Ostrzeżenia nic nie dają. W Morskim Oku powiesili więc kartkę z jedną, cenną wskazówką

Mimo łagodnej zimy w Tatrach wciąż panują trudne warunki. Są jednak tacy turyści, którzy ignorują te ostrzeżenia. Z myślą o nich schronisko Morskie Oko przygotowało specjalny komunikat.

45 turystów "utknęło" w rejonie Morskiego Oka - to wiadomość, która zaledwie dwa dni temu obiegła polskie media. Okazało się, że grupie kilkudziesięciu osób nie groziło wówczas żadne niebezpieczeństwo, a ich jedynym problemem były panujące wokół ciemności i brak zaprzęgów konnych.

Mimo to turyści zdecydowali się wezwać na pomoc TOPR oraz inne służby ratunkowe. Ich zachowanie szybko spotkało się z falą krytyki oraz ironicznych opinii w internecie. Na swój własny komentarz zdecydowali się także pracownicy schroniska Morskie Oko.

Wewnątrz budynku pojawiła się kartka z następującym komunikatem: "Uwaga! Dzisiaj w Morskim Oku po zmroku będzie ciemno". Zdjęcie ogłoszenia zamieścił na Twitterze użytkownik podpisany jako "Optymista".

Trudne warunki w Tatrach

Turystom odwiedzającym Tatry wcale nie powinno być jednak do śmiechu.

Tylko w ostatnich dniach zginęło w tym rejonie aż czworo turystów, z czego jeden to 25-letni obywatel Polski. W jednym z wypadków po słowackiej stronie ciężko ranna została też dziewczynka zabrana przez ojca w góry.

Rozmiękły śnieg, który zdążył zamienić się w bardzo śliski lód, okazał się też  śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt. Po słowackiej stronie gór, w wyniku ześlizgnięcia się z oblodzonych stoków i upadku z dużej wysokości, zginęło 11 kozic - informuje krakowska "Wyborcza".

Więcej o:
Komentarze (175)
Morskie Oko. Ironiczne ogłoszenie w schronisku
Zaloguj się
 • 2.joana

  Oceniono 53 razy 49

  Powiesiłabym jeszcze kartkę: Masz nogi i chociaż trudno ci w to uwierzyć - one mogą służyć do chodzenia!

 • iwanme

  Oceniono 36 razy 34

  Kurna rozumiem jak kogoś zaskoczą trudne warunki gdzieś w górach etc. ale przecież tam idzie zwykła szosa...

 • velores

  Oceniono 36 razy 34

  przecież oni kartek nie czytają, muszą mieć zainstalowaną aplikację, żeby jakoś funkcjonować

 • justas32

  Oceniono 35 razy 29

  Minister Szyszko powinien las wyciąć, do Morskiego Oka doprowadzić autostradę zakończoną parkingami wielopoziomowymi, a nad jeziorem wybudować supermarket. Sutener - oops przepraszam - suweren będzie zadowolony ...

 • krynolinka

  Oceniono 33 razy 29

  Znajdą się niedowiarki i specjalnie przedłużą pobyt w schronisku żeby sprawdzić na własne oczy jak to naprawdę jest..

 • starszy-65

  Oceniono 32 razy 26

  A dlaczego za takie fałszywe wezwania nie zostali ukarani sowitą kwotą????

 • fotd

  Oceniono 28 razy 22

  Dwa pytania : 1. czy to były osoby upośledzone umysłowo ? ; 2. jeśli nie, a nic na to nie wskazuje - czy w takim razie pokryją koszty akcji ?

 • pan.szklanka

  Oceniono 22 razy 20

  W dorosłość weszło pokolenie edukowane pod czujnym okiem Kościoła katolickiego. Więcej jest o martwych płodach, niż o ruchu planet.
  Jako, że teraz fizyka zaczyna się w klasie VII, poprawy nie wróżę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX