Biskup Stanisław Kędziora nie żyje. Zmarł w pierwszy dzień świąt, po ciężkiej chorobie

Stanisław Kędziora, biskup senior Diecezji Warszawsko-Praskiej, nie żyje. Miał 83 lata.

Stanisław Kędziora urodził się 6 grudnia 1934 w Seligowie pod Łowiczem. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1958 roku z rąk kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pierwszą parafią, na której pracował jako wikariusz i katecheta była Parafia św. Floriana w Brwinowie. Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie w 1971 roku uzyskał doktorat z teologii.

Biskup Stanisław Kędziora - kapłan i wykładowca

Od 1965 roku wykładał teologię dogmatyczną w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie, gdzie jednocześnie w latach 1965-1971 pełnił funkcję prefekta, a od 1971 do 1982 roku - wicerektora.

Od 1982 do 1986 roku był proboszczem parafii Wszystkich Świętych w Warszawie przy Placu Grzybowskim a od 1986 jednocześnie dziekanem Dekanatu Warszawa-Śródmieście.

12 marca 1987 roku został ogłoszony biskupem pomocniczym warszawskim, konsekrowany 25 marca 1987 w kolegiacie łowickiej (dziś bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja) przez Kardynała Józefa Glempa, Biskupa Władysława Miziołka i Biskupa Kazimierza Romaniuka. Od 25 marca 1992 roku był biskupem pomocniczym Diecezji Warszawsko-Praskiej, wikariuszem generalnym, prałatem Kapituły Katedralnej, zastępcą przewodniczącego Rady Kapłańskiej, członkiem Kolegium Konsultorów, przewodniczącym Wydziałów: Administracji Ogólnej i Nauki Katolickiej Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej.

W 2008 roku postanowieniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego został odznaczony, w uznaniu wybitnych zasług dla Kościoła w Polsce i pracę duszpasterską, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jak podaje TVP Info, Stanisław Kędziora zmarł po wieloletniej ciężkiej chorobie.

Więcej o:
Komentarze (50)
Stanisław Kędziora nie żyje. Biskup zmarł po ciężkiej chorobie
Zaloguj się
 • krzy-czy

  Oceniono 29 razy 19

  w uznaniu wybitnych zasług dlsa KOŚCIOŁA W POLSCE......krzyżem oficerskim itd.itp.

  G E N I A L N E.

 • jur.jam

  Oceniono 17 razy 11

  Nie rozumiem filozofii księży katolickich przecież po otrzymaniu święceń ich największym pragnieniem powinno być połączenie z ukochanym Bogiem i brylowanie w krainie wiecznej szczęśliwości a kurczowo trzymają się tego ziemskiego padołu / przykład pijaka Głodzia kilkakrotnie operowanego na nowotwór/ ...... czyżby nie wierzyli że tam za rogiem po opuszczeniu ziemi czeka ich NIEBO !!!!????

 • 55pagus

  Oceniono 20 razy 10

  ...i głosił kłamliwe idee o istnieniu tzw. "boga", trójcy św., czyli politeizmu, niepokalanemu poczęciu i wielu, wielu innych bzdur.

 • kocurimysza

  Oceniono 13 razy 9

  83 lata i co w tym dziwnego mial zyc Wiecznie ? . Mlodzi umieraja lub gina to jest przykre !!!.

 • dziadekjam

  Oceniono 18 razy 8

  "W 2008 roku postanowieniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego został odznaczony, w uznaniu wybitnych zasług dla Kościoła w Polsce i pracę duszpasterską, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski."
  ========================================================================
  Polskie odznaczenie za zasługi dla watykańskiego okupanta?!

 • a.k.traper

  Oceniono 10 razy 8

  Końcowy proces w życiu człowieka, ważne jakim go zapamiętano, ja niewiele słyszałem czyli w miarę normalny jak na biskupa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX