Po karze dla TVN Owsiak składa skargę na TVP. "Zaplanowane dyskredytowanie pracy WOŚP"

Jerzy Owsiak chce, by KRRiT zbadała sposób, w jaki TVP relacjonuje (a raczej nie relacjonuje) pracę fundacji WOŚP, w tym finał orkiestry. Liczy na to, że Rada zmusi telewizję do informowania o zbliżającym się finale.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji negatywnie oceniła relacjonowanie wydarzeń w Sejmie i protestów na Wiejskiej w grudniu ubiegłego roku przez stację TVN. W związku z tym na nadawcę nałożono 1,5 zł mln zł kary. 

Stacja zapowiedziała odwołanie się od decyzji do sądu i oceniła, że raport jest nierzetelny. Przygotowała go związana z uczelnią i mediami Rydzyka medioznawczyni Hanna Karp.

Decyzję krytykują organizacje pozarządowe, część środowiska dziennikarskiego i opozycja. Teraz głos zabrał szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak

"W związku z ukaraniem TVN wnoszę skargę na działania Telewizji Polskiej S.A., która w 2017 roku nie podała żadnych informacji na temat już nie tylko ogólnopolskiego, ale ogólnoświatowego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" - napisał na Facebooku. W długim wpisie Owsiak wymienia szereg argumentów na poparcie swojej skargi na TVP.

Ani słowa w TVP Info, do tego wymazane serduszko

Przypomnijmy: w tym roku telewizja publiczna nie współpracowała z WOŚP, a partnerem Orkiestry została telewizja TVN. Jednak w TVP nie tylko nie było takiej jak w poprzednich latach relacji z największej jednodniowej zbiórki w Polsce.

TVP Info konsekwentnie, przez cały dzień nie informowała o WOŚP. Także "Wiadomości" TVP nie poświęciły zbiórce materiału, a jedynie prowadzący Krzysztof Ziemiec ledwo zmieścił dwa zdania na samym końcu programu. Ponadto w "Wiadomościach" z kurtki posła PO Arkadiusza Myrchy wymazano naklejkę - serduszko, symbol WOŚP.

Owsiak przypomniał o tym w swoim wpisie. Dalej stwierdził:

Brak informacji o działalności Fundacji WOŚP, a także wymazywanie naszego symbolu to, moim zdaniem, zaplanowane i z wielką rzetelnością realizowane zadanie dyskredytowania pracy Fundacji. Kolejnym przykładem potwierdzającym taką właśnie intencję TVP było unikanie informacji o organizowanym przez Fundację WOŚP festiwalu Przystanek Woodstock. Jedyną wiadomością, która ukazała się na temat ostatniej edycji festiwalu w Telewizji Polskiej był komentarz do niechlujnie, czyli źle przetłumaczonego artykułu z Daily Star, w którym komentarzu TVP usiłowała wmówić telewidzom, że był to »najobskurniejszy festiwal świata«

"Komentarz Telewizji Polskiej nie dość, że skrajnie nieobiektywny, kuriozalny i krzywdzący, dodatkowo był jedynym w ich przekazie na temat Festiwalu" - oskarża Owsiak. I zarzuca, że traktując WOŚP w taki sposób TVP łamie prawo. 

"Stoję na stanowisku, iż informowanie społeczeństwa przez nadawcę publicznego jakim jest Telewizja Polska S.A. o działalności Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w tym w szczególności o Finale WOŚP, jest realizacją misji publicznej, co stanowi w świetle przepisów powyższej ustawy obowiązek publicznej telewizji" - napisał.

"Wnoszę o podjęcie stosownych działań, na podstawie których Krajowa Radiofonii i Telewizji nakaże Telewizji Polskiej S.A. informowanie w swoich programach o działalności Fundacji" - dodał.

Więcej o:
Komentarze (157)
Po karze dla TVN Owsiak składa skargę na TVP. "Zaplanowane dyskredytowanie pracy WOŚP"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 65 razy 43

  Za to każde beknięcie pana prezesa jest transmitowane we wszystkich pasmach publicznej.

 • rumelia

  Oceniono 59 razy 43

  Dzisiaj zaczynam proces wychodzenia z Pekao SA. Nie ma co sponsorowac dojnej zmiany.

 • obserwator_australia

  Oceniono 40 razy 28

  Wspaniały pomysł. Powinna powstać specjalna strona internetowa ukazująca wszystkie haniebne działania goebelsowskiej TVP na usługach zorganizowanej grupy przestępczej

 • honos74

  Oceniono 31 razy 21

  Obyście wszyscy psioczący na Jurka i Orkiestrę doczekali czasu,kiedy będziecie potrzebować podłączenia do urządzeń wspomagających lub ratujących życie.Najlepiej żeby to były urządzenia zakupione przez fundację ojca muchomora.

 • y0rg

  Oceniono 33 razy 19

  Tak szczerze Jurek, to g...no da, ale zepsuje to, niektórym, dobre samopoczucie. Brawo , jestem za.

 • losowynik

  Oceniono 33 razy 19

  marcin1948
  pazdziernik1917
  mietasek1967
  Te numery to ci jakiś automat w szczujni przydziela, czy sam możesz je wymyślić?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX