Tragedia po Wigilii w Ostrowcu Świętokrzyskim. Śmiertelnie potrącił kobietę na pasach i uciekł

Kierowca potrącił dwie kobiety na przejściu dla pieszych w Ostrowcu Świętokrzyskim i uciekł z miejsca wypadku. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Po dwóch godzinach nietrzeźwy właściciel auta zgłosił się na policję.

Tragedia rozegrała się ok. godz. 1 w nocy po Wigilii. Kierowca mazdy potrącił dwie kobiety wracające z pasterki. Obydwie przewieziono do szpitala, jednak 75-latki nie udało się odratować - informuje kielecka "Gazeta Wyborcza".

Samochód uderzył w dwie kobiety na przejściu dla pieszych przy ul. Polnej. Rzecznik policji podkreślił, że było ono bardzo dobrze oznakowane. Kierowca uciekł.

Pijany zgłosił, że ukradziono mu auto

Ponad dwie godziny później na policję zgłosił się 23-letni właściciel mazdy. Jak podaje Wp.pl, twierdził, że wieczorem skradziono mu auto. Po zbadaniu trzeźwości okazało się, że w wydychanym powietrzu ma ok.promil alkoholu.

Śledczy podejrzewają, że to właśnie on spowodował wypadek. Jego auto znaleziono porzucone w miejscowości Przyborów. W samochodzie zabezpieczone zostaną ślady, które pomogą ustalić kto prowadził pojazd.

Więcej o:
Komentarze (75)
Ostrowiec Świętokrzyski: potrącił kobiety na pasach i uciekł
Zaloguj się
 • stachud

  Oceniono 30 razy 18

  Śmiertelny wypadek po pijaku lub dragach powinien być traktowany jako morderstwo.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 39 razy 17

  To już drugi zamach terrorystyczny w Wigilię... obstawiam, że po świętach bilans będzie większy niż rok temu w Berlinie.

 • dj.80

  Oceniono 22 razy 16

  Zaraz zaleje mnie fala krytyki. Ale krew tysięcy ofiar na polskich drogach mają wszystkie polskie rządy od przynajmniej 20 lat. Bo zrobiono bardzo duzo w kwestii jakości polskich dróg. Ale mentalności polskich kierowców nie udało się zmienić. A sposób jest jeden, bardzo prosty. Karać, karać i jeszcze raz karać. W kraju w którym teraz mieszkam GB dysk widzę znak ograniczenia prędkości zawsze zwalniam do wymaganej prędkości. ZAWSZE. I nie dlatego, że jestem człowiekiem kochającym przepisy i miłującym innych użytkowników drogi. Nic z tych rzeczy. Po prostu mandat za przekroczenie prędkości k 21 km na godzinę to równowartośc prawie 3.000 zł. Do tego prawo jazdy tracisz na miesiąc. A jak bedziesz próbował skorumpować policjanta od razu cię skują. Jak wracam do Polski i ruszam gdzieś samochodem nie czuje się już bezpiecznie. Te skody fabie przedstawicieli handlowych wyprzedzające mnie na podwójnej ciągłej. Na pasach przed pieszym strach się zatrzymać, bo zaraz ktos próbuje cię wyprzedzić. Niby chcesz dobrze, a ktoś może zginąć.

  Mandaty i kary w Polsce są śmieszne. Ale nikt nie zrobi z tym porządku, no bo po co drażnić suwerena. Lepiej niech giną ludzie. Wczoraj zginęły 2 młode dziewczyny pod Warszawą. Są Święta, większość ludzi jest szczęśliwa. A co teraz czują bliscy tych dziewczyn? Ich rodzice? Nie chcę nawet myśleć.

 • szpulazwanyszpula

  Oceniono 18 razy 14

  Mam nadzieję, że sprawdzą gnoja po telefonie, że logował się fo btsów na trasie przejazdu "skradzionej" Mazdy

 • fruqo3

  Oceniono 29 razy 11

  Na pewno wcześniej się opłatkiem podzielił i kolędy śpiewał.

 • donmarek

  Oceniono 10 razy 8

  A wczoraj po południu przez chwilę oglądałem program "uwaga pirat", gdzie akurat "dobry i uczciwy" kierowca tłumaczył policjantom, że mógł przekroczyć podwójną ciągłą i - chyba wyprzedzał - na przejściu, bo nikogo nie widział na tym przejściu.

 • a.k.traper

  Oceniono 7 razy 7

  Prawdziwy Polak i katolik nie spożywa alkoholu w Wigilię, kilkadziesiat lat temu na pasterkę zjeżdżali się saniami gospodarze z kilku wsi, bo i do rodziny na wieczerzę przybywali i na pasterkę a parafia obejmowała kilka wiosek, dzisiaj kościół lub kaplica w każdej wsi to po co w samochód wsiadać jeśli się schorowanej babci lub dziadka nie podwozi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX