Strzelnica w każdym powiecie - to plan MON na przyszły rok. Zapłacimy za nie fortunę

Po Nowym Roku rusza program program budowy strzelnic, które mają powstać docelowo w każdym powiecie. Samorządy będą mogły liczyć na dofinansowanie z budżetu MON w wysokości 80 procent wartości danego projektu.

Wiceminister obrony Michał Dworczyk przekonywał, że na rozbudowie infrastruktury strzeleckiej skorzystają przede wszystkim lokalne społeczności, różnego typu organizacje proobronne i stowarzyszenia strzeleckie. Z nowych obiektów będą też korzystać wojskowi czy myśliwi.

Wiceszef MON dodał, że na wsparcie resortu w pierwszym roku programu mogą liczyć na początku te samorządy, na terenie których już znajdują się jednostki obrony terytorialnej. Obecnie jest to pięć województw: podlaskie, warmińsko-mazurskie, podkarpackie, mazowieckie i lubelskie.

Drugie w kolejce do dofinansowania będą te powiaty, na terenie których są jednostki armii zawodowej, a nie ma w okolicy strzelnic.

Kilkadziesiąt milionów złotych

Już wiadomo, że MON nie dołoży na budowę obiektów krytych i bardzo rozbudowanych. Ministerstwo chce wspierać tylko takie projekty, których budowa pochłonie maksymalnie 2 miliony złotych.

Ministerstwo chce przeznaczyć na dofinansowanie budowy strzelnic w 2018 roku kilkadziesiąt milionów złotych. Program rozpisano na kilka najbliższych lat.
Obecnie w wojsku działają 52 strzelnice garnizonowe i 33 pistoletowe. Poza siłami zbrojnymi działa w całym kraju około 170 tego typu obiektów.

U naszych zachodnich sąsiadów sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tylko niemiecka Federacja Strzelców Sportowych ma do dyspozycji 15 tysięcy strzelnic. W pozostałym krajach europejskich liczba tych obiektów jest również kilkakrotnie większa niż w Polsce.

Wreszcie ranking, w którym nie mamy konkurencji. "Polska jest w smogu naprawdę dobra" [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (230)
Strzelnica w każdym powiecie - to plan MON na przyszły rok
Zaloguj się
 • jacmenos

  Oceniono 19 razy 11

  Zatrzymać modernizację , zwolnić wyszkolonych dowódców , kompletnie rozwalić wywiad ! W zamian wydać kasę na "niedzielnych strzelców" , uzbroić kiboli i ... no włośnie i co ?
  Do czego zmierza Macierewicz i dla kogo pracuje ?

 • kuba161048

  Oceniono 33 razy 11

  Pisowcy do was te słowa ; czy wy na prawdę nie widzicie że ten Antek to idiota?

 • genia50

  Oceniono 17 razy 9

  Wolałabym aby w moim mieście Tarnobrzegu powstał wreszcie miejski szalet, a jeśli stała inwestycja jest za droga, to chociaż 1,2 toi toi-e. Ludzie się starzeją, a chcąc iść na spacer czy długie zakupy (zwłaszcza w święto) muszą "trzymać".To brak kultury i elementarnej rzeczy w cywilizowanym(?) mieście.

 • obeznany

  Oceniono 33 razy 9

  Durny, durniejszy, wolak pisowski.
  Durne mięso armatnie, na polu walki XXI wieku to będą tarcze treningowe.

 • taroudant

  Oceniono 28 razy 8

  Strzelnice i kościoły ! Kościołów nam też bardzo brakuje. Ponad 1,5 mln Polaków z terenów wiejskich musi nadal pokonywać ponad 1 km żeby uczestniczyć w Eucharystii. Do jest skandal i wstyd przed całą Europą,

 • jerzysm42

  Oceniono 8 razy 6

  Reżymowi Kaczyńskiego strzelnice są bardziej potrzebne niż szpitale.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX