Producenci programu w TVP zamawiali dla gości "Polaka taksówkarza". Firma potwierdza

Producenci programu "Warto rozmawiać" w TVP1 zamawiając taksówki dla gości zaznaczali, że kierowca ma być Polakiem - informuje Press.pl. Firma producencka i korporacja tłumaczą, że ich celem nie była dyskryminacja.

"Polak taksówkarz" - taki dopisek znalazł się przy zamówieniu taksówek dla doradcy prezydenta Andrzeja Dudy prof. Andrzeja Zybertowicza i publicysty Tomasza Terlikowskiego - informuje Press.pl. Obaj panowie byli w ostatnich tygodniach gośćmi programu "Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego w TVP1. Taksówki zamawiała zewnętrzna firma producencka.

Zarówno Zybertowicz, jak i Terlikowski zaprzeczyli, bo zgłaszali producentom programu prośbę o podróż z polskim kierowcą.  "Cenię i szanuję imigrantów, którzy w Polsce rozpoczęli swoje nowe życie. I dotyczy to zarówno Ukraińców (...), Białorusinów, jak i Turków, Syryjczyków, Irańczyków czy Egipcjan" - podkreślił Terlikowski w tekście na portalu Malydziennik.pl.

"To skrótowa forma przekazu informacji"

Redakcja Press.pl otrzymała oświadczenie podpisane przez Pawła Nowackiego, właściciela zewnętrznej firmy produkującej program "Warto Rozmawiać" i Briana Chrzanowskiego, prezesa Euro Taxi - korporacji, z której usług korzysta produkcja.

"Zarówno firma Media Paweł Nowacki jak i korporacja Euro TAXI oświadczają, że współpracują z osobami różnych narodowości i stosują zasady równego traktowania" - napisano w oświadczeniu. Nowacki i Chrzanowski tłumaczą, że "Polak taksówkarz" to "skrótowa forma przekazu informacji, że taksówkarz powinien operować językiem polskim w celu uniknięcia nieporozumień i skutecznego przewiezienia gościa pod wskazany adres".

Próbowaliśmy otrzymać od Euro TAXI całą treść oświadczenia. Zanim jednak zdążyliśmy o nie poprosić, sekretarka firmy poinformowała, że nie komentuje sprawy i rzuciła słuchawką. Do firmy producenckiej nie udało nam się dodzwonić.

Syn Janusza "Siary" Rewińskiego nową gwiazdą TVP Info. Komentuje memy

Więcej o:
Komentarze (116)
TVP. "Polak taksówkarz" zamawiany dla gości "Warto rozmawiać"
Zaloguj się
 • evergreen111

  Oceniono 52 razy 36

  "Polak taksówkarz" to "skrótowa forma przekazu informacji, że taksówkarz powinien operować językiem polskim w celu uniknięcia nieporozumień i skutecznego przewiezienia gościa pod wskazany adres".

  Bezczelne GNOJE kłamiące w żywe oczy!

 • parkomat

  Oceniono 43 razy 35

  Hmm, a to można w Polsce zdać egzamin na licencję taksówkarską, a "nie operować językiem polskim"?

 • ironeye

  Oceniono 35 razy 27

  To wprowadźcie klauzulę sumienia dla taksówkarzy, by mogli odmówić wożenia rasistów :)

 • g.lesio

  Oceniono 27 razy 21

  Zybertowicz i Terlikowski to prawdziwi Polacy więc trudno się dziwić, żeby ich wozili jacyś emigranci bo nie daj boże okazaliby się np nosicielami pasożytów albo co gorsza terrorystami kraj mógłby stracić tak wielkich patriotów.

 • remo29

  Oceniono 23 razy 17

  No i jeszcze pewnie katolik, przecież nie można ryzykować, że się natknie na złotówę-ateistę, czy nie daj bób - innowiercę...

 • freud1

  Oceniono 20 razy 16

  To taksowki tez juz sa "nur für Polen"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX