Prawicowi publicyści pożarli się o "Koronę Królów". "Rechociarz na pasku niemieckich mediów"

Serial "Korona Królów" zapowiadany jako hit sezonu w TVP po kilku odcinkach doczekał się nie już nie tylko setek memów i ironicznych komentarzy, ale także kłótni wśród prawicowych publicystów.

Poszło jak zawsze o sprawy fundamentalne. Nie o scenariuszowe wpadki, drewniane dialogi czy siermiężność kostiumów, ale prawo do swobodnego wyrażania własnych poglądów.

Bo chłodne przyjęcie serialu wśród części entuzjastów dopieszczania polityki historycznej nie za bardzo spodobało się Jackowi Karnowskiemu.  

Niebywały hejt na "Koronę królów" pokazuje, że pokłady pedagogiki wstydu są u nas nieprzebrane. To już głęboko zakodowane odruchy, wręcz instynkty. Także na prawicy - napisał na Twitterze redaktor naczelny "W Sieci Prawdy". 

Do wpisu dołączył tekst z portalu wpolityce.pl , w którym autor tłumaczy, dlaczego serial TVP wręcz nie powinien rywalizować np. z "Grą o tron". 

Na odpowiedź nie musiał długo czekać. Cios padł ze strony Łukasza Warzechy, publicysty m.in. konkurencyjnego tygodnika "Do Rzeczy". I musiał zaboleć.   

"Kolejny tłit, w którym Karnowski naśladuje metody Michnika: kto śmie krytykować, ten przedstawiciel pedagogiki wstydu, "rechociarz", na pasku "niemieckich mediów" itd. Zamykanie jakiejkolwiek dyskusji i pretensje, że ktoś to zauważa i nie akceptuje" - stwierdził Warzecha.

Więcej o:
Komentarze (157)
"Korona Królów" podzieliła prawicowych publicystów
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 39 razy 37

  Panie Karnowski czy aby niezłomne i bezkrytyczne "nawilżanie" Prawej i Sprawiedliwej władzy, nie jest pana "zakodowanym odruchem wręcz instynktem" ?

 • opt

  Oceniono 29 razy 27

  A o czym tu dyskutować. To serial adresowany do widza o poziomie inteligencji przeciętnego pisiorka - im się podoba i tyle. A to ,że: język nie z tej epoki, recytacja, drewniane monologi zamiast gry... to już inna inkszość jak mówiła Dulska.

 • czechy11

  Oceniono 24 razy 24

  Gniot gniotem ale przypominamy o sprawach ważnych:
  1. Totalna zapaść w służbie zdrowia to już nie kryzys to katastrofa która przełoży się na smierć wielu obywateli. Wszystko to efekt "reform" PiS
  2. Totalna zapaść dyplomatyczna. Pilska stała się wasalem nic nieznaczących Węgier i żaden inny kraj na świecie z żądzach krajem oszołomstwem nie chce mieć nic do czynienia
  3. Za chwile utrata środków UE na rozwój która już bezpośrednio uderzy w obywateli

  Polska po 2 ch latach katastrofalnych rządów PiS jest ruina.

 • tacx

  Oceniono 26 razy 24

  Przecież upieranie się w obronie tego paździerza jest bez sensu. Pieciu aktorów na krzyż, wąskie plany byle nie pokazać pustki scenograficznej wokół, drewniany Kaziuk - mameja i pantoflarz - głupkowaty kuchta, wredna teściowa, Łokietek głupio-mądry filozof. Dość... O kostiumach nie piszę bo twórcy jakby nie wiedzieli że kamera cyfrowa widzi wiecej . Nie ma barwy, ziarna jak orwowska błona filmowa i nie robi malarskich scen jak obiektywy Panavision z pOtopu. kamera cyfrowa pokaże wszystko tak jak widzimy w realu. To jej wada i zaleta. jak sie robi serial historyczny to trzeba zobaczyć w Boardwalk Empire. Z historią ma niewiele wspólnego, ale iluzja realizmu lat 20 jest niesamowita. Tylko niestety trzeba zainwestować i mieć jakąs wizję a nie tłuc 400odcinków po 20min w tych samych wnętrzach i garstką bardzo słabej obsady.

 • pis_cie_kocha

  Oceniono 20 razy 20

  Poziom dyskusji na prawicy:
  - zachowujecie się jak tacy i owacy!
  - a wy jesteście gorsi od tego i tego!

  Czyli jak zwykle: wartości prawaka, nawet we własnym środowisku, nie określają jego własne czyny i postawy, lecz zestaw wrogów jaki sobie dobiera i nad którymi ogłasza moralne zwycięstwa w internecie.

 • amorvertical

  Oceniono 20 razy 18

  Chętnie bym obejrzał "Koronę Kotów"

 • czechy11

  Oceniono 18 razy 18

  PiSiwska koryciarnia za pomocą gniota kłóci się kto więcej zechla z koryta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX