Policja przesłucha kierowcę, który wjechał w ludzi po pasterce w Kobyłce. Grozi mu 8 lat

Policja przesłucha kierowcę, który wjechał w ludzi wracających z pasterki w Kobyłce koło Wołomina. Trzy kobiety zginęły na miejscu. Sprawcy wypadku może grozić nawet 8 lat więzienia. Jeszcze w poniedziałek ma usłyszeć zarzuty.

Prokurator Marcin Saduś powiedział Wirtualnej Polsce, że 22-letni sprawca ma w poniedziałek usłyszeć zarzut świadomego naruszenia przepisów i nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku. Na decyzję wpłynie też przekroczenie prędkości i niezachowanie ostrożności przed przejściem dla pieszych.

Za te zarzuty grozi nawet do 8 lat więzienia, jednak może się to zmienić po planowanych na późne popołudnie przesłuchaniach. Policja sprawdza teraz nagrania z kamer monitoringu i przesłuchuje świadków.

Tragedia po pasterce w Kobyłce: kierowca wjechał w ludzi 

Do wypadku doszło około godz. 1 w nocy, kiedy ludzie wracali z pasterki w Kobyłce koło Wołomina. - Jeden samochód zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Wyprzedził go citroen, który uderzył w grupę pieszych - mówił w TVN24 Jarosław Florczak z komendy stołecznej policji. 

Trzy potrącone kobiety zginęły na miejscu. - Musieliśmy obejść wszystkie okoliczne zarośla, żeby znaleźć poszkodowanych. Ofiary znajdowały się w dość dużej odległości od siebie, zatem teren poszukiwań był dosyć rozległy - cytował Macieja Czerniejewskiego z OSP w Kobyłce Polsat News.

Więcej o:
Komentarze (199)
Kobyłka: tragiczny wypadek po pasterce. 3 kobiety nie żyją
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 44 razy 30

  chore pisowskie prawo, za zwyzywanie pisowskiej propagandystki z TVpis grozi 14 lat, za zabójstwo 3 osób z zamiarem ewentualnym 8 lat.....

 • plastikpiokio

  Oceniono 33 razy 27

  jak zabijac hurtowo to tylko samochodem i obowiązkowo na przejsciu dla pieszych w tedy kara jest symboliczna i po 2 latach może dalej życ jako obywatel.

 • herp_derp

  Oceniono 22 razy 18

  Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych powinny być kary jak za umyślną próbę zabójstwa.

 • Jan Szwabinski

  Oceniono 28 razy 18

  To zart??? 8 lat. Wypuszcza go po 4 pewnie. Za zabicie 3 osob???!! Ktos, kto przekracza predkosc i wyprzedza na pasach NIEUMYSLNIE kogos zabija... to zalosne! Kazdy gnoj, ktory lamie przepisy w taki sposob albo jezdzi po pijaku powinnien siedziec jak za zabojstwo z premedytacja i do usranej smieci placic odszkodowania.

 • cozano

  Oceniono 18 razy 14

  W tej chwili za wyprzedzanie i wymijanie na przejściu dla pieszych grozi mandat 200zł i 10 punktów. Kara dla kierowców, wyprzedzających samochody, które zatrzymały się przed przejściem, aby przepuścić pieszych też 10 punktów plus 500 złotych.
  Kary są ewidentnie za niskie, w relacji do zagrożenia, jakie kierowcy stwarzają. Zarówno kara finansowa powinna być zdecydowanie wyższa, jak i stosowane powinno być zatrzymywanie prawa jazdy. To powinno funkcjonować jak oddruch pawłowa, szczególnie dla takich kierowców jak "samochodemwszedzie", do którego racjonalne argumenty nie dotrą. Domaganie się wysokich kar więzienia dla sprawców wypadków niewiele się zda ich ofiarom i nie powstrzyma piratów przed "jazdą szybką, ale bezpieczną".

 • larsek

  Oceniono 12 razy 12

  Za obrazę uczuć religijnych (ale tylko jednej, jedynej religii) jest surowsza kara!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX