Zebrał pół miliona na "chorego Antka". Pieniądze wydał na sprzęt RTV, imprezy i prostytutki

Proces Michała S. dopiero się zacznie, ale mężczyzna już trafił do więzienia - gdyż ciążył na nim wyrok w zawieszeniu. Teraz, za wyłudzenie pieniędzy w zbiórce na nieistniejące dziecko, może usłyszeć wyrok jeszcze wyższy, niż poprzedni.

O zbiórce pieniędzy na leczenie 2,5-letniego Antka zrobiło się głośno latem, gdy wsparły ją gwiazdy mediów i sportu, w tym Robert Lewandowski. Niedługo później okazało się jednak, że Antek - którego operacja w USA miała uratować przed nowotworem i utratą wzroku - nie istnieje. Zbiórka w internetowych serwisach okazała się oszustwem.

Organizator akcji  Michał S. wyłudził w ten sposób niemal 500 tys. zł od prawie sześciu tysięcy osób.

Podczas przesłuchania Michał S. przyznał się do winy i wyjaśniał, że chciał wykorzystać pieniądze na spłatę swoich długów, na utrzymanie, wizyty w restauracjach czy zakup sprzętu elektronicznego lub roweru. W trakcie śledztwa - jak podaje "Gazeta Wrocławska" - ustalono także, że wydał pieniądze na imprezy, kluby i "kobiety do towarzystwa". Ponieważ część pieniędzy została wydana, Michał S. oddał tylko ok. 110 tys. zł. Część pieniędzy dostał z powrotem m.in. Lewandowski. 

"Gazeta Wrocławska" informuje, że "w najbliższych dniach" do sądu ma trafić akt oskarżenia wobec mężczyzny. Za tę sprawę Michałowi S. grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ale do więzienia trafi już teraz - w związku ze sprawą sąd zdecydował, że musi odbyć kary więzienia w zawieszeniu, które ciążyły nad nim za inne przestępstwa. W sumie to 3 lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności. 

Więcej o:
Komentarze (115)
Zebrał pół miliona na "chorego Antka". Pieniądze wydał na sprzęt RTV, imprezy i prostytutki
Zaloguj się
 • loneman

  Oceniono 26 razy 18

  Kontynuowal "szlachetne tradycje" kleru i Caritasu, tym to zawsze malo i co rok wymyslaja setki powodow do skladek czyli "golenia" naiwnych owiec i baranow :D

 • xorock

  Oceniono 17 razy 15

  Najgorszy rodzaj sk...a bo podkopuje wiarę innych w podobne akcje, w których dziecko faktycznie potrzebuje pomocy. Nie powinno być dla niego litości w sądzie.

 • pan.szklanka

  Oceniono 26 razy 14

  Błąd polegał na tym, że istnienie Antka dało się zweryfikować.
  Proponuję następnym razem zbierać na jakiegoś bóstwo. Nikt nie będzie miał prawa się przyczepić.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 11 razy 9

  W sam raz na jakiegoś ministra się nadaje.

 • waldi_46

  Oceniono 11 razy 9

  w ten sposób takie śmiecie zniechęcają ludzi do szczytnych celów sąd powinien wydać precedensowy wyrok żeby zapobiec takim sytuacjom

 • racionalist

  Oceniono 11 razy 9

  Za taki przekret powinien wylapac maksymalny mozliwy wyrok.

 • stachkaz47

  Oceniono 14 razy 8

  BELZEBUB toruński jest cwańszy on kasuje za grzechów odpuszczenie i szczęście wiekuiste
  po smierci
  od zniewolonych starych ludzi.
  To jest prawdziwy CWANIAK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX