Komentarze (119)
Dziewczynka ma nowotwór. Ojciec: Byście nigdy nie musieli powiedzieć - "moje dziecko żyje dzięki Wielkiej Orkiestrze..."!
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • white_lake

  Oceniono 6 razy 4

  trzymam kciuki za Hanię

 • verdura2763

  Oceniono 4 razy 4

  No i gdzie są te burki pisiorskie i podżegacze ruskie .

 • mikemedor

  Oceniono 4 razy 4

  Pis wolalby by bylo jak w polityce, 35 procent Polakow powinno pluc na Owsiaka i jego orkiestre , tak jak ta chamska tvp1.Ale okazuje sie ze zwolennikow orkiestra ma wiecej. Nie tylko w kraju, a na calym swiecie. Ja zycze tym plujacym, by wam sliny w pyskach zabraklo, i byscie lazili jak psy z jezorami do brody. WOSP nie zaszkodzicie nawet gdybyscie wyli do nieba, i swego kleru.

 • kixx

  Oceniono 12 razy 4

  Owsiak to jedno z lepszych "rzeczy/zjawisk" ktore mogly sie zdarzyc Polsce.
  ...i choc z jego politycznymi wyborami i opiniami czesto nie moge sie zgodzic,to to co robi dla sluzby zdrowia,czyli dla nas, jest wielkie
  i pieski moga pluc,Orkiestra musi grac...

 • mgz

  Oceniono 1 raz 1

  Ta propaganda sukcesu WOSP powoduje niechec wielu ludzi. "Moje dziecko zyje dzieki WOSP." "WOSP uratowal moja corke." itd...

  To moze byc prawda. Ale prawda oderwana od rzeczywistosci. W kontekscie wydatkow na sluzbe zdrowia WOSP jest niczym wiecej niz ziarnkiem piasku na plazy. Spojrzmy na liczby. W 2016 sluzba zdrowia w Polsce kosztowala 700 Euro na glowe mieszkanca. To daje okolo 106 miliardow PLN w skali kraju rocznie. W tym samym roku WOSP zebral 73 miliony PLN. Stanowi to 0,07% budzetu sluzby zdrowia. Pozostale 99,93% to pieniadze podatnikow.

  Dlatego, zeby byc precyzyjnym, taki rodzic powinien mowic tak: "Moje dziecko zyje w 99,93% dzieki sluzbie zdrowia oraz w 0,07% dzieki WOSP.

 • prelude93

  Oceniono 14 razy 0

  To wszystko dzieki Polakom, ktorzy zrzucili sie na sprzet do szpitali! Brawo Polacy!!! Duza czesc to dzieciaki zbierajace pieniadze na mrozie!!!
  A czy filantrop Jurek juz POkazal faktury na przeplywy pieniedzy do spolek rodziny Owsiakow? Np. Zloty Melon, Cwierc Mrowki, Tabasco?

 • rikol

  Oceniono 1 raz -1

  Główny problem to to, że musimy liczyć na Owsiaka, żeby móc się leczyć. A przecież Polacy płacą ogromne podatki. Gdzie są te pieniądze?

 • chada

  Oceniono 3 razy -1

  Non stop atak ze stri my goowna wybiótczego. Ps. Rzucam kasę na WOŚP.

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 5 razy -1

  1. zlustrowac mrówki / melony i inne podejrzane instytucje, zwiazane z WOSP oraz
  2. wspierac WOSP do konca swiata i o jeden dzien dluzej

 • patriot.wr

  Oceniono 15 razy -1

  Miliony Polaków żyją dzięki sprzętowi zakupionemu przez NFZ!
  Dotarło?!
  Owsiaka sprzęt to tylko 1 % tego, co kupuje NFZ ze składek wszystkich Polaków!
  Dotarło?!

 • 1group

  Oceniono 17 razy -1

  Ale wykoncypował. A może dziecko żyje,bo trafiło na fachowych lekarzy? Polskie szpitale maja wystarczającą ilość dobrego sprzętu,i bez zakupów WOŚP. Artykuł jakiegoś fana hucpiarza Owsiaka.

 • malkontent58

  Oceniono 11 razy -3

  Tytuł artykułu taki dziwny:"Byście nigdy nie musieli powiedzieć - "moje dziecko żyje dzięki Wielkiej Orkiestrze..." jak to na POkomunistycznej gazeta.pl często bywa

 • adirun

  Oceniono 6 razy -4

  Jak się nie ma wiedzy, to się idzie do WOŚP i po chemię.

 • el_quatro

  Oceniono 18 razy -4

  Spór czy WOŚP (a właściwie Owsiak) jest be czy cacy prędko się nie skończy
  Ja bym tylko prosił WOSP o _nie_organizowanie_ akcji poza granicami Polski. Pieniądze żadne, a żenada na całego. Jesteśmy pierwszej dwudziestce najbogatszych krajów świata, a prosimy przechodniów w Londynie czy Paryżu o składki na sprzęt medyczny dla polskich dzieci. To aż niemoralne.

 • pik111

  Oceniono 13 razy -5

  Budżet służby zdrowia to około 100 mld zł , a Owsiak zbiera około 100 mln, a więc jest to 1/1000 czyli 0,1% budżetu na zdrowie, więc pisanie że bez Owsiaka nic by nie funkcjonowało i tylko jemu zawdzięczamy życie i zdrowie, jest jedną wielką ściemą, a gdy policzyć koszty zbiórki ponoszone przez państwo i samorządy i wydatki na funkcjonowanie fundacji, nie licząc ile kosztują spółki Owsiaka to rachunek może wyjść na zero, a może spory minus.

 • lolitkawtrabancie

  Oceniono 13 razy -5

  Wystarczy nie płacić składek NFZ i raz w roku wpłacić 100 zł na WOSP a uratuje się wszystkie dzieci. Asa i jeszcze na tacę nie dawać, bo to do.
  Prosta matematyka Janusza i grazynki :)

 • bleeszek

  Oceniono 14 razy -6

  Każdy , nawet cofnięty umysłowo człowiek ma prawo do edukacji więc wyjaśniam Panu w czym jest problem. Nie wierzę żeby Pan przy Pana stanie umysłu studiował rozliczenia fundacji więc niech Pan po prostu nie konfabuluje. Fundacja szanowny Panie to Owsiak lub zespół ludzi którzy mówią innym ludziom żeby zebrać pieniądze i coś za nie kupić. Określają cel i robią zbiórkę.
  W statucie określają że wezmą dla siebie np 7 % na prowadzenie fundacji.
  Jeżeli Pan myśli że ktoś ma pretensje do Owsiaka ze bierze 9 mln zlotych z zebranych pieniedzy to Pan się myli. Pretensje większość NORMALNI ludzie mają o to że z tych pieniędzy zakupione są nieruchomości , akcje , obligacje.
  Rozliczenie fnduszu powinno wyglądać tak. Zebrano 125 mln - koszt prowadzeni fundacji 9 mln złotych a za resztę zakupiono ....i tu wykaz sprzętu zakupionego.
  Nie zakup nieruchomości , nie zakladanie i przepływ pieniędzy pomiędzy mrówką cała i złotym melonem . Nie zatrudnianie prawników i twrzenie kilkuset stronicowego rozliczenie fundacji.
  NIE , NIE i jeszcze raz nie.
  Jesteś prostym człowiekiem więc uważasz że dzięki temu sprzętowi żyje twoja córka. Niestety mylisz się. NFZ nie kupuje czegoś co nie jest potrzebne więc nie dubluje sprzętu na oddziałach ale demonizowanie WOŚP to cecha ludzi ograniczonych którzy nie znają prawdziwych liczb dotyczących złużby zdrowia .
  Pieniądze z WOŚP to jakbyś napluł do morza i chwalił się że dzieki tobie poziom morza się podniósł.
  Życzę dużo zdrowia tobie i córce i proszę cię więcej czytaj i rozwijaj się.

 • yzek

  Oceniono 14 razy -6

  > I dlatego tak bardzo bym chciał, aby dzieci największych jej krytyków, mogły zostać uratowane przez lekarzy, którzy nie pozbawią ich szansy diagnozowania tym sprzętem.

  Spoko, przyzwyczailiśmy się już do takich moralnych szantażyków typu "a gdyby tu było przedszkole w przyszłości".

  Mam wrażenie, że bez naszego "hejterstwa" i domagania się jakiś tam rozliczeń nawet przed sądami, wasze grzanie się w ciepełku czerwonego serduszka byłoby takie jakieś niepełne. Nie wystarczy przecież być dobrym, musi byś jeszcze ten zły, do którego się można porównać :>

  Y.

 • typowynazista

  Oceniono 17 razy -7

  "studiując raporty i audyty nie ma żadnego dowodu na to, by ktoś wsadzał sobie nielegalnie coś do kieszeni."
  Doprawdy?
  1. Fundacja zakłada spółkę Złoty Melon, daje owej spółce kupę kasy i jest jej właścicielem. Póki co OK.
  2. Spółka Złoty Melon kupuje pomieszczenia, w których mieści się fundacja. Spoko.
  3. Fundacja zatem zaczyna wynajmować pomieszczenia od spółki Złoty Melon za kasę........ Hmmm...
  4. Spółka Złoty Melon ma na celu prowadzenie działalności biznesowej za Fundację (zapewne dlatego, że Fundacja jest non-profit). Nominalnie tłumaczone jest to "większą przejrzystością działań" (cytat ze strony Złotego Melona). No dobra......
  5. W związku z tym o ile Fundacja musi wykazać się audytem i pełną transparencją, o tyle Złoty Melon już nie. A transfer pieniędzy z jednego bytu do drugiego jest trywialny... Hmmm.....
  6. Fundacją zarządzają dokładnie ci sami ludzie, co spółką Złoty Melon. I z owej spółki pobierają również wynagrodzenia. Dziękuję - dobranoc.

  Nie twierdzę, że Owsiak podbiera miliony do własnej kieszeni. Nie - on podbiera tylko dziesiątki tysięcy. Niewiele w stosunku do skali WOŚP - a w dodatku na pełnym legalu. I może dlatego nikt się póki co go nie czepił. Jednak sytuacja nie jest w pełni czysta, jak to się autorowi wydaje.

 • mopsek

  Oceniono 15 razy -7

  Tata Hani, wie dlaczego jego dziecko zyje, niech sie pan nie martwi, dzieki Owsiakowi i jego WOS uda sie ja wyleczyc. Bo polscy lekarze Maja sumienie katolickie, ktore kaze im patrzec na to jak dzieci cierpia i umieraja. Ale dziwne, jak Taki lekarz wyjezdza za zagranice, zebyscie Panstwo wiedzieli jak oni tam za......a za judaszowe srebniki, wala nadgodziny i tylko reke wyciagaja za mamona. Tam wiedza co to jest przysiega "Hipokratesa".

 • kl001

  Oceniono 20 razy -8

  Żałosna propaganda aby wesprzeć lewicowego populistę milionera Owsiaka, pośrednika zarabiającego na żebractwie dzieci pod sklepami i kościołami.

 • czarek_sz

  Oceniono 11 razy -9

  To żadna zasługa WOŚP tylko polskich podatników którzy łożą na utrzymanie służby zdrowia oraz raz w roku wrzucają do puszek także na pomoc dla służby zdrowia. Owsiaka w tym zasługa jest żadna a wręcz przeciwnie - za pieniądze które Owsiak bezczelnie wyciąga z puszek nie kupiono sprzętu przez co ileś dzieci zmarło.

 • drozd215a

  Oceniono 46 razy -34

  A Alicja Tysiąc, po sądach biegała bo nie udało się jej zabić własnej córki.
  No i jeszcze odszkodowanie dostała.
  Rodzice są różni. Hani i jej bliskim, dużo zdrowia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX