Znów głośno o Morskim Oku. Ale tym razem chodzi o skandaliczne zachowanie fiakra wobec konia

Upadek konia na drodze do Morskiego Oka

Upadek konia na drodze do Morskiego Oka (Fot. Kampania przeciwko transportowi i ubojowi koni/FB)

To nie pierwszy przypadek, kiedy media opisują incydenty, do których doszło na trasie do Morskiego Oka w Tatrach. Tym razem chodzi o skandaliczne zachowanie furmana, którego koń - jak relacjonują świadkowie - miał wypadek na popularnej trasie.

Do wypadku miało dojść 26 grudnia. Przewrócił się koń, który ciągnął wóz pełen turystów na trasie do Morskiego Oka. "Furman nie dość, że  nie powiadomił Tatrzańskiego Parku Narodowego o przewróceniu się konia, to po tym jak koń wstał - załadował wóz turystami i pojechał dalej!!!" - czytamy we wpisie na FB  Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva.  

Zobacz: 5-letni Arek zawstydził turystów na wozach. Pokonał całą trasę do Morskiego Oka na wózku

Jej aktywiści apelują też do osób, który tego dnia były na szlaku o zgłaszanie się i pomoc w ustaleniu dokładnego przebiegu zdarzenia. 

Zgodnie z obowiązującym prawem, w przypadku, gdy na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego dochodzi do podobnego zdarzenia, fiakier nie tylko powinien, ale i ma obowiązek powiadomić o wypadku dyrekcję TPN. A tak się nie stało.

"Niestety z telefonicznej rozmowy z pracownikiem Tatrzańskiego Parku Narodowego wynika, że nie wie on nic o wypadku, a więc również o stanie zdrowia konia" - czytamy na profilu fundacji Viva.

Działacze fundacji już zapowiedzieli, że o skandalicznym zachowaniu górala, który prowadził wóz na trasie do Morskiego Oka, powiadomią policję i będą domagali się dokładnego wyjaśnienia sprawy. Jest też wniosek do TPN w tej samej sprawie.

Fundacja pyta też, dlaczego konie ciągnęły po śniegu wozy zamiast znacznie lżejszych sań, w których można przewozić mniejszą liczbę pasażerów.

Oto, do czego prowadzi chciwość. To zwierzę wygląda jak karykatura konia

Zobacz także
 • Syryjski rebeliant, zdj. z 13 października z Idlib Szojgu o rosyjskiej interwencji w Syrii. "Zabiliśmy prawie 88 tysięcy rebeliantów"
 • Smog w Krakowie, 2018-10-20. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Smog w Katowicach, 2018-10-20. Sprawdź jakość powietrza w mieście
Komentarze (189)
Znów głośno o Morskim Oku. Ale tym razem chodzi o skandaliczne zachowanie fiakra wobec konia
Zaloguj się
 • ladne_sny

  Oceniono 50 razy 44

  a tym byczkom i owcom, z przeproszeniem trzody, co siedziały w saniach nie było choć trochę wstyd? zwłaszcza kiedy po raz drugi ładowały swoje tłuste zady do sań? nie było szkoda konika? człowiek w wydaniu wolskim to takie okrutne, leniwe zwierzę...

 • byrcyn11

  Oceniono 37 razy 35

  Powinien być jasny przepis; 2 konie i bryczka maksymalnie na 6 osób + woźnica. Kto pozwolił, by koń ciągnął taki "autobus" ?!

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 45 razy 35

  Jak zwykle tym bydlakom ujdzie to na sucho. Najważniejsze dudki, katabasy i ciemnota z nizin.

 • Edyta 1985

  Oceniono 32 razy 24

  Mój Boże tyle razy było mówione o tych biednych koniach że płakać się chce , a ludzie ktorzy maja wladze z tym nic nie robią

 • arbor_1

  Oceniono 25 razy 23

  dla zakopiańskiego chłopa koń to gadzina, a dutków zawsze mało

 • dante_waw

  Oceniono 23 razy 21

  Oj cos mi sie wydaje... ze folkrol goralski zaraz nie bedzie sie kojarzyl z gwarą, ciupagami i ks Tischnerem, tylko ze zdzierstwem, dreczeniem zwierzat i religijnoscia na pokaz

 • inder

  Oceniono 23 razy 21

  Turyści korzystający z tych furmanek są współwinni temu wypadkowi. Gdyby nikt z tych furmanek nie korzystał, górale musieliby zamknąć niedochodowy interes.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje