Bronili wolnych sądów, zaśpiewali hymn. Reakcja policji? "To nie są znajomi Kulsona"

W kraju trwają protesty w obronie wolnych sądów. W Toruniu na wysokości zadania stanęli tamtejsi policjanci. Czy ich reakcja powinna dziwić? Internauci są podzieleni.

Manifestacja w Toruniu odbyła się 15 grudnia. Gdy protestanci zaintonowali hymn Polski, policjanci ochraniający demonstrację na ul. Piekary  stanęli... wcale nie jak wryci.

Jak pokazał na zdjęciach uczestnik demonstracji, Marek Krupecki, funkcjonariusze stanęli na baczność i zasalutowali. Skontaktowaliśmy się z autorem fotografii.

"Czegoś takiego na protestach nie widziałem"

"Wydawało się, że piątkowa manifestacja w obronie Sądu Najwyższego i KRS zasadniczo nie będzie się wiele różnić od wcześniejszych, organizowanych w całym kraju przez środowiska opozycyjne. Były przemówienia, odgrywano protest songi i tradycyjnie już na jej zakończenie odśpiewano Hymn państwowy" - opisał. 

Po komendzie „do hymnu” i odegraniu pierwszych jego taktów, stało się coś czego, jako uczestnik protestów w całej Polsce, jeszcze nie widziałem. Czterech funkcjonariuszy policji, przydzielonych do zapewnienia porządku podczas manifestacji, oddało honory Mazurkowi Dąbrowskiego. Po hymnie, działaczka KOD Danka Stępkowska, która miała poinformować zgromadzonych o kolejnych działaniach, podziękowała policjantom za przyjęcie postawy godnej munduru funkcjonariusza policji

- relacjonował Marek Kurpecki. 

Wiele osób widziało już zdjęcia w internecie, udostępniają je działacze opozycji. Komentujący są podzieleni. Część docenia ich postawę i gratuluje. 

Tak powinno być. Dziękuję
 Wow, to mi się podoba - brawo!

Inni zauważają, że to normalne zachowanie i nie powinno się ich chwalić za uszanowanie hymnu.

Oddanie honorów fladze i hymnowi wymaga prawo, nie sądzę by za jego przestrzeganie należało się cokolwiek...czyli brawa za normalność w policji? Nieeeee!

Nie zabrakło też uszczypliwości. Przypomniano m.in. kultowego już młodszego aspiranta, o którym zrobiło się głośno po Marszu Niepodległości w Warszawie. 

I po dodatku.
Bankowo ci chłopcy nie są znajomymi Kulsona.

Nocna walka o wolne sądy. Demonstranci wzywali Senatorów do zatrzymania ustaw o sądownictwie

Więcej o:
Komentarze (197)
"Niezwykła" reakcja policji na hymn Polski w Toruniu
Zaloguj się
 • optymistaa43

  Oceniono 64 razy 56

  I w tym nadzieja ze w koncu wszyscy policjanci uszanuja manifestacje w obronie demokracji,wolnosci slowa,niezaleznego wymiaru sprawiedliwosci i swobod obywatelskich.Precz z PiSsowietami chcacymi wyprowadzic nas z Europy.

 • captain_planet

  Oceniono 54 razy 46

  Policjanci też zaczynają mieć dość. Mają chronić państwa prawa, tylko że tego prawa coraz mniej.

 • jurek4491

  Oceniono 43 razy 35

  No to mają przesrana u Błaszczaka -skumali się z KOD-em a to przecież wróg śmiertelny tej władzy .

 • kzet69

  Oceniono 40 razy 34

  Brawo dla tych Policjantów, wiedzą że przysięgali Polsce i Konstytucji a nie Błaszczakowi i PiS.
  Kulsony patrzcie i bierzcie z nich przykład!

 • elenem

  Oceniono 38 razy 32

  Brawo Policjanci ! dobry przykład dla kolegów. I reszty społeczeństwa.
  Skoro ktoś z komentujących twierdzi ze "tego wymaga prawo", to ja się pytam tego kogos- czemu PIS i Duda łamią to Prawo na kazdym kroku? przeciez Prawo wymaga PRZESTRZEGANIA KONSTYTUCJI RP.
  Jak widać sa ludzie porządni (jak Ci Policjanci) i łamiący Prawo... szakale.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX