Wypadek na A4 i gigantyczny korek. Miał ponad 6 kilometrów

Wypadek na A4 w Gliwicach. Kierowcy w sobotę po południu utknęli w wielkim korku w kierunku Katowic.

Korek na autostradzie A4 zaczyna się przed Kozłowem, a kończy już na terenie Gliwic. Co prawda początkowo służby drogowe nie informowały o żadnym wypadku w tym rejonie, ale Google Maps, które reaguje na zdarzenia drogowe, szybko pokazało, że do wypadku na A4 doszło (tam, gdzie na mapie powyżej widać czerwony punkcik). 

O wypadku poinformował też NaviExpert. "Wypadek na A4 na trasie Wrocław - Katowice za węzłem Gliwice Ostropa. Występują bardzo duże utrudnienia w ruchu" - ostrzegł serwis.

Po 15.00 ostrzeżenie pojawiło się też w aplikacji Regionalnego Systemu Ostrzegania. "Gliwice - autostrada A4, 307 km wypadek z udziałem 3 samochodów osobowych. Ruch w kierunku Krakowa odbywa się jednym pasem" - czytamy.

Po godzinie 15.00 lokalny "Dziennik Zachodni" informował, że korek ma 6 km. Ruch w okolicy jest wzmożony przed świętami. Po 17.00 korek znacznie się wydłużył. 

Po 18.00 ruch na A4 zaczął wracać do normy.

Bieżącą sytuację na A4 możesz zobaczyć po kliknięciu na poniższą mapę i wybraniu opcji "natężenie ruchu".

Więcej o:
Komentarze (21)
Gliwice. Wypadek i korek na A4
Zaloguj się
 • dublet

  Oceniono 10 razy 8

  Żond i Partia wyznaczo kierownika z automatę i un rozładuje korki! Za te proste rozwionzania popieram PiS od 1963 roku. Wystarczy dać zaufanego towarzysza i problem znika.

 • nietyp

  Oceniono 6 razy 6

  Może i autostrady mamy do doopy..., ale w ilości ekranów akustycznych(?) nikt nam nie podskoczy...

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 5

  Czy był jakiś dzień w roku kiedy na A4 nie było zdarzenia, tam jest chyba za wąsko albo cóś?

 • donbalon

  Oceniono 11 razy 5

  Lepiej napiszcie ile się stoi, żeby napchać kabzę Stalexportowi. O Kulczykowych 50zł za wycieczkę do Poznania nie wspomnę (150km). Kurłaaa, Polsza!

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 10 razy 4

  "Co prawda początkowo służby drogowe nie informowały o żadnym wypadku w tym rejonie, ale Google Maps, które reaguje na zdarzenia drogowe, szybko pokazało, że do wypadku na A4 doszło"

  To pewnie dlatego, że Google Maps nikt nie płaci a cw€lom ze służb drogowych i owszem

 • geraltriviaa

  Oceniono 9 razy 3

  6km to zwyczajny poniedziałkowy korek w krajach zachodnioeuropejskich więc nie ma co narzekać tylko cieszyć się że zbliżamy się coraz bardziej do Zachodu.

 • arczi7

  Oceniono 1 raz 1

  Czym się podniecać? Na A4 między Brzęczkowicami a węzłem Murckowskim (odcinek około 10 km.) codziennie dwa razy w ciągu dnia kilka tysięcy samochodów posuwa się z zawrotną autostradową prędkością 50-80 km/h bo ktoś 20 lat temu postanowił wybudować aż dwa pasy ruchu. Czy to można uznać za korek? Nie mówię o stłuczce bo wtedy nie mamy do czynienia z korkiem ale z paraliżem i to nie autostrady ale połowy aglomeracji.

 • adam pietras

  Oceniono 1 raz 1

  A4 to przeciez nie autostrada to droga smierci i bardzo ciezka do jazdy a rozjazdy z niej to chyba projektowali tak zeby byly najdroższe i najbardziej skomplikowane na niektórych przecieciach -rozjazdach az potrzebne byly dwa mosty

 • burak.z.onetu

  Oceniono 7 razy 1

  Po pierwsze to nie autostrada, tylko produkt autostrado-podobny... A pieniądze za to pobierane to oszustwo w biały dzień. Nie potrzeba wypadku, aby ruch spowalniał albo wręcz tworzyły się korki. To normalka na tej drodze...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX