiegoś VIP-a. Przelecieli jak meteory, więc MUSIELI grzać co najmniej ze dwie paki

  PS. A jak tam dane z rejestratora Audi?

 • aia7

  Oceniono 17 razy 9

  Strasznie słabe mają te limuzyny. Uderzyć w drzewo 30/h i skasować samochód, a kierowca na poważnie w szpitalu ... No no no!

 • Oceniono 8 razy 8

  tak reklamowano auto w 2014 "Audi A8 L Security jest odporne na wojskowe granaty ręczne. Nawet ładunek wybuchowy, określony w zestawie koniecznych testów, nie zagraża życiu pasażerów, co udowodniły przeprowadzone próby."
  a teraz nowa reklama:"przy zderzeniu z drzewem przy prędkości 30 km możliwe złamania nóg, zaniki pamięci, utrata słuchu i zaburzenia wzroku". Kto to kupi?

 • mariohudds

  Oceniono 8 razy 8

  Hehe 55km/h. Nie 56, bo za to już jest mandat jeśli kolumna nie była uprzywilejowane. A nie była.

 • abxcd

  Oceniono 8 razy 8

  Przecież to od początku było jasne, że winny będzie kierowca Seicento. Szkoda tylko naszej kasy na tych pier...ch łekspertów.

 • andgad

  Oceniono 8 razy 8

  Biegli śle nie obiektywni! Co z refleksem i drogą hamowania audi, co z wyprzedzaniem na linii ciągłej, na skrzyżowaniu, co z brakiem sygnałiów dźwiękowych??? Co z winą BOR i głównego dysponenta???

 • jare_jare

  Oceniono 8 razy 8

  Szkoda, że tak szybko kończą tę sprawę. Jakby jeszcze rok poczekali, to okazałoby się, że limuzyna to właściwie stała w miejscu a droga drzewo i wszystko inne poruszało się z nadmierną prędkością i nie wyhamowało.

 • caryca.suska

  Oceniono 8 razy 8

  To był zamach!
  przecież Antoni musi mieć jakąś robotę ...

 • Oceniono 8 razy 8

  limuzyna przestępcza wyprzedzała i narażała Państwo na rozbicie tak drogiego samochodu który nie był prywatna własnością pani Szydło ??????????????????????

 • msiuk

  Oceniono 8 razy 8

  Ciekawe, czy poznamy nazwiska tych biegłych?

 • banwit

  Oceniono 8 razy 8

  Nareszcie mają taką ekspertyzę jaką chcieli więc teraz szybko zakończą śledztwo.

 • opiniamoja

  Oceniono 8 razy 8

  jestem wprost zszokowana takim obrotem sprawy, no, nie spodziewałam się

 • owca888

  Oceniono 10 razy 8

  Biegli nie chcą podzielić losu ekspertów ściganych przez Zero za "niezerowe" opinie.
  Macie, głupi wyborcy pisdzielstwa, "sprawiedliwość" w ich wydaniu. Zwykły obywatel nie ma żadnych szans.
  Szydło, będziesz to miała do śmierci na sumieniu.

 • Oceniono 12 razy 8

  Musial byc winny. Przeciez tu tez chodzi o kase. Kupia sobie nowe auto z OC chlopaka .

 • ggchmiel

  Oceniono 14 razy 8

  Te Audi, to te Niemce z tektury robią. 30 km/h a wyglądało jak maluch który przygrzmocił z prędkością 90 km/h.

 • pigol07

  Oceniono 7 razy 7

  To był zamach na Beatę...opatrzność czuwała i trzeba ją beatyfikować!
  To seicento było zdalnie sterowane z Brukseli przez Tuska, chłopak nie miał kontroli nad bestią!
  Tylko dlaczego parówki nie eksplodowały? Przeterminowane?

 • K S.

  Oceniono 7 razy 7

  To właśnie po to jest reforma prokuratury i władzy sądowniczej.
  Typowe dla rządów autoeytarnych..
  A tak swoją drogą.
  Limuzyna rządowa i takie zniszczenia po uderzeniu w drzewo przy prędkości 30 km /h?
  No kulsonmać!!!
  To ewidentnie robienie z ludzi idiotów na chwałę pislamowskiej władzy.
  No pisiorki. Ciekawe jak długo będziecie mieli klapki na oczach.

 • Hanna Maria

  Oceniono 7 razy 7

  MOGŁA BYĆ INNA OPINIA ? Z GÓRY BYŁO WIADOMO , JAK TO SIĘ ZAKOŃCZY.

 • Oceniono 7 razy 7

  głęboka studzienka, głęboko kopana
  Mataczenie trwa rok, jedno zdjęcie pancernej limuzyny wystarczy na dowód mataczenia
  Teraz mogą sobie powoływać tysiąc komisji uniewinniających borowików, po jednej bardzo sprytnej reszta nie ma znaczenia
  pani słuch straciła i pamięć, nic nie widziała, nic nie słyszała, ale borowiki co jechały widzieli, słyszeli, haki mają jakby co
  wstrząśnięta ale nie zmieszana
  będzie tych wstrząśnięć więcej, aż się proszą
  30 minut na godzinę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX