"Proszę nie mówić, że to sprawa polityczna". Owsiak apeluje do ministra Radziwiłła

Jerzy Owsiak skomentował we wtorkowej "Kropce nad i" dramatyczną sytuację w polskich szpitalach. Szef WOŚP zaapelował do ministra zdrowia, by ten "nie boksował się" z lekarzami, a zaczął z nimi rozmawiać.

Jerzy Owsiak w programie Moniki Olejnik skomentował protest lekarzy i słowa ministra Konstantego Radziwiłła, który określił działania lekarzy jako polityczne.

ZOBACZ TEŻ: Minister zdrowia obwinia lekarzy, że chcą sparaliżować szpitale. Opozycja chce jego dymisji

Szef WOŚP powiedział, że lekarze wielokrotnie wyjaśniali, dlaczego protestują.

Owsiak: dyrektorzy ostrzegali już rok temu

- Strajkujący lekarze wyraźnie komunikowali mnie, jako obywatelowi tego kraju, o co w tym wszystkim chodzi. To nie była abstrakcja, mówili o zwiększeniu nakładów na ochronę zdrowia. My (WOŚP – red.) wiedzieliśmy od dawna od dyrektorów szpitali, w których jest od nas sprzęt. Rok temu nam mówili, że możemy spotkać się z taką sytuacją, że nikt nie przyjdzie do pracy - powiedział w TVN24 Jerzy Owsiak.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odniósł się do słów ministra Radziwiłła, który o proteście medyków powiedział tak: „To jest akcja buntu, która ma coraz bardziej charakter polityczny”.

-  Prosiłbym, żeby minister nie używał takich słów, bo to jest obrażanie - powiedział Owsiak.  - Fakty są takie, że oddziały szpitalne zostały zamknięte - dodał. Zaapelował, żeby minister zaczął rozmawiać z rezydentami.

- Panie ministrze, proszę rozmawiać z lekarzami. Proszę nie boksować się i nie mówić, że to sprawa polityczna - powiedział Owsiak. Zapewnił, że wcale nie dziwi się lekarzom, którzy wypowiadają klauzule opt-out.

WOŚP kolejny raz dla noworodków

14 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 26., tym razem dla wyrównania szans noworodków. Organizacja wyposaży podstawowe pododdziały neonatologiczne w sprzęt ratujący życie.

Zapłacili 370 tys. zł za spotkanie z Tuskiem. Szef Rady Europejskiej przyjął ich w Brukseli

Więcej o:
Komentarze (186)
Jerzy Owsiak do ministra Radziwiłła: proszę rozmawiać z lekarzami
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 51 razy 35

  Hrabia Radziwiłł wyżej teraz ceni dostęp do koryta niż przyzwoitość. Jak to się człowiek potrafi zeszmacić w imię dostępu do władzy. I szlacheckie nazwisko splugawić. Przyjdzie kosy na sztorc stawiać jak za Kościuszki i pogonić tych jaśniepanów do putina.....

 • pollako

  Oceniono 47 razy 33

  Jurek Owsiak jest wielki...Jarek i Lech Kaczyńscy to kmioty.
  WOŚP to Polska...PIS to padlina.

 • krynolinka

  Oceniono 37 razy 23

  Yhy akurat się przejął pan jaśnie minister...W publicznym wydał już opinię. "chodzi o to, żeby zdezorganizować pracę w szpitalach i uderzyć w pacjentów ostatecznie"
  To co pod sąd polowy rezydentów ? Także panie Jurku jak grochem o ścianę. Każdy protest obojętnie jakiego obywatela to atak na Państwo PiS !

 • Jan Osik

  Oceniono 24 razy 22

  jak chłop pańszczyźniany nie chciał być dłużej pańszczyźniany to ...
  Pan też mówił, że to sprawa polityczna!

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 34 razy 20

  A na h lekarze ministrowi zdrowia?
  Ma klauzulę sumienia, to szeptuchy w szpitalach wystarczą.
  Repolonizacja

 • MACIEKR76

  Oceniono 21 razy 19

  W PRL wszystko było polityczne. Nawet jak ktoś napisał w damskim kiblu "głupi kaowiec".

 • nighthawk00

  Oceniono 17 razy 17

  wszystko co nie jest po ich mysli to albo spisek albo sprawa polityczna, zdrada itp.... ciemy lud to kupuje... to jest ich sposob na wladze....nie zrezygnuja z tego....

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 21 razy 17

  Ależ bunt lekarzy to jest sprawa polityczna. Ludzie nie chcą być już więcej traktowani jak chłopi pańszczyźniani przez aparat państwowy zawłaszczony przez uprzywilejowaną grupę partyjnych aparatczyków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX