Spytali Brytyjczyków, jakich imigrantów nie chcą u siebie. To może zmartwić Polaków

Według Brytyjczyków imigranci przybywający na Wyspy powinni mówić po angielsku i nie mieć przeszłości kryminalnej. Nieważne jest natomiast ich wyznanie czy kolor skóry - wynika z opublikowanego dziś sondażu.

Autorzy badań przygotowanych dla ośrodka analitycznego Open Europe pytali Brytyjczyków o to, jakiego chcą systemu imigracji. Co odpowiadali mieszkańcy Wielkiej Brytanii?

To, czy imigrant jest chrześcijaninem, jest ważną kwestią dla 7 proc. badanych. Na kolor skóry zwraca uwagę 8 procent. Na orientację seksualną - 3 procent. Ponad połowa badanych chce, by przybysz mówił płynnie po angielsku.

Mieszkańcy Wysp za nowymi ograniczeniami

Niemal 70 procent ankietowanych uważa, ze imigracja powinna być uzależniona od gospodarki. Tam, gdzie brakuje rąk do pracy, imigranci byliby mile widziani. Eksperci mówią w tym kontekście zwłaszcza o rolnictwie i o służbie zdrowia. Z kolei w sektorach, gdzie nie brakuje pracowników, według badanych rząd powinien opuścić szlaban, by nie stwarzać konkurencji dla Brytyjczyków. 

Według 3/4 badanych powinna obowiązywać zasada, że potencjalny przybysz najpierw zdobywa ofertę pracy, a dopiero potem może uzyskać prawo do wjazdu na Wyspy. 

Największa zgodność panuje w kwestii przeszłości kryminalnej imigranta. W opinii 85 procent badanych ktoś, kto ma na koncie przestępstwa, nie powinien być do kraju wpuszczany. 

Polacy w brytyjskich więzieniach

To może niepokoić Polaków. Nasi rodacy są największą grupą obcokrajowców, która odsiaduje kary w brytyjskich więzieniach (według danych opublikowanych w 2016 r.). Informacje o przestępstwach popełnianych przez Polaków chętnie podają brytyjskie brukowce. To nie wpływa dobrze na opinię o Polakach.

Po brexicie kraj będzie mógł samodzielnie ustalić zasady dotyczące przybyszów z Unii Europejskiej. Rząd ma przedstawić zarys nowego systemu w styczniu 2018 roku. 

Brexit. Polacy na Wyspach: "Nie przyjechaliśmy tu żerować na pięknym socjalu"

Więcej o:
Komentarze (255)
Brexit. Imigranci w Wielkiej Brytanii
Zaloguj się
 • calmy

  Oceniono 103 razy 61

  Niestety to w żaden sposób nie trafi do głąba, który "jest dumny z tego że jest Polakiem" i uważa, że to wystarczy. A na pytanie z jakich swoich własnych osiągnięć jest dumny, zwymyśla pytającego od lewaków. TRaki bogoojczyźniany patriotyzm kibolski, nie przekładający się na człowieczeństwo, refleksję lub świadomość konieczności pracy nad sobą.
  Trzeba go kochać, bo on jest dumny.

 • ksobier

  Oceniono 48 razy 34

  Największa grupa odsiadująca. Jak i nas najwięcej to statystycznie wszystko się zgadza. Problem w tym, że dużo kryminalistów wyjechało z kraju żeby się wtopić w tłum w UK

 • zig.rig

  Oceniono 32 razy 24

  Kwiat społeczeństwa będzie wracał na łono Ojczyzny. W GB zostaną ci, którzy akurat w Polsce by się przydali.

 • olena55

  Oceniono 27 razy 21

  Popieram Nie kolor skory jest problemem we sasiedztwie tylko chamstwo,brak szacunku do innych ludzi i brak tolerancji dla odmiennych kultur i obyczajow Gdyby ludzie zyli tak zeby nie obrazac swoich sasiadow [i wzajemnie]obojetnie kim sa ci sasiedzi byloby jak w raju

 • volverener

  Oceniono 36 razy 20

  Powsadzali naszych rodakow do wiezienia bo chcieli chrystianizowac ich na nowo! To skandal! Nasz Premier z Bozej Laski wywalczy wkrotce by w kazdej klasie szkoly brytyjskiej i unijnej wisial krzyz, portret swietego JP2 a po drugiej stronie Ojca Dyra. Krzyzem i woda swiecona pod przewodem Ich Magnificenscji Wielebnych Dewiantow Seksualnych wywalczymy nasze godne i szlachetne miejsce w swiecie. Naprzod!

 • arius9

  Oceniono 27 razy 17

  Jeszcze nie dotarlo do Prawdziwych Polakow, ze ich zachlane mordy nie sa w niczym lepsze od islamistow ? Ze dla Europy Zachodniej sa tak samo dzikusami i brudasami jak ciapate ?
  Obudzcie sie.

 • Tadeusz Kurzawski

  Oceniono 23 razy 15

  Jeżeli ktoś uważa ,że po Brexicie będzie tak jak przed to jest naiwny . Cały ten Brexit to między innymi z uwagi na Polaków którzy po prostu na wyspach zaczęli się szarogęsić a tego Angole nie znoszą .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX