Pogoda na najbliższą noc. Może być bardzo ślisko. Wydano ostrzeżenia

Uwaga na pogodę. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega - dziś w nocy i nad ranem opady marznącej mżawki, która może spowodować gołoledź.

Pogodowe ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla południowej i wschodniej Polski oraz Mazowsza.

W nocy na północnym wschodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady śniegu i śniegu z deszczem, wysoko w górach śniegu. Lokalnie możliwe słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Temperatura minimalna od -6°C na północnym wschodzie, około -1°C w centrum, do 1°C miejscami na południowym zachodzie. Na pogórzu temperatura od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, głównie w południowej połowie Polski. Temperatura maksymalna od -3°C na północnym wschodzie kraju do 2°C na południowym zachodzie i miejscami na wybrzeżu. Wiatr przeważnie umiarkowany, wschodni.

Więcej o:
Komentarze (13)
Pogoda na najbliższą noc. Może być bardzo ślisko
Zaloguj się
 • polskiniemiecwchinach

  Oceniono 6 razy 4

  Jest zima to musi być zimno, i ślisko. "Pani kierowniczko, czy ja palę?"...

 • dawn-to-dusk

  Oceniono 4 razy 2

  CO ZA FANTASTYCZNE WIDEO. AUTOR TO GENIUŚ!

  Jak zamarzł Ci mechanizm zamka to podgrzanie kluczyka, zwłaszcza YETI, zdecydowanie pomoże. Przecież centralny zamek, albo auto z systemem bezkluczykowym to jakieś fanaberie dla najbogatszych, co ich stać. No ale jak ktoś ma Tarpana, to nie ma opcji - zapalniczka i jedziemy.

  Sprzęt, najważniejszy jest sprzęt. Zawsze wożę zapasowy zbiornik z paliwem w bagażniku, to podstawa. Kupiłem na szrocie i jestem zadowolony, w razie potrzeby wymieniam kładąc się na nieprzemakalnej folii, co ją zawsze mam ze sobą. Ciepły koc przyda się, gdy w naszym aucie nie działa ogrzewanie, jak w moim Tarpanie, albo jest niewydajne, jak w Maluchu żony. Zapalniczka koniecznie musi być na benzynę, to można ją w razie konieczności zatankować z zapasowego baku.

  Tak, zimowa trasa, kto tego nie przerobił. Ekwipunek w Polsce przydatny wielce, bo jak wszyscy wiemy, a media podkreślają to dobitnie, polskie drogi to dzicz, zawsze białe, nigdy nie odśnieżane, a już na pewno nigdy nie solone.

  Najważniejsze są zapasy wody. Można je kocem obłożyć jak to ogrzewanie padnie, to tak szybko nie zamarznie, ewentualnie pasażerowi na kolanach baniak położyć. Papierowa mapa to konieczność. Przecież w Polsce zasięgu GSM prawie nie ma, a nawigacja GPS nie działa, bo na to zadoupie Europy sygnał nie dociera. Pewnie przez Tuska... ale to insza inszość.

  Przekąski. Nie wolno ich lekceważyć. Zwłaszcza w dobie niedożywienia, braków w sklepach i w ogóle braku sklepów. Przecież te sklepy które są na zimowych trasach, zimą są zamknięte z powodu zimy.

  Latem życzyłbym Wam szerokości, ale zimą, zwłaszcza na zimowych trasach muszę życzyć woli przetrwania. Ja osobiście, przed każdą zimową trasą to jeszcze sobie Beara Gryllsa na Alasce oglądam. Wiem, że zaśnieżone góry Alaski nie mają podejścia do Polski zimą, ale to zawsze coś.

 • www.holowanietanie.pl

  Oceniono 1 raz -1

  To znaczy, że jest duża szansa, że można się w taką pogodę nie wyspać. Przynajmniej w niektórych branżach...

 • Oceniono 5 razy -1

  Bardzo żałuję,że opozycja mnie zawiodła. Zmiany w Rządzie, a szczególnie nowy minister zdrowia swoją wypowiedzią o tym do "czego służą intymne narządy"-wprawił mnie w osłupienie. Liczyłam na " dobrą zmianę", ale się przeliczyłam. Jestem wielce zniesmaczona i oburzona!!

 • anka.pano

  Oceniono 9 razy -3

  Z czego to gazeta nie zrobi sensacji - ślisko w zimie, "wydano niepokojący alert!":))) A ty downie klikaj w artykuł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX