Przyszli pochować 11-miesięczną Klarę. Grabarz piłował trumienkę na oczach jej rodziców

Trumienka nie mieściła się w grobie (zdjęcie ilustracyjne)

Trumienka nie mieściła się w grobie (zdjęcie ilustracyjne) (Fot. Pixabay)

11-miesięczna Klara ze Starachowic urodziła się bardzo chora. Jej rodzice nie przypuszczali nawet, że kolejną traumą będzie pogrzeb ich pierwszego dziecka - relacjonuje "Uwaga" TVN.

Klara przeżyła 11 miesięcy. Już po urodzeniu zdiagnozowano u niej przepuklinę oponowo-rdzeniową i wodogłowie. Dziewczynka zmarła na skutek infekcji, kiedy bakterie przedostały się do mózgu.

- Czekałam z niecierpliwością na narodziny. To było moje pierwsze dziecko - wspomina w rozmowie z "Uwagą" pani Iza. Niedługo później doszło do kolejnego dramatu.

Rodzice Klary postanowili pochować córkę na cmentarzu parafialnym w Stykowie. Przed pogrzebem kobieta skontaktowała się z tamtejszym grabarzem, którego poinformowała o wymiarach trumienki. Jej przygotowaniem zajęła się firma pogrzebowa ze Starachowic.

Nie padło słowo "przepraszam"

Tuz przed uroczystością okazało się, że będą problemy z pochówkiem. - Grabarz najpierw chodził z metrówką w kaplicy. Pewnie się już domyślał - wspomina pani Magda z zakładu pogrzebowego.

Po mszy trumienkę próbowano umieścić w wymurowanej kwaterze, ta się jednak nie mieściła w grobie. Wtedy pomocnik grabarza przyniósł piłkę do drzewa i zaczęli po kawałku obcinać trumnę. - To był koszmar - mówi matka dziecka.

W rozmowie z reporterami pani Iza przekonuje, że do tej pory nikt ich nie przeprosił za tę sytuację. Sam grabarz, który jest jednocześnie miejscowym kościelnym, nie chce tego zrobić. - Nie przeproszę ich, bo jestem niewinny - mówi "Uwadze" TVN.

Zobacz także
 • Kolejka chętnych na dopisanie się do rejestru wyborców na warszawskim Mokotowie Wybory samorządowe. Jak dopisać się do rejestru wyborców? Dziś ostatni dzień
 • Dymiący w centrum Olsztyna Smog w Olsztynie, 2018-10-16. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Pogoda. Zdjęcie ilustracyjne Pogoda we wtorek. 20 stopni Celsjusza lub więcej w prawie całej Polsce
Komentarze (137)
Grabarz piłował trumienkę na oczach rodziców
Zaloguj się
 • loneman

  Oceniono 26 razy 22

  Pogrzeby malych dzieci to cos co marzy sie naszym rodzimym talibom wszystko dzieki pani Godek i innym co chca swym nieszczesciem obdzielic innych, zabrac im radosc zycia.
  Polska staje sie powoli miejsce do wegetacji lub umierania..

 • dziadekjam

  Oceniono 28 razy 18

  Należało wstrzymać pogrzeb i nakazac qtasowi powiększyć kwaterę. W razie oporów wezwać policję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje